Yuvalandırma Yaparken Ce Yuvalandırdıktan Sonra Dikkat Ettiğiniz Hususlar Nelerdir?

ydmrr93

Yuvalandırma yapan arkadaşlarım bçve büyüklerim nelere dikkat etmektedir?

7 CEVAP

Tam1cat

Kısırlaştırma hakkındaki düşünceleri
Evinde camların güvenliğini nasıl sağladığını, sineklik, file vs kullanıp kullanmadığını
Daha önce evcil hayvan bakıp bakmadığını, kaç sene yaşadığını, şimdi neden hayatında olmadığını
Kedilerin masrafı hakkında bilgi sahibi olup olmadığını
Kimle yaşadığını, evdeki herkesin isteyip istemediğini, mesleğini, gelecek planlarını (yurtdışı, şehir değişikliği, evlilik gibi durumlarda ne yapacağını) soruyorum.
Dürüst cevap vermeyebilir karşımdaki ama o negatif enerjiyi almanız da mümkün. Özellikle çok yavru varken elimde ve toplu fotoğraf paylaştıysam sahiplendireceğimde renk ve cinsiyet istediğiniz var mı diye soruyorum. Ay illa sarı olsun, ben siyah istemem, ay tekirlere dokunamıyorum ben diyen dangalaklar denk geliyor. İlla uzun tüylü olsun, kısa olunca dokunamıyoruuum diyen ya da dişi istemem kız bebek de sevmem zaten diyene de rastladım. Bu tipler de şekilci oldukları için haklarını kaybediyorlar.

Tam1cat

Genelde sahiplenen arkadaşlarım sağolsunlar fotoğraf, video atıyorlar. Ben özellikle bana atın demiyorum ama sahiplenen kişiye teslim ederken ekstra duygusal bir vedalaşma sahnesi sergileyip yavruyu çok özleyeceğimi, ara sıra bana fotoğraf falan atarlarsa çok sevineceğimi yoksa evlerine mecburen misafir olarak gelip yavrucağı mıncıklayıp seveceğimi söylüyorum. Oğlumu sahiplendiğim abladan öğrenmiştim bu taktiği. Gerçekten işe yarıyor :)

Gozdetemizel

Kisirlastirma ve takip sarti genelde ilk sirada geliyor

Tam1cat

Açık konuşayım. Bir tanesi daha önce hiç kedi bakmadığını ama çok istediğini bebekliğinden beri yanında olan köpeği öldüğü için uzun zamandır bir hayvan sahiplenmeye cesaret edemediğini vs söyledi. Günlerce konuştuk kızla, bana çok samimi geldi. Biberon ile büyüttüğüm, sırf ishal ve kusması var diye sınava gidemediğim bir yavruyu ona sahiplendirdim. 5 ay sorunsuz geçti. 7. Ayında kedi kızgınlığa girdi ve bana yazmaya başladı ben bunu vereceğim, bakamıyorum, mezun oluyorum vs vs. Kendi oğlumu sahiplendiğim ablaya ulaşıp onun bahçesine bırakmak zorunda kaldık yavrucağı. Kimse almadı. Bazen gerçekten istediğiniz hassasiyeti gösterin hiç bir işe yaramıyor, güvenerek veriyorsunuz sonra üzücü sonuçlar çıkıyor.

Anonymus552223

Kediyi teslim ederken kendiniz gidip birakin, evi gormus olursunuz. Şans biraz da gercekten belli olmuyor. Cok cok hevesli gorunen insanlar ertesi gun gelin alin bu kediyi diyebiliyorlar. Kisirlastirma hakkinda bilgi verin mutlaka. Kizisma sirasinda kedilerin girdigi halleri zorluklari anlatin. Ben genelde zorluklari anlatiyorum önce. Kedi videosu izleyip kedileri oyuncak gibi goren insanlar cok var. Bir de kedi sahiplenmeden alerji testi yapsinlar. Alerji sebebiyle de geri getirilen olmustu bir kez

Tam1cat

Alerji testi çok da işe yaramıyor malesef. Mevcut bir alerji varsa ortaya çıkarıyor ama alerji sonradan da çıkabiliyor :(

ydmrr93

Facebook gruplarındaki şahsi hatalarını yuvalandırdıkları şahıslardan çıkarmaktalar öfkelerini bu nedenle Petlebi ailesi olarak hassas mıyız diye merak uyandı. İyiki burdayım