Köpek Sahiplenme İstiyorum, Maliyetleri Ve Bakımı ?

onurtemiz

21 aylık kedim var ve şu an için değil de biraz daha yakın zaman da köpek sahiplenmek isterim
Ama bakım zorluğu nedir? Çünkü Büyük köpek istiyorum (yavruyken sahiplenmek)
Her zaman büyük ırk köpeklere karşı ilgim olmuştur bu yüzden yavruyken alıp bir ömür kocaman canavarı ben büyütmek istiyorum
Ama ona enjoy mama kullanabilir miyim ? Köpek mamaları aylık çok pahalı. İlk yıl aşılar cart curt iyice çıkıyor. Bilgi verebilir misiniz özellikle mama hakkında

32 CEVAP

onurtemiz

cins demedim büyük ırk demiştim

toffy_the_cat

Mama olarak enjoy değilde arkadaşın dediği gibi golosi yada reflex al.golosi daha iyi olur

Capadoc

Sanirim birsekilde maliyetin ustesinden gelecek kadar isteklisiniz. Ama baska hususlar var buyuk kopek ciddi anlamda enerji harcamaya ihtiyac duyar kosmak gezmek yurumek vb ihtiyaclari cok fazla.
Kucuk kopekle bircok yere gidebilirsiniz konaklayacaginiz yerler hayvan dostuysa ona yer bulunur. Buyuk kopek icin bu cok sikinti. Kendinizle goturemeyecekseniz biryerlere giderken onu birakabileceginiz goz kulak olabilecek yer ve kisi lazim.
(Buyuk kopegim var )

minnoskoss_123

Öncelikle barınakları teker teker gezin derim. Can dostunuzu cinsine, görünüşüne değil, size vereceği sevgiye göre seçin. Bütçenizi zorlamazsa Golosi veya Reflex alın. Zorlarsa Enjoy da alabilirsiniz. Köpeğiniz mutlaka kısırlaştırın. Ayrıca eğitimini yavruyken verirseniz büyüynce daha az zorlanırsınız. Köpek eğitimine dair videolar izleyebilirsiniz. Örn: Ver Patini (YouTube Kanalı)

minnoskoss_123

Onu anladım. Sadece vurgulamak istedim. Umarım yanlış anlamadınız.

onurtemiz

köpek sahiplenirken bu konuda kendi içimde stresim çünkü büyük köpekleri aşırı seviyorum kocaman aslan gibi bir hava veriyorlar. Sarılırken ki hissiyatı çok başka
Ama öte yandan yavru sahiplenip öbür boyu ben bakıp eğitimini vermek istiyorum (yardım alarak)
Ama bir yavruya bakarak bu şu boyda olur diye yorum yapamıyorum burası soru işareti
Ama asıl nokta mamalar ve bakım maliyeti

Kardeşim köpek buyuk irk olsada enjoy ile beslersen küçük kalır sen ucuz olmasını istiyorsan evde kendin hazırla diyeceğim ama öyle bir imkanın varmı bilmiyorum

Ok ben de enjoy olmaz dedim eğer yapabilirseniz kendi yapabileceğiniz mama tarifi veriyim ben size

Ucuz rahatlıkla karsilarsiniz ama bu mamayı en az 5 6 aylık olduktan sonra vermelisin sana sorduğum şey zamanın var mı günde yarım saatini ayırabilir misin diye soruyorum

Golosi pahalı gelir derseniz bu linkteki https://barf.com.tr/magaza/kopek-barf/5-kg-barf/ bari deneyebilirsiniz çiğ beslenme çok sağlıklıdır tek sıkıntı dondurucunuzda biraz yer açmanız gerekir.

Son dediğinize katılmıyorum demişsiniz ama enjoy mama vermektense çorbalık tavuk vermeniz daha sağlıklı.

BoncukOglum

Merhaba. Hevesinizi kırmak istemem ama mama maliyeti yüksek geliyorsa biraz zorlanabilirsiniz büyük ırk köpekle ilgili. Köpek ne kadar büyük ise o kadar çok mama tüketiyor mama masrafı artıyor. Bunun aşısı paraziti vs de epey tutar biliyorsunuz zaten. Ama en önemli problem hastalık durumunda masraflarin mama ve aşı masraflarindan kat kat fazla olması. Ben konunun maddi yönünü bir düşünün derim çünkü hastalık durumları çok zor oluyor.

onurtemiz

hayır enjoy istiyorum demedim bu mama olur mu dedim. Köpek beslemek epey maliyetli ve ben de whiskas, proline dan kaliteli ama uygun mama arıyorum. Orijen, Acana, ND tabikisi süper ötesi mamalar ama aşırı pahalı aylık 250-600 tl sadece kuru mamaya vermek bu kadar parayı, beni sarsar. Ben de öğrenmeye çalışıyorum köpek bakımı-büyütmeyi hakkında

onurtemiz

ama bütçesi nedir bu ev mamasının ? Eğer karşılayamayacağım miktar ise sahiplenemem

onurtemiz

onun için tabiki de olacak buna mecburum. Eğer sahipleneceksem bunu da alışmak zorundayım