10 Günlük Yavrulara Nasıl Bakılır.. Detaylı Anlatabilir Misiniz..

Cns23

4 tane 10 günlük yavru kedi buldum.. Bakımlarını nasıl yapmalıyım detaylı anlatabilir misiniz

26 CEVAP

merhaba,
öncelikle süt vermeyin. pet shoplarda bulunan süt tozu tarzı bir şey var. ondan almalısınız. ılık halde biberonla veya şırıngayla vereceksiniz. ama yavaş yavaş,, boğmadan. yaklaşık2 saatte bir beslenmeleri gerekiyor. yemekten sonra pamukla ya da yumuşak bezle nemlendirip çiş ve kaka yaptırın. genelde günde 1 max 2 kaka yaparlar. yumuşakça ovacaksınız, bastırmadan. bu kısım çok önemli çünkü kendileri yapamıyorlar.

ayrıca vücut ısılarını ısılarını şu an dengeleyemiyorlar, sıcak tutulmaları lazım. belki su torbası falan kullanılabilir.

Anonymus552223

Yikamayin silin. O kadar fazla kaka yapiyolarsa 10 gunlukten fazladir onlar? Altlarina biseyler yayabilirsiniz.

aklıma geldiği kadarıyla yok. yıkamanızı önermem pire olmadığı sürece, üşürler. yemek verirken de yavaş olun işte zaten tozun arkasında ne kadar vermeniz gerektiği de yazıyordur

Anonymus552223

Sut anne bulamadiniz sanirim:( zordur bu kadar kucuk yavrulara bakmak. Gece uyanip bakmaniz gerekebilir. Süttozu sık sık verip, arkadaslarin da dedigi gibi tuvaletlerini yaptirmayi ihmal etmeyin. Umarim yaşatabilirsiniz kolay gelsin

Anonymus552223

Bu arada masaji popolarina yapacaksiniz pıt pıtlayarak ve yavas yavas ovarak. Anneleri yaliyor onlari tuvalet yaptirmak icin, amac onu taklit etmek. Havalar sicak, kapali bir kutida tuttugunuz surece üsumezler muhtemelen ama yine de gece serin olursa falan sicak su torbasi koyun. Boynunuzda da isitabilirsiniz beslerken falan

GammaLamina

İngilizce biliyorsanız Kitten Lady adlı Youtube kanalı yavru kedi bakımını tüm detaylarıyla çok güzel anlatmış. Bakmanızı tavsiye ederim.

Cns23

Yardımlarınız için teşekkürler.. Popolarını yıkayayım mı.. Çünkü epey kirleniyor..bi de altlarına yatak pedleri oluyor onlardan mı koysam.. Süt anne bulamadım..

Cns23

Teşekkürler başka dikkat etmem gereken birşey var mı..

yüksek kenarlı bir kutuya koyun da istenmeyen kazalar da çıkmasın naçizane önerim

toffy_the_cat

İlk olarak süt anne armayı dene bence

toffy_the_cat

Birde süt tozunu kaliteli al eğer ishal olurlarsa üzğlürüz.

minnoskoss_123

İsterseniz koyabilirsiniz.

Anonymus552223

Nasil bebekler.. arada bilgilendirin bizi de

sinembasgil

Süt tozu verirken cok ama cok dikkat edin lutfen annelerini emdikleri gibi ,biberondan beslenmeleri gerekiyor yoksa ciğerlerine mama kaçarsa ölümlerine neden olabilir