Kediler Hakkında Tecrübeli Olanlar Girip Bakabilir Mi?

Lunas

Size birkaç belki bir sürü soru soracağım bıkmayın olur mu xd

İlk petime bakarsanız sevinirim. Adı şimdilik duman.

  1. Bahçede kedi baksaydınız ve bütçeniz kediniz için fazla olmasaydı kediniz için neler alırdınız?

  2. Yavrunuzu korumak için yuvasını kapaklı yapar mıydınız?

  3. Kısırlaştırır mıydınız?

  4. İlçenizde belediye veterineri olmasa bütün aşıları yapar mıydınız?

5)Her zaman dışarda olamayacağınızı düşünün. Kediniz için ne yapardınız?

  1. 5tlden az mama alabilseydiniz? (Yaş) hangi markayı alırdınız?

Biliyorum olduğum durumlar kötü ama belki çözümü vardır.

31 CEVAP

Lunas

Herkese soruyorum: Doğurduktan sonra kısır yaptırırsam önüme hangi sorunlar çıkar?

Ne sorunundan bahsediyorsun? Yavrular iki aylık olduktan sonra kısırlaştırırsın. Anne rahat eder. Yavrular da küçük olduğu için sahiplendirebilirsin.

Lunas

Teşekkürleerr

Lunas

Anneyi yaptıracağım 2 hafta içerisinde iki yavruyu da besleyeceğim diye düşünüyorum

toffy_the_cat

Yni bahçede bakacağın kedini mi yavrulatacaksın.Yavrusu olmadan kıkırlaştırmalısın eğer öyle bir şey varsa.

Lunas

Evet öyle yapacağım.

Hilakyol

Mama kelimesine alıştırmak açıkçası çok kolayyy. Her yaş mama verdiğimizde kedilerimize mammmaa diye bağırıyoruz ^^ yaş mama yı çok sevmeleri işe yarıyor :)

Lunas

Ay sanırım her şeye öyle alıştırıcam kdşsncşsnx

Hilakyol

Yaş mana istisna diğerleri nasıl olur bilemicem :D

toffy_the_cat

Feix ve reflex yerine mırmır daha uygun ve kaliteli.Ayrıca kesini lütfen çiftleştirme yanlış anlamadıysam

Lunas

Bir yolunu bulup çiftleştirmeyeceğim. Belediye yaptıryorsa. Ama bana kısırın ve gerekli aşıların fiyatlarını söyler misiniz belki yaparım. Bir soru da da bağış topla diyordu o nasıl oluyor anlatır mısınız?

Bahçede kedi baksaydınız ve bütçeniz kediniz için fazla olmasaydı kediniz için neler alırdınız?

Tasma bile el yapımı olabiliyor ben olsam aşılara saklarım bütçemi. Sadece pire damlası olabilir.

Yavrunuzu korumak için yuvasını kapaklı yapar mıydınız?

Hayır, girişini yavru kedinin bile anca geçtiği derecede yapardım ki büyük kediler zarar vermesin.

Kısırlaştırır mıydınız?

Fark edersem kızgınlığı evet ama çok meraklıysanız kısırlaştırmayın doğursun direk kısırlaştırın ama hayvan eziyet çekmemeli.

İlçenizde belediye veterineri olmasa bütün aşıları yapar mıydınız?

İç ve dışı yapardım kuduzuda kısırıda

5)Her zaman dışarda olamayacağınızı düşünün. Kediniz için ne yapardınız?

Depolu mama kabı yapardım ki bitmesin ama kontrole gitmeniz lazım.

5tlden az mama alabilseydiniz? (Yaş) hangi markayı alırdınız?

Mırmır uygun diyorlar ondan alırdım

1 2 Gir bunlara yardımcı olur.

Lunas

Sağol :)

minnoskoss_123

1- Mama, (Matisse, Enjoy, Golosi) Mama-Su Kabı, Oyuncak, Taşıma Kutusu, Tasma, (Sahipli olduğu belli olsun diye.) Minder.

2- Kapaklı yaparım.

3- Kesinlikle kısırlaştırırım.

4- Evet bütün acıları yaparım.

5- İhtiyacı olan herşeyi sağlarım.

6- Proline