Topallıyor

dlwlrma

Kendine asla yaklaştırmayan 1 yaşındaki sokak kedim topallıyor ama ayağında birşey yok.Kızarıklık vs.sol ön partisine basmıyor.Ne yapabilirim?:(

21 CEVAP

minnoskoss_123

Sizin dıştan göremediğiniz birşey olmuş olabilir. Veterinere götürmekte fayda var.

dlwlrma

Veterinere gidemiyorum ki.Hayvan çok korkak bir kedi.

Luckysmom

Burkulmuş olabilir büyük ihtimal

minnoskoss_123

Bir taşıma kabına mama koyun. Islak mama oldun. Kokusuna kutunun içine girerse kapısını kapatırsınız. Yalnız kesinin tam kutunun içinde olmasına dikkate din. En ufak seste kaçıyorlar.

dlwlrma

Yok kaç kere denedim girmiyor.Mamayı patisi ile çekip alıyor.CATNİP bile işe yaramadı.

dlwlrma

GÜNCEL

dlwlrma

Şuan bahçede uyuyor oğluşum.

dlwlrma

GÜNCEL

dlwlrma

Cevabı olan ?

minnoskoss_123

Mama koyun önüne, yemeye başlayınca arkasından sessizce yaklaşın. Sonra fark etmediği bi anda ensesinden tutup sokun kutuya. (Bu arada yanlışlıkla kendi yaptığım yorumu beğenmişim:P)

dlwlrma

Teşekkürler ama yüz kere denedimde olmuyor.Hatta duymasın diye ayakkbı falan çıkardım yok.Birde ensesinden tutmam da zor.Hem beni paralar hem hayvam biraz öküz.Burada ne yapabilirim?

Anonymus552223

Cok sistiyse ve gecmediyse yani ari sokmasi falan degilse burkulup iltihap kapmis olabilir. Antibiyotik veriyolar bu durumda . Fotograf atin veterinere yapabiliyosaniz

dlwlrma

GÜNCEL

dlwlrma

Şişlik hiç yok.Bugün başladı topallama.Ben pisi otundan şüpheleniyorum.Yarın daha net incelemeye çalışacağım.

Diken vs. de batmış olabilir. Barınağa söylerseniz sizin için bir şekilde yakalarlar ancak takibini çok iyi yapmalısınız