Petlebi İlanını Gören Kişiye Dün Kedimi Teslim Ettim, Kötü Bir Durumla Karşılaştık. Lütfen Yardım!!!

Gzn

Merhaba. 10.04.2019 tarihinde, kedimizin yeni yuvasını bulması için Petlebi'ye ilan vermiştim. 8.06.2019 tarihinde bir kişi ilan görüntüsü ile whatapp üzerinden ulaşarak sahiplenmek istediğini söyledi. Kendisine inandık, güvendik ve dün ailem ile bir dış mekânda bu şahıs ile buluşup kızımızı teslim ettik. (Eşyaları ve aşı kartı ile biikte) Ellerim kırılsaydı da vermeseydim!Kadın teslimden sonra, teslimde bildirmemize rağmen o akşam ve bugün bir foto&video göndermedi. Kedinin ne halde olduğunu, başkasına para ile mi satıldı yoksa başına bir şey mi geldi bilmiyoruz. 7/24 kendisi ile iletişim kurup bilgi istemeyecektik elbet ama tek bir iyi haber verilmemesi, foto vs gönderilmemesi bizi çok yaraladı. Büyük üzüntü ve vicdan azabı içindeyim. Şahsın sadece adının Altın olduğunu, Türkmen uyruklu olduğunu, Küçükçekmecede oturduğunu ve bir cep nosunu biliyorum. Numarası 539 364 36 **
Kendisi şu an mesajlara cevap yazmıyor ve telefonu da açmıyor. Elimde bir tek whatsapptan gönderdiği fotosu var, fotolara ekliyorum. Bu şahsı tanıyan bilen varsa ne olur bana ulaşsın. Ayrıca bu kişi bu şekilde kedileri alıp başkasına para ile satış mı yapıyor ya da buradan başka birine daha bu şekilde ulaştı mı bilmek istiyoruz. Lütfen böyle bir durumu yaşayan burada başkaları da olduysa haber versin ne olur. (Biz ücretsiz olarak, iyi bir yuvası olur diye vermiştik) Hukukçu arkadaşlar varsa bu durumda ne yapılabilir bana yol göstersin ne olur. Bu şahsa güvenmiyorum artık ve kediyi geri almak istiyorum, hatta hayatından endişeliyim. Ne olur yardım edin ve tanıyan bilen varsa ya da bezer olay yaşayan varsa bilgi paylaşın. Savcıya gitsem bile elimde net bilgi yok. Insanlık namına yardım bekliyorum. Ben dolduruşa geldim, basiretim bağlandı o an sanki. Ama hayvan dostuna yeni yuva arayan herkes çok dikkatli olsun. Bakın böyle şeyler de oluyor ve insanın hayatı alt üst oluyor. Iyice tanımadan kimse teslim etmesin. Bana yardımcı olabilecek birilerine muhtacım şu an. Bu mesajın altına yazabilirsiniz.

31 CEVAP

eylemcaliskan

Merhaba. Ben de küçükçekmece’de oturuyorum. Burada türkmenlerin oturduğu bir mahalle var. Bu sıralar özellikle oradan geçmeye gayret edeceğim, belki karşılaşırım. Sorabileceğim birkaç kişi de var. Eğer haber alırsam mutlaka geri dönüş sağlarım. Konunun takipçisiyim

Gzn

Ellerimizle teslim ettik, nasıl dava açılır bu durumda bilmiyorum. Yoğun vicdan azabı çekiyorum şu an. Sözleşme vs de yapmadık. Şahıs kaçak olarak burada çalışan biri de olabilir, (Türkmemistan'dan 1 yıl önce gelmiş, ailesi ile yaşıyormuş) aklıma kötü şeyler geliyor hep. Ne yapacağımı şaşırdım. Kendimi suçlayıp duruyorum.

PsLuna

Kendi numaranızdan aramayın. Tanıdığı için açmıyordur. Farklı bi numaradan arayın başka bi sebeple arıyor gibi kargonuz bana geldi falan diyin adres ya da buluşma isteyin

guineapigela

kesinllikle hukuki. yollara basvurun.Dava acabilirsiniz bence.Sozlesme vb imzalattirdimizmi??

ballokumu

Cins olmayan kediyi nasıl satsın sayın yazar?

ballokumu

Küçükçekmecedeki petshoplara baksanız mı

Gzn

eylemcaliskan çok ama çok teşekkür ederim. Allah sizden razı olsun. Umarım bir haber alınır. Üzüntümden yemek bile yiyemiyorum.

Cansumuezza

yazın şunun numarasını buraya pişman edene kadar arayalım

eylemcaliskan

Son durum nedir? Bir arkadaş ulaşmış sanırım. Eğer hala içiniz rahat değilse kediyi ziyarete gidebilirim. En azından ziyarete gideceğimizi söyleyip tepkisini ölçebiliriz. Sürekli girip bakıyorum ama güncellememişsiniz. Haberlerinizi bekliyorum

kedi cins miydi? öyleyse satmış olması olası

pardon, ekteki fotoğrafı yeni gördüm. olmuş olması olası, bize de bilgi verin lütfen haber çıkarsa

ballokumu

Ben fotoyu yeni gördüm. Ya neden cins kedinizi bildiğiniz arkadaşınıza akrabanıza vermek yerine tanımadığınız birine verdiniz ki

ballokumu

Satarlar tabi.

limis

Kedi cinsmis umarim kötü birinin eline dusmemistir. Sözleşmesiz hayvan sahiplendirmeyin lütfen. Burda hukukçu olan varsa düzeltsin ama ellerinizle vermişsiniz bir şey yapamazsınız gibi geliyor. Umarim bulursunuz :(

Numarası instagramıyla bağlıysa eğer rehbere kaydettiğinizde instagramda kişilerimden hesabı cıkar soyadını belki öyle bulabilirsiniz