Çok Acil !!

Sokak kedisi Tofi 10 aylık iken hamile kaldı ve YAVRULARI OLDU.bUGÜN APARTMANBDA 2 GÖZÜ KÖR OLAN yavrusunu bulduk.Yanına gidip emzirdi yaladı 53 günlüktü.Artık diğer yavrular yaşıyor mu diye bakacağız.Eğer yaşamıyorsa yavrunun kalıp sütü emmesi doğru olur.
Sütten kesilince KEDİ KASABASI na gidecek.Annemiz 10 dk yalayıp emzirdi ve sonra bıraktı.Ne yapacağım?

44 CEVAP

Fakat ben ona sütten kesilene kadar bakıp düzgün bir yuıva bulmayı düşündüm

Sselin1

Haklisiniz ama göz icin degil gözünü kaybetmiştir belki ama icerde enfeksiyon olabilir

Sselin1

Gittiginiz bir veteriner varsa onu da arayip sorabilirsiniz netim biraz yavas cevabi yazdiktan sonra goruyorum diger cevaplarinizi kusura bakmayin

Tmm hepipet e sorarım ya da iyi bir vet bulurum.

53 günlük yavrular artık hareketlenmiş olur, yani diğer yavrular yaşıyor olsaydı onları mutlaka görürdünüz. :( Ve bence artık annesinin yanında olmasına gerek yok 2 aylık olmuş neredeyse sokakta durmasındansa ev ortamı daha iyi olur gözleri için.

minnoskoss_123

Yuvarlandıran bence de. Bizim instagram sayfamız sahiplendirme de yapıyor. Buradan ilan da koyarım. İnternet sitemize de koyarım.

minnoskoss_123

İncelemek isterseniz;
Instagram: patili_dostlar_dernegi
Site: patilidostlardernegi.tr.gg

minnoskoss_123

Bir sorum daha var. (Çok soru sordum biliyorum:p) Kör yavru Tofi’nin yavrusu değil mi?

Çok yüksk ihtimal onun.Hatta onun.Diğer yavrulardanda ses yok...

minnoskoss_123

Anne sütü yetersiz kalıyorsa süt tozundan yararlanabilirsiniz. Ben sokaktaki yavrulara hazırlıyordum. İsterlerse içiyorlardı istemezlerse içmiyorlardı.

Kör bir kedinin gözü damla ile düzelmez bence ama...Evde oftamycin var.Steril göz damalıymış.

minnoskoss_123

Veterinere götürün mutlaka.

Görüreceğim zaten.Fakat şuan çok işimiz var ozamana kadar şu aftamycin damlatsam m
ı

minnoskoss_123

Bence önce tinerde veterinere danışın. Vetmate uygulamasından veterinerlere soru sorabilirsiniz.

oftamycin.