Kedim Çalındı ?

Enes18

Kedim daha 4 aylık nebelung kırması Evde besliyorduk arada dışarı cıkıyordu. 1 haftalıgına köye gittik. Kedimide aldıgım bahçeye dayımalrın bahçesine bıraktım kardeşleri vs vardı. Takılıyordu orada arada fotograf atıyorlardı geri gelmeme 1 gün kala birisinin kucagında görmüşler. Şuan kayıp tasması vs vardı bulunma gibi bir durum olur mu ? Yer Maltepe Altayçeşme

25 CEVAP

ballokumu

Kedinizi bahçeye bırakıp tatile gitmişsiniz sonra da çalındı. Yorum yapamıyorum.

bappatan

Sokakta cins kedi bulmuş adam daha geri getirir mi? Satmıştır bile onu parayla ne geri getirmesinden bahsediyorsunuz. Kediler 4 aylıkken 4 aylık bir insan evladı gibi değildir bıraktığınız yerdr bulamazsınız. Kendi bile gidebilirdi. Gerçi şimdi ne yazık ki 4 aylık bir insan evladını bile bıraktığınız yerde bulamıyorsunuz o ayrı konu. Diyeceğim o ki bir bardak soğuk su için be bundan sonra tatile gittiğinizde kedinizi kapalı bir yere emanet edin.

-Asil-

Kediyi arada dışarı salıyor olmanız ayrı problem, bahçede bırakmanız ayrı problem. Baştan önlem almayıp sonra dertlenmeniz çok ayrı problem. Çevredeki tüm veterinerlere numaranızı bırakın eğer kediyle gelen olursa sizi aramaları için ayrıca internete hatta sokaklara ilanlar verin ne diyeyim İnşallah bulursunuz ama zor

-Asil-

Ve bir dahaki sefer onun sizin ailenizle yaşadığını ve hem ev hem sokak arasında yaşayamayacağını ne sebeple olursa olsun dışarıya bırakmamanız gerektiğinin farkında olun

minnoskoss_123

Ama sonuçta ev ortamına alışmış. Dışarıyı çoktan unutmuştur.

Sudeckmkc

Yani ev kedisini bahçeye bırakıp tatile gitmişsiniz. Bahçeden sokağa çıkabiliyorsa zaten o bahçe güvenli değildir. Alan kişi de kedinizi çalmamış sahiplenmiştir. İyi ki de sahiplenmiştir.

limis

tasmali kediyi görsem sokakta ben de alırdım yani nesi dusuncesizlik anlayamadım. salmayın bahçeye bir dahakine bulacağınızın garantisi yok.

İnstagramdaki sayfalara yazın, fotoğrafını çıkartıp iletişim numaranızı ekleyip etrafa asın. Alan kişi kucaklayıp götürdüğüne göre kayıp sanmıştır, evine götürmüştür bence. Umarım bulunur. :(

Enes18

Annesi kardeşleri vs vardı yanında arabada müsait değildi götürmeye çoluk çocuk vardı kalabalıktı. Her gün fotograf alıyordum iyi olduguna dair son gün böyle bir durum oldu

Bende kedimş aynı kaybettim.Sokak kedisi olduğu için normal ama o da 4 stlıktı.Biri mama verince peşinden gitmiş onlarda kucağına alıp gitmiş.2 gün bir şey yememiş (ciğer,mama yaş mama vsbsbs).Aç kalınca aldıkları yere geri verdiler.Beni görünce alanın kucağından atladı.Bende ona mama verdim.Bir güzel yedi.

Umarım sizde kavuşursunuz.

Ayse_naz_G

bulmanız biraz zor gibi

Enes18

Bıraktıgım yerde senelerdir aynı kediler duruyor kaç tane kediy yavrusu büyüdü orada. Oda orada doğdu doğudugu yere bıraktım. 1 hafta duracaktı son gün Birisi alıp götürdü işte

SistraMila

Bahçe dediğiniz yer dayınızın bahçesi sanırım öyle anladım değilse düzeltin. Bahçe dediğiniz yerde, bahçenin sahibi de orada mı yaşıyor yoksa sadece bahçe mi var etrafta ev yok mu? Fotoğrafları kimden aldınız dayınız mı yoksa konu komşu mu? Biraz daha detaylı anlatabilirsiniz, ona göre yardımcı oluruz.

SistraMila

Unuttum, bahçedeki diğer kedilere kim bakıyor? Birinin kucağına alıp gittiğini gören kim? Kimse tanımıyor mu bu kişiyi, bahçe dediğiniz yer yabancı kişilerin gelip geçeceği, yol diye kullanacağı bir yer mi yoksa daha içe kapalı sakin bir yer mi?

Bir de şey var, niye bahçedeki diğer kedileri değil de sizin kedinizi aldı? Benim kedimin kardeşleri onlar demişsiniz yani kediler benzeyecektir elbette, sizin kediniz daha güzel olduğu için almış olamaz. Daha önce de dediğim gibi bence alan kişi kedinizi kayıp sandı (tasması olduğu için) ve alıp gerçekten güvenli bir yere götürdü.