Petlebi İlanını Gören Kişiye Dün Kedimi Teslim Ettim, Kötü Bir Durumla Karşılaştık. Lütfen Yardım!!!

Gzn

Merhaba. 10.04.2019 tarihinde, kedimizin yeni yuvasını bulması için Petlebi'ye ilan vermiştim. 8.06.2019 tarihinde bir kişi ilan görüntüsü ile whatapp üzerinden ulaşarak sahiplenmek istediğini söyledi. Kendisine inandık, güvendik ve dün ailem ile bir dış mekânda bu şahıs ile buluşup kızımızı teslim ettik. (Eşyaları ve aşı kartı ile biikte) Ellerim kırılsaydı da vermeseydim!Kadın teslimden sonra, teslimde bildirmemize rağmen o akşam ve bugün bir foto&video göndermedi. Kedinin ne halde olduğunu, başkasına para ile mi satıldı yoksa başına bir şey mi geldi bilmiyoruz. 7/24 kendisi ile iletişim kurup bilgi istemeyecektik elbet ama tek bir iyi haber verilmemesi, foto vs gönderilmemesi bizi çok yaraladı. Büyük üzüntü ve vicdan azabı içindeyim. Şahsın sadece adının Altın olduğunu, Türkmen uyruklu olduğunu, Küçükçekmecede oturduğunu ve bir cep nosunu biliyorum. Numarası 539 364 36 **
Kendisi şu an mesajlara cevap yazmıyor ve telefonu da açmıyor. Elimde bir tek whatsapptan gönderdiği fotosu var, fotolara ekliyorum. Bu şahsı tanıyan bilen varsa ne olur bana ulaşsın. Ayrıca bu kişi bu şekilde kedileri alıp başkasına para ile satış mı yapıyor ya da buradan başka birine daha bu şekilde ulaştı mı bilmek istiyoruz. Lütfen böyle bir durumu yaşayan burada başkaları da olduysa haber versin ne olur. (Biz ücretsiz olarak, iyi bir yuvası olur diye vermiştik) Hukukçu arkadaşlar varsa bu durumda ne yapılabilir bana yol göstersin ne olur. Bu şahsa güvenmiyorum artık ve kediyi geri almak istiyorum, hatta hayatından endişeliyim. Ne olur yardım edin ve tanıyan bilen varsa ya da bezer olay yaşayan varsa bilgi paylaşın. Savcıya gitsem bile elimde net bilgi yok. Insanlık namına yardım bekliyorum. Ben dolduruşa geldim, basiretim bağlandı o an sanki. Ama hayvan dostuna yeni yuva arayan herkes çok dikkatli olsun. Bakın böyle şeyler de oluyor ve insanın hayatı alt üst oluyor. Iyice tanımadan kimse teslim etmesin. Bana yardımcı olabilecek birilerine muhtacım şu an. Bu mesajın altına yazabilirsiniz.

31 CEVAP

Ilaydaaulus

Lütfen numarasını özelden yazın isteyenlere bıkıp eninde sonunda açacaktır sizi üzmek istemem ama maalesef cins kedileri satıyorlar inşallah böyle birşey olmamıştır en iyisi hukuki yollara başvurmanız