Çok Acil !!

Sokak kedisi Tofi 10 aylık iken hamile kaldı ve YAVRULARI OLDU.bUGÜN APARTMANBDA 2 GÖZÜ KÖR OLAN yavrusunu bulduk.Yanına gidip emzirdi yaladı 53 günlüktü.Artık diğer yavrular yaşıyor mu diye bakacağız.Eğer yaşamıyorsa yavrunun kalıp sütü emmesi doğru olur.
Sütten kesilince KEDİ KASABASI na gidecek.Annemiz 10 dk yalayıp emzirdi ve sonra bıraktı.Ne yapacağım?

44 CEVAP

Anonymus552223

O kedi kasabasi dediginiz yere kediyi birakirken kisirlastiriyolar mi? Havalar sicak tekrar dogurur yoksa o anne kedi. 2. Dogum da agir gelebilir cok gencmis. Annesini emsin tabi kör yavrucuk ama bence onu kasabaya birakmayin yasayamayabilir orada

ballokumu

Gözüne damla alıp damlatır mısınız kör diyeceğinize?

Sselin1

2 bucuk ay yavru annesini emsin. yeterli anne sutu almadigi icin bagisiklik sistemi zayif kalir yavrunun. Gözlerini kesinlikle veterinere gösterin. Yakin zamanda götürme imkaniniz yoksa genta göz damlasi ve terramycin merhem kullanin. Ama en yakin zamanda gösterin enfeksiyon ciddi de olabilir.

Arkadaşlar ÇOK ama ÇOK mutluyum.Vete gitttik ve muayene osonra çok işyi biri ona yuva oldu.T

minnoskoss_123

Soruyu tam olarak anlamadım. Biraz daha açar mısınız?

Sokaktaki kedi tofi 10 aylıkken hamile kaldı ve bodruma yavruladı.Yavrular 1 aylık iken gri bir yavru gördük.Diğerlerini göremedik.Bugün az önce apartmanım ızn 4.katında iki gözüde kjör olan 1 adat yavru bulduk.Ben anneyi yani tofiyi yanına götürdüm.Kokladı ve yaladı.Daha sonra emzirdi.Fakat yalayıp emzirmesi 10 dk ancak sürdü.Yavrular 53 günlük.Tabii eğer di,ğerleri yaşıyorsa ki hiç ses gelmiyor.Eğer yavrular geldiyse anne kör yavruyu emzirmeli mki?İçinde süt kalması tehlikeli diye biliyorum.Ne yapmam gerek?

.Eğer yavrular geldiysnne kör yavruyu emzirmeli mki?

Eğer yavrular öldüyse kör yavruyu emzirmeli mki?

Çok yüksk ihtimal onun.Hatta onun.Diğer yavrulardanda ses yok...

minnoskoss_123

Emzirmesinde sakınca yok. Kör dediğiniz de enfeksiyon tarzı birşey sanırım. Yavruyu veterinere götürün bence.

minnoskoss_123

Ek takviye olarak düşünün süt tozunu.

Yok kedi kör.İltihap değil.

Anne emziriyor ama gösterince.Apartmandakiler de çok kızar görürse.Bizim burada KEDİ KASABASI var.Orasına netten bakın bnce.

@ballokumu KÖR.İltihabın ne olduğunu biliyorum.Hayvanda göz yok.

minnoskoss_123

Samsun’daymış. Açık alan bir yer sanırım,

Evet samsun burası ve kedi yüzde yüz kör