Kedi İçin Probiyotik

senakharman

Kedim için bir probiyotik almayı düşünüyorum. Sürekli dışkısında bir cıvıklık var. Tahlil yapıldı temiz çıktı parazit vs yok. Bağırsak florasını güçlendirmek toparlamak adına bir probiyotik almayı düşünüyorum. Veterinerimize de soracağım tabi ki. Burdan da sormak istedim kullandığınız ve memnun kaldığınız probiyotikler neler?

17 CEVAP

Yoğurt, kefir verirseniz düzenli belki geçer. Ben haftada bir yoğurt haftada bir kefir veriyorum sık yaş mama yemesine rağmen ishal olmuyor.

Gozdetemizel

Bu tip prebiyotik bagirsak florasini duzenler.ishal insana cocuga nasil prebiyotik verilirse o hesap.her kedide ise yarar mi bilmem ama ben civimadan veriyorum zaten dedigim gbi

Berrefilizzz

Sizin kedi düzeldi mi acaba aynı sorun bizde var bi türlü duzelmiyor kakası :(

Gozdetemizel

Ben gimcat prebiyotik kullaniyorum.kullanmak icin kakanin civimasini beklemiyorum.haftada 1-2 kez tirnagim kdr yediriyorum .

senakharman

Peki cıvıklığı düzeltiyor mu? Malesef hiçbir sorun olmamasına ramen bu durumu aşamadık o kadar antibiyotik ve ilaca ramen. Ne yapacağımı şaşırdım.

Gecekiz

Expect im her gun oral 1 cc. İshal sandığım ama turp gibi olan kedime veterinerimin önerdiği ilaç eczaneden temin edebilirsin sanırsam 30 TL gibi bir fiyatı var

senakharman

Daha önce yoğurt verdim. 4 kez de activia verdim fakat son 2 verdigimde kustu. O yüzden tekrar denemeye cesaret edemiyorum :(

senakharman

Sizin de mi kediniz hep cıvık yapıyordu? Baska hıcbır problemı yok çok şükür ama bu dışkı problemini ne yaptıysam çözemedim. Expectim dediğiniz antibiyotik mi probiyotik mi? Biraz ayrıntılı bilgi verebilir misiniz? Yardıma çok ihtiyacım var.

senakharman

Bu arada vetlife gastrointestinal mama kullanıyoruz. Daha önce flaygl kullandık defalarca. Bakteri riski dolayısıyla üç adet iğne oldu. Dışkı tahlili temiz. Yeme içmesinde bir problem yok

senakharman

Kedim 5 aylık dişi chinchilla. 3 ayı aşkındır benimle ve geldi geleli bu problem var. Yalnızca ilaç kullandığımız dönem düzelip sonra yineliyor.

Gecekiz

Hiç bir sorunu yok başka yemesi iyi kilo alıyor ama bir turlu dışkısı duzelmemisti. Expect im sindirim sistemi için vermişti birde 1.5 aylık bir kediydi düzelmişti kullanırken ama birakinca aynı oldu veterinerime konuştum su gibi olmadığı sürece sıkıntı yok dedi. Aşıları ishalken baslamiyordu normalde. Hala cıvık olmasına ragmen asilarina başladık bakalım bir sorunu yok :) çok dert edilecek bir şey değil sanırım ama üzülme :)

Gamzessven

Vetlife gastrointestinal mamayı inatçı ishali olan bir arkadaşım kullandı kedisinde. Düzelmişti bu mamayla deneyebilirsiniz. bi de viyo reinforces a bakabilirsiniz

senakharman

Ben de 2 haftadır kullanıyorum kedimde. Ne kadar sürede düzelmişti acaba ?

radagast

merhaba. yaklaşık 1,5 aylık kedim var. mamaları nd kitten, ayrıca takviye niyetişne aminosol veriyorum 1 çay kaşığı.

fakat bunların haricinde probiyotik kullanmam iyi olur diye düşünüyorum. siz ne dersiniz? kullanmam gerekirse ne kullanmam gerekir acaba?

o pahalı markaların probiyotiklerini mi kullanmam gerekir?

veya imuneks mi kullanmalıyım?

radagast

bu arada, kakalarında bir sorun yok, sadece anneden erken ayrılmak orunda kaldığı için emme refleksi gösteriyor bazen. ben de bu nedenle takviye arayışındayım aslında