Yavru Kedi Bakımı

Ayse_naz_G

Arkadaşlar Tıslak adlı kedimizin 4 tane bebeği oldu,şuan 1,5 aylıklar ve anne sütü dışında ek gıda tüketmeye başladılar ve hem anne için hem yavrular için bir mama bulamadım ortak olursa benim için daha iyi olur ve bir kedimiz daha var Yin Yang,o daha 8 aylık onun için Matisse almayı düşünüyorum N&D bütçemin çok üstünde. Anneye gelince,adını Tıslak koymamızın sebebi çok tıslaması. Yavruları alıp götürsek sadece arkamızdan bakıyor,hiçbir şey demiyor ama kendisine dokunmaya çalıştığımızda hemen bize saldırıp,tıslıyor neden olabilir?Anne ve yavrular için önerebileceğiniz bir şey var mı? (şimdiden söyleyeyim hemen gelip kesinlikle kısırlaştır demeyin,kısırlaştırmanın önemini çok iyi biliyorum,yakında kısırlaştıracağız.)

33 CEVAP

limis

Sut tozuna gerek yok. Matisse kitten al tavuklu. Benim kedim de 2 balik turunden baska balik yemiyor ama balıklı mamaları cok seviyor. Yer buyuk ihtimal. Hem balık ağır olur kucuklere

Ayse_naz_G

Günde 10 kere emiyolar yetiyodur herhalde?

Kısırlaştır falan

Jdkdksospsdkkd

Şaka yapıyorm ha.

Matisse iyi.Anneye süt yapıcıkefir falan verirsin

Ayse_naz_G

Hem Tıslak'a hem yavrulara ortak mama alacağım,Matisse var mı ben göremedim ama.

Bence direk matisse kitten al hem tıslak hem yavrulara.Matisse Kitten tavuklu var ama...

Ayse_naz_G

Tavuğu anne yemiyor pişirip verince balıklı almayı düşünüyorum balığı hapur hupur yiyor olur mu?

Tavuklu mama mı yemiyor tavuk mu ?

Birde matisse kitten Balıklı yok ki.

Ayrıca anneye ayrı yavrulara ayrı alacaksan balıklı da alabilirsin.Fakat bence tek tip besleme.Arada yaş mama al ve aroma da değiştir.

Ayse_naz_G

yaş mama var zaten oda Matisse tavuk yemiyor tavuklu mama hiç denemedim onun için az alayım bence yerse yer yemezse sokaktakilere veririm.

minnoskoss_123

Matisse’ye bütçen yetiyorsa iyi. Fakat anneye de yavru kedi maması al. Ayrıca ben takviye olsun diye yine yavrulara süt tozu ile süt hazırlıyordum. İsterlerse içiyorlardı. Sende yapabilirsin.

Ayse_naz_G

anne sütü içiyolar hala ama versemmiki?

minnoskoss_123

Neyi?

Ayse_naz_G

sjsjsjjsjsj sen dedin ya toz süt

minnoskoss_123

He. İstersen ver. Yetersiz geliyorsa tabii. Ben takviye olarak veriyordum. İsterlerse içiyorlardı.

Ayse_naz_G

Anne tavuklu kedi maması yemiyormuş az önce öğrendim babamlar denemişler ama nafile yavrularda yememiş balıklı alacağım ama hangi marka? Matisse'nin yok kitten balıklısı???

Ayse_naz_G

Balıklı ağır olursa ne verebilirim ki? Offff çok zormuş