Çok Acil !!

Sokak kedisi Tofi 10 aylık iken hamile kaldı ve YAVRULARI OLDU.bUGÜN APARTMANBDA 2 GÖZÜ KÖR OLAN yavrusunu bulduk.Yanına gidip emzirdi yaladı 53 günlüktü.Artık diğer yavrular yaşıyor mu diye bakacağız.Eğer yaşamıyorsa yavrunun kalıp sütü emmesi doğru olur.
Sütten kesilince KEDİ KASABASI na gidecek.Annemiz 10 dk yalayıp emzirdi ve sonra bıraktı.Ne yapacağım?

44 CEVAP

VetMATE e artuk tam güvenmiyorum.aAknesi olan kediye bişeyi yok dediler.

minnoskoss_123

Yine de bir sorun derim. Vetmate dışında hepipet.com sitesinden de soru sorabilirsiniz.

Sselin1

Minnoskos beyzanur adli bir kullaniciya da bu konuda yardimci olabilir misin soru sormuş kendisi bir yavru kedi bulmuş annesi eve almiyor belki sayfanizda paylaşirsiniz

eylemcaliskan

Veteriner gözleri hakkında ne dedi acaba? Merak ettim. Çok sevindim bu ara bebiş adına. Umarım çok mutlu olur

Vetrner kör dedi.Allaha şükür içeridede birşey yomuş.oğuştanmış galbia.

Arkadaşlar bugün bodruma indim ve 2 gözü iltihaplı 1 yavru buldum.Veteriner cumartesi-pazar kapalı.Üstüne üstlük veterinerin annesi vefat etmiş.Bu ne şanssızlık daha ben anlayamadım.O yavruda Tofinin galiba.Emzirdi. GENTA damla işe yarar mı?Ne önerirsiniz?Oftamycin mevcut elimde.

Elimde kuru mama var ama yiyemedi.Yetişkin yaş maması aldım mıgrostan.Ona verilir mi?İltihaplı yavruya

Luckysmom

Kör bi yavru olarak yuva bulmasına çook sevindim. Keşke engellilerin hepsi bulabilse

Sselin1

Verilir iyi beslenmesi lazim zaten kitten olsaydi daha besleyici olurdu ama elinizde o varsa hic yoktan iyidir. Mamayi islayip verebilirsiniz ama taze taze verin. Tavuk haslamasida verebilirsiniz cok iyi olur. Genta damlasini günde 3 kere kullanin fayda edecektir terramycin merhemde alabilirsineniz 2 si bir arada daha etkili olacaktir. Elinizdeki damla gentayla ayni etkiye sahipte olabilir malesef bir bilgim yok. eczaneye veterinere vs sorup bilgi aln gentaya alternatif bir damla mi

Luckysmom

Annesi emziriyosa şimdilik vermeyin bence, annesine kuru mama yaş mama verebilirsiniz sütü daha faydalı olur. Sütten kesilene kadar sadece anne sütü ile beslenmesi gerek diye biliyorum

Luckysmom

Ha pardon iltihaplıymış oda. Yani süt yeterli gelmiyorsa verin tabiki yaş mama. Kuru mama yemiyor o yaştakiler zaten

Luckysmom

Görmedim iltihaplı olduğunu bu yeni bulduğunuz yavrunun tekrardan kusura bakmayın.

Sselin1

Yok kedi 53 günlükmüş sanirim. artik kati gidaya gecmesi gerekiyor. Anne sütü de içsin ama 5 haftalik olunca kediler kati gidaya gecmeye baslarlar. Annesinin sütü yeterli gelmeyebilir.

Evet 53 günlük.Şimdi yaş mama vereceğim yavru vr anneye.Sonra genta alacağım.İyt günler.İlgilenenlerede ÇOK AMA ÇOK TEŞEKKÜĞT EDERİM.