Cok Seviyorsaniz Evinizde Besleyin Blabla

guineapigela

Sokaktaki ac hayvanlara yardim etmek isteriz. Beslemek isteriz. Ama bir insanliktan cikmis yaratik gelir. "Bak o mamalari koyuyosun alisiyo buraya kakasini yapiyo evladim ya koyma buraya" bunu herkes bikerede olsa isitmistir. Sen daha kendi... Neyse.
Sorum şu: ne yapabilriz. Sokaktaki kedi evlerimizi korumak icin, mama kaplarimizi copte bulmamak icin,hergun bir hayvana mama verirken sanki yolda ciplak dolasiyomus gibi bakişlardan nasil kurtulabilirz. Vb. Buraya kadar okuyan herkese tesekkurler. paylasmak istedikleriniz yazin lutfen❤

30 CEVAP

Çok seviyorsan evde besle bu cümleyi her hafta duyuyorum galiba çözümüm izleyebileceğim bana yakın olan bir noktaya koyuyorum mama onlar zaten geliyor gün geçtikçe kedi sayısı çoğalıyor (aralarında konustuklarina eminim)

guineapigela

Katiliyorum

Fatiko

Bütün insanlara hayvan sevgisi ve ahlak dersi zorunlu bir daha verilmeli bence

bappatan

Üsküdarda Hüdayi camisi var biz secdeye giderken yavru kediler başımıza çıkar oynardı ve cemaatten hiç kimse çıkarın şunlar dememiştir 1 kere bile. Ben içeri pislediklerini de görmedim o kadar çok kedi var ki içeride böyle artık dedeler nineler ellerinde mamalarla dolaşır olmuşlar. Böyle müslümanlar da var çok şükür. Meseleyi dindar-dinsiz diye ayırt etmemek gerek. Hepimiz insanız. Sayıları artsın inşallah :)

Zynpks

Her mahallede olduğu gibi benim mahallemizde de var hepimizin başına gelmiştir ben bir yere kadar sabrediyorum sonra çirkefe bağlıyorum mecbur

guineapigela

zynpks mecburen oyle oluyo :))

LasTRomaNce

Konuşmak için konuşuyorlar net

Lunas

Bizim mahallede yok çok şükür. Aslında var da sinir etmek için yapıyorlar. Bizim komşumuz var ay bahçede köpek istemem kuduz yapar çocuğumu dedi kuduz aşısını anlattık ısırmayı dert etti. Kedi dedik “Ay o benim çocuğumu tırmalar ısırır saldırır yavru yapar kalabalık oluruz hiç istemem öyle şey dedi yani apartmandaki bir kişi yüzünden bahçede bir sürü zor durumda kedi bakmak ta gitti.
Bir amca var kedimi onla birlikte bakıyorum eşi mama falan vermiyor ben veremem diyor. Aslında kedim güvenli yerde yavruları boğulmadan amcanın balkonuna alınıp orada doğurabilirdi hatta belki evde ama eşi kabul etmedi 4 yavru gitti. Keşke biraz hayvanları anlasalar. Bütün türkiye hayvanları anlasa dünya cennet olucak :( Sokakta besliyorum 20 kedi falan ama çok gelmiyorlar gelince de kalabalık oluyoruz o sinir komşu tekme atıyordu ay bi bağırdım :d Ne sinirler ya >:(

Lunas

Atmadan önce bağırdım engellemek için tekme atmadı atsa mahkeme açardım yeminlen ya

guineapigela

@Lunas evet buna birazcik cahillikde denebilir.Valla atarsa mahkeme acin darptan.Hakediyor boyle insanlar:(

Lunas

Bugün kedilerim yine geldi komşum da çöp atmaya giderken birisi üstüne çıkmaya çalıştı bi bağırdı yere attı şimdi diğerleri burada ama o yok :( Şimdi o kesin çok korkaktır ;( Gidip bi dövüceğim ay ya

guineapigela

.......

guineapigela

@Shaco evet haklisin toplanip boyle seyler yapabikiriz

guineapigela

@Tugbaliee maalesef evet..

guineapigela

bappatan evet cok sukurki oule insanar da hala var ama sayilari azalmakda...