Cok Seviyorsaniz Evinizde Besleyin Blabla

guineapigela

Sokaktaki ac hayvanlara yardim etmek isteriz. Beslemek isteriz. Ama bir insanliktan cikmis yaratik gelir. "Bak o mamalari koyuyosun alisiyo buraya kakasini yapiyo evladim ya koyma buraya" bunu herkes bikerede olsa isitmistir. Sen daha kendi... Neyse.
Sorum şu: ne yapabilriz. Sokaktaki kedi evlerimizi korumak icin, mama kaplarimizi copte bulmamak icin,hergun bir hayvana mama verirken sanki yolda ciplak dolasiyomus gibi bakişlardan nasil kurtulabilirz. Vb. Buraya kadar okuyan herkese tesekkurler. paylasmak istedikleriniz yazin lutfen❤

30 CEVAP

music_cats

"Bak o mamalari koyuyosun alisiyo buraya kakasini yapiyo evladim ya koyma buraya"
Her gün duyduşum laf.

Fatiko

Bununla ilgili yasa var onu pankart haline getirip boynumuza asıcaz başka yolu yok

Ilaydaaulus

Ben bu lafları her gün duyuyorum hatta mahallede adım deliye çıktı elimizden gelen tek şey o vicdansız insanları takmamak ve sokaktaki yavrularımızı beslemek ❤️

kubratsc

Bu yine iyi sokakta hayvanların su içtiği kaplar için kaldırılsın bizim çocuklarımız da ordan içebilir diyenler bile var insan hayret ediyor

pisipisi123

Bir de şey var "Yavrum bunları koyuyorsunuz böcek, fare doluşuyor yapmayın" Belli bir kesime dünyaya gelen canı yaşatmamız gerektiğini nasıl anlatabiliriz acaba...

tugbaliee

millet var ineğe tapar millet var hayvanı beslersin cinayet işlemişsin gibi tavır yapar Böyle insanlara ağzıma geleni söylerim hiç çekinmem Ağızlarının payını almadıkları sürece kaşıntıları devam ediyor çünkü

Luckysmom

"Köpekler toplanıyo çocuklar korkuyo yakınlarda beslemeyin" diyenlere yoo diyorum sadece. Korkmuyolar diyorum. Kimsenin evinin önünde de beslemiyorum sonuçta sokakta besliyorum. 5 metre ötede beslerim yine beslerim. Aldırış etmiyorum artık. Kendileri taşın altına elini koymuş mu? Bu yavrulara bi tabak yemek getirmiş mi hiç? Oturdukları yerden bişeylere karışmayı çok seviyolar.

guineapigela

Maalesef öyle ... Herkes kabul etsin.Ulkece dıger ülkelerden hayvanc haklari ve bir çok konuda cok gerideyiz

Shaco

valla ülkeyi aşşalamak gibi olmasın bizim ülkenin insanı böyle gram taviz vermiyorlar , ABD olsun Japonya olsun fransa olsun hepsi en azından hayvanlara saygı duyuyor ama bizim ülkede bu denli bir terbiye yok aramızda cidden yardım eden çoook değerli insanlarımız var ama yeterli olmuyor bunu anca devlet kural ve zorunluluk getirirse bilicekler . Bende elimden geleni yapmaya çalışıyorum ama yetmiyor tabiki fikirlerinze açığım.

Luckysmom

Kendisinden başka canlı türünü önemseyen insan sayısı çok az ülkede maalesef. Lafa gelince en merhametli en dindar onlar. Ama bi yavrunun elinden tutmuş değiller. Sokakta yaşayan ger canlıya pislik yuvası olarak bakan çapsız eğitimsizler. Böyle insanların inadına besliyorum bende. Onlar burun kıvırıp laf dedikçe daha da çok beslicem

toffy_the_cat

Bizden izinsiz gelip kedileri toplatmaya jalkışıyorlar.Neymiş çok kedi varmış.Oysaki bakçede en çok 3 kedi oluyor.Bizler kapıdaki çocukların kıyamet gelmişçesine bağırmasına 10-15 çocuğa ses etmiyoruz ama onlar sadece yatan hayvana bağırıp çağırıyorlar.Torunu gelince de bak kedi ne iyi.Sadece kendilerini düşünüyorlar.İşleri gelince mercimek çorbası bulgur atıyorlar.Yemeyincede yüz laf...Kardeşim kedi neden çorba içsin kepek yesin.Salata atan do domAres atan oluyo yemeyince kızıyo.Değişik bir beyinleri var.Aileler ve komşular bazen baş belası.Klişe lafları;

"Kedileri buraya alıştırıyorsun onlar kendinde bulur doğalarını bozma".Günde 1 kere veriyorum alt üstü.Oda zorla.Artık bir hedef koydum .yetişkin bir insan olunca bahçeli bir ev.istedipim kadar hayvan.hastaları eve alacağım.bir an önce büyü ek istyorum.eve kedi alıp bakacağım diyince alem ben senin evine gelmem diyor...nyse

Shaco

bizim ülkeni insanlar çıkarından ve rahatından başka bişi düşünmüyor o kadar siyaset boşuna biz önce iç sorunları çözemedik te gelişicez….. neyse uzatmaya gerek yok ciddi petlebi üyeleri toplansak bir şeyler yaparız diyorum ama sizin görüşleriniz nelerdir herkez belli miktar harçlık vs. biriktirsin toplu şekilde barınaklara bağış felan yapalım ve sokaktakilerine destek

minnoskoss_123

Bir de koyduğumuz mama, su kaplarına çöplerini atan var. Kardeşim çöp kutuları ne diye yapılıyor acaba? Süs diye mi? O hayvanlar mamasının, suyunun içindeki sigaraya, plastiğe, kağıda temas etmek zorunda mı? Ayrıca artık sokağa koyduğum su, mama kaplarını bulamaz oldum. Zaten çaldıkları için plastik kaptan başka kap kullanamıyorum. Plastik kaplarımı da atmışlar, çalmışlar. İnsanlar çok bencil ya. Ve de şu zehirleme olayları. Çok şükür hiç yaşamadık. Oturduğumuz sitedeki komşular vicdanlı biraz çok şükür, hayvanseverler az da olsa. Hep söylediğim bir cümle var. Evrenin en tehlikeli yaratığıdır insanlar.

guineapigela

Evet oyle.Cahillik ve acimasizligin birlesimi....

pisipisi123

Beslemelerinden de vazgeçtik. Zarar vermemeleri yeterli...