Kedim Sürekli Saldırıyor

eceulussoy

kedim daha iki aylık. evime bir ay önce geldi. saldırgan olmaması için elimizle oynatmamaya çalışıyoruz. oyuncaklar kağıtlar vs oynatıyoruz ama son iki haftadır sürekli durup dururken yüzümüze elimize ayağımıza atlıyo ve asla bırakmıyo haliyle canımızı da yakıyo. evde sürekli benimle birlikte olduğu için en çok zararı ben görüyorum. odaya da kapatmak istemiyorum. hayır, dur, yapma laflarına da asla uymuyo. biraz daha böyle devam ederse babam sahiplendiğimiz yere geri göndericek :(

22 CEVAP

Gamzessven

İki aylık kediden ne bekliyordunuz anlamadım. Yeni yürümeye başlayan bebek gibi düşünün aşırı hareketli her yeri dağıtan meraklı bir bebek. Büyüdükçe durgunlaşacak alışacak. Şu an oyun çağında atlayıp zıplaması ısırması normal. Bunun gibi basit bir probleminde bile geri göndermeyi düşünüyorsanız hastalığında ne yapacaksınız kedi adına üzüldüm

Suerk

Ne demek sahiplendiği yere geri göndermek? Böyle soruları görünce tüylerim ürperiyor. Hayır bir kedi sahiplenirken gün boyu köşede yatıp kendini tarayacağımı falan mı sanıyordu babanız? Babanıza bu kediciğin bir bebek olduğunu, ısırma ve tırmalama davranışının oyundan ibaret olduğunu iyice anlatın. Bu bebek size özel tasarlanmış bir oyuncak değil. Küçük bir avcı. En ufak şeyi bahane edip geri falan gönderecekseniz hiç zaman kaybetmeden yapın ki travma geçirecek kadar alışmasın size. Hayvan beslenmenin ne

Gozdetemizel

Keske ilkokula baslamis falan bi kedi alsaydiniz :)

SistraMila

Bence oyun oynuyor. İki aylıkken kendilerini daha tam kontrol edemezler, işte yavaş ısırayım, tırnakları içeri çekeyim diye düşünmediği ve yapamadığı için canınızı acıtıyor. Saldırma gayesi olmadan eğleniyor bence.

wintercatt

Eğer ısırdığında kanatıyor, size tıslayıp hırlıyorsa henüz alışma aşamasında demektir. Ama sadece etrafta koşuşturup zıplıyor öylesine size atlıyorsa arkadaşların dediği gibi oyun oynuyor. 2 aylık bir kedinin çok fazla enerjisi vardır ve bir kedi arkadaşı olmadığı için de enerjisini sizde atıyor. Bu dert edilecek bir şey değil babanıza bu durumu düzgünce anlatmanız lazım. Cherry şu an 1 yaşında ama zaman zaman hala ayaklarıma saldırır,tekmeler, ısırır ve oyun oynadığını bildiğimizden ne annem ne de babam hiç laf etmezler.

Sselin1

Eger ilerde olusabilecek saglik sorunlari, eve idrar yapma gibi kizginlik problemleri, esyalari tirmalama ve zarar verme gibi basit durumlarla karsilastiginiz zaman da kedinizi terk etmeyi düşüncekseniz, henuz yavruyken onu geri vermeniz en iyisi. Daha cok oynatip yorarak kedinizin enerjisini atabilirsiniz. Neler yasayip yine de kedilerini terk etmeyen insanlar var. Bunlar gercekten sorun bile degil.

Gozdetemizel

Kediniz bi sure sonra sut dislerini dokecek yerine yenileri gelecek haliyle bu aylarda disler kasindigi icin daha cok isiracak.biz yatirip dis etlerini kasiyoduk hic isirmaya calismiyodu rahatliyodu cunki.dental dis kasiyicilar var az once de bi arkadasa yazdim.biz onla ve pelus fareyle cozduk bu sorunu.arada yapiyor tabi ki hala icgudusel ama kucukken ki hali gibi degil.

bappatan

Ya arkadaşlar ilk defa kedi bakıyor demek ki sizin tecrübeyle “ufak problem” dediğiniz şeyi bu arkadaş daha tecrübe etmedi ve evet onun için daha bir evlat olma özelliği taşımıyor olabilir kediler. Ama biz güzellikle bunu anlayabiliriz ve bu durumlara sabrederse hayatı boyunca hatırlayacağı güzel anıları olabilir kedicikle. Şimdi öncelikle bu aylardayken tırnaklarını kesmenizi öneririm şimdi alıştı alıştı sonra zor olur. Daha sonra tırmalama tahtasına onu yönlendirin patilerini tutun ve günde 10-15 kere tahtaya sürtün onu tırmaladıkça size saldırması da azalacaktır. Evet sadece oyun oynuyor. Diğer arkadaşların kusuruna bakmayın fazla hassas oldukları için size hakaret gibi gelebilir biz artık alıştık herkesin kendisini haklı görüp diğerlerini linç etmelerine. İnşallah alışacaktır tipi de çok güzelmiş, tüyü kadar ömrü olsun :)

Suerk

Demek olduğunu bilen gerçek bir ailesi olsun bu güzeller güzeli bebeğin.

wintercatt

Yani yapabileceğiniz şey onu sürekli meşgul tutmaktır. Çocuk gibi düşünün nasıl çocuklar sürekli oynamak ister yavru kediler de aynı. Oynarken ellerinize değil de oyuncağa odaklanmasını sağlamalısınız. Eğer ellerinizle oynaya alışırsa kalıcı olabiliyor o huyu. Özellikle de asla o istemeden zorla sevmeye ya da aşırı mıncıklamaya çalışmayın bu onu daha da hırçınlaştırıyor. Bizim ki biraz da ondan pek dokundurtmaz kendine :D Kedinizi eğitmeye de başlayabilirsiniz hem onu meşgul tutar enerjisini atar hem de gel ,git,otur gibi komutları da öğrenmiş olur.

Shokimurti

Kedi bu küçük bir canavardı bizim kedimiz de küçükken ama şimdi akıllı uslu, kemirmediği kablo kalmamıştı şimdi dokunmuyor bile. Sabretmeniz lazım hepsinin huyu farklı bazıları biraz daha vahşi olabiliyor. Zamanla geçer.

Anonymus552223

Iki aylik kedinin saldirdigindan ne olacak.. gecer zamanla ama sizden daha iyi birini bulursaniz bence de sahiplendirin. Bunun daha kizisma donemi var kisirlastirmasi var. Ayrica cok erken sahiplenmissiniz. Annesi olan kediler 2 aydan once sahiplenilmemeli. Oyuncak donemi bitti tabi simdi geri yollayin.

eceulussoy

ben göndermeyi tabii ki istemiyorum fazla zarar verdiği için ailem söylüyor onlar da istemiyor ve tahammül edememek gibi bi durumumuz yok nasıl bi önlem alabilirim diye sizden yardım istedim ya tam olarak ifade edemedim kendimi ya da siz yanlış anladınız

eceulussoy

ben göndermeyi tabii ki istemiyorum fazla zarar verdiği için ailem söylüyor onlar da istemiyor ve tahammül edememek gibi bi durumumuz yok nasıl bi önlem alabilirim diye sizden yardım istedim ya tam olarak ifade edemedim kendimi ya da siz yanlış anladınız

eceulussoy

ilkokula başlayan ya da oyun bitti sal yorumlarına gerçekten üzüldüm bu tür yargılayıcı yorumlar yerine alternatif seçenekler sunmanızı beklerdim