Yavru Kedi Bakımı

Ayse_naz_G

Arkadaşlar Tıslak adlı kedimizin 4 tane bebeği oldu,şuan 1,5 aylıklar ve anne sütü dışında ek gıda tüketmeye başladılar ve hem anne için hem yavrular için bir mama bulamadım ortak olursa benim için daha iyi olur ve bir kedimiz daha var Yin Yang,o daha 8 aylık onun için Matisse almayı düşünüyorum N&D bütçemin çok üstünde. Anneye gelince,adını Tıslak koymamızın sebebi çok tıslaması. Yavruları alıp götürsek sadece arkamızdan bakıyor,hiçbir şey demiyor ama kendisine dokunmaya çalıştığımızda hemen bize saldırıp,tıslıyor neden olabilir?Anne ve yavrular için önerebileceğiniz bir şey var mı? (şimdiden söyleyeyim hemen gelip kesinlikle kısırlaştır demeyin,kısırlaştırmanın önemini çok iyi biliyorum,yakında kısırlaştıracağız.)

33 CEVAP

Ayse_naz_G

Aslında yavrular balığı çok seviyo bence agır gelmez

limis

Kuzu daha hafiftir balıktan Matisse kuzulu yok ama sanırım.

Ayse_naz_G

Başka marka varmıki?

limis

Sanabelle var cok pahalı olmazsa

Anne ve yavrulara ayrı alsan ?

Sselin1

Sanirim anne tavugu yaş mama olarak yemiyor kuru mama olarak denemediyseniz fark ediyor kuru mamanin icinde balik yagi ve az miktarda balik oldugu icin yiyecektir bence benim kedim de tavugu yas mama olarak yemiyor ama kuru mamayi yiyor. Matisse kitten alin bence hem anne hem yavrular icin uygun olur.

Ayse_naz_G

sokaktaki_patiler;
Ayrı alırsam biraz zararlı çıkıyorum,onun için aynı almaya karar verdim kriterlerim sadece şunlar;
Anne ve yavrular düz bildiğimiz pişmiş,haşlanmış,mama halinde hiç bir şekilde tavuk YEMİYOR.
Aynı mamayı kullanmak istiyorum.
Ek süt tozu almayı düşünüyorum anne sütü yetmezse diye.
Balığa anne ve yavrular bayılıyor,çok seviyor onun için balıklı olursa daha rahat olur.
Yin Yang'a gelince;
o Her türlü yer.
Matisse Tavuklu Kitten mı almalıyım 8 aylık erkek ve kısır değil yoksa normal mi almalıyım hala yavruya giriyor galiba.
Sselin1;
Anne ve yavrular düz bildiğimiz pişmiş,haşlanmış,mama halinde hiç bir şekilde tavuk YEMİYOR.
Balıklı Matisse Kitten yok.Hangi marka iyi olur?

Sselin1

Anladim tavuklu kuru mama da yemiyorlar. Yalniz sanabelle mamanin da kitten secenegi tavuklu. Kuzulu mamasinin da icinde kuzudan cok tavuk var. Aç kalinca matisse kitten yerler belki de :)) baska secenek gelmiyor aklima işiniz zor gercekten

Ayse_naz_G

Offf ya bune böyle çok zormuş evde yapsam olur mu?

Sselin1

Kuru mamayi mi :) siz bence denemek icin az bir sey açık tavuklu kuru mama alin aç kalinca anne mecbur yiyecektir mamayi. yerse hepsine matisse kitten alirsiniz.

Ayse_naz_G

Matisse kitten balıklı yok,kuzulu olanın içinde yine tavuk var. Dün sordum denemişler kuru mama yememiş sokak kedilerine vermişler,evde kendim balıklı mama yapsam olur mu???

Sselin1

Yaş mama mı evde yapsam derken kuru mamadan mi bahsediyoruz ya aklim karisti kuru mama yapabilen var mi benim bilgim yok bu konuda

Ayse_naz_G

Yani yaş değil ama kuruda değil ne bilm işte sjjsjjsjs

limis

Kuru mamaya benzer hamurlu şeyler yapan var annem yollamıştı bana ama tabi bildiğiniz kabuk sulu mayalı ekmek yani. Balıklı kitten mama bulamazsınız zaten genelde tavuklu oluyor. Bence küçük bir paket matisse hindili tavuklu alıp deneyin belki hindiyle karışık olursa yerler

Ayse_naz_G

deneyim bakalım umarım yerler şimdilik ev yemeği veriyoruz doğru mamayı bulana kadar :/