Anne Kuşumu Yuvalıklarına Nasıl Alıştırabilirim?

NZI

Merhaba,
Benim bir dişi bir erkek kuşum var. Onlara yuvalık aldık ki yumurta yapsınlar. Yuvalık orda en az 1 aydır duruyor, ama dişi kuşum için bir adım bile atmadı hatta ondan olabildiğince uzaklaşıyor. Onu nasıl alıştırabilirim. He bide biz onları her gün kafesten çıkarıyoruz sabadan akama kadar hatta bazenleri bir kaç gün arş arda dışarıda duruyorlar. Acaba onları dışarı çıkarmasam alışırlar mı?

1 CEVAP

GammaLamina

Kuşlar hakkında çok bilgim yok ama güvercin beslerken yuvalarına alışması için sessiz, korunaklı bir yere yuvalarını koyuyorduk. Yuvalarına koyacaginiz biraz mama ve yuva yapacak çalı çırpı da yardımcı olabilir.