Hayvanları Sevmek Bu Kadar Mı Zor?

Puppy730
Puppy730

112669 Puan

Bıktım artık. Cidden bıktım. Gına geldi.
G-I-N-A G-E-L-D-İ. Çok mu zor? Bu mimikleri sevmek, sahip çıkmak? Çok mu zor evinin önüne bir kap su bırakmak? Çok mu zor hayvan sevenleri bıktırmamak? Çok mu zor bir hayvan severe bunları söyletmemek? ÇOK MU ZOR?!


      Neyse lafı dolandırmadan anlatmak istiyorum... İki gün önce sokak dostlarıma mama dağıttım. Onlarla oynadım, sevdim, okşadım, öptüm. Görevlilerden biri geldi ve yanımda olan dostlarımı kovdu. Neden kovdunuz dedim. Bir şeyler geveledi. Boşverdim. Ertesi gün oğlumu aldım yanıma ve sokakta ki dostlarımızı görmeye gittik. Mamalarını yemişlermi diye baktım... Mamaların hiç bir tanesi ortada yoktu. Görevliyi aradım sormak için bulamadım. Dün yine yürüyüşe çıktık. Bir sitenin içinde bir sürü sokak köpeği vardı. Ben genelde yanımda mama taşırım. Sitenin içine girdim ve kenara bir yere tam mama koyacakken kadının biri balkonundan cırladı. Oraya dökme onu! Diye bağırdı. Bende yanlış anladığını ve elimdekini çöp sandığını düşündüm. Teyze bu çöp değil köpek maması dedim. Git dışarı dök! Bu köpekler dışarı çıkıyor, dolaşıyor o zaman yerler dedi. Site bahçesini inceledim ama köpeklerin bu siteden kendi başlarına çıkması imkânsızdı. Buradan çıkamazlar dedim. O da Dökme sakın buraya! Diye tekrar cırladı. Çıkmak zorunda kaldım. Çok sinirlenmiştim. Dostlarım gözümün içine bakmıştı. Resmen açız diyorlardı. Kadın arkamdan tekrar bir şeyler bağırdı. Sinirliydim ve bende bağırdım

Sus be tamam gidiyorum işte! Diye bağırdım. Terbiyesizlik yaptım biliyorum. Sonuçta benden yaşça büyüktü. Bu konuda ondan özür diliyorum. Ama ne olurdu o canları doyursam? O gözler hâla aklımda. Şimdide eve annemin misafirleri geldi. Oğlumu görür görmez çığlığı bastılar. Bende oğlumu odaya kapatmak istemediğim için dışarı çıkardım. Yağmur başladığı için eve döndük. Şimdi ikimizde odadayız. Çok sıkıldı. Beni çıkar şu odadan dermişcesine bakıyor. Bıktım bu bencillikten! Ne olur sevseniz şu canları! Tamam artık sevin demeyeceğim. Ama SAHİP ÇIKIN!


16 CEVAP

patkam
patkam

115790

insanları tanıdıkça hayvanları çok daha sever oldum....insnaların bencil ve kibirliliği benide yordu....şükürler olsun ki,,,,kıyamet denen olgu var.....mahşer gününde tüm canlar ayağa kalkacak ve hesaplarını soracaklar.....o gün bizim günümüz olacak...


sirindostum
sirindostum

2653

Hayvanları aşırı seviyorum . Herkes hayvan sevmek zorunda değil ama sevmeyenler neden onları düşünmüyor ? Onların da canı var . Mama yemeye , bizim gibi beslenmeye ihtiyaçları var . Eğer o aç olanlar köpek değil de insan olsaydı birçok ilgi yönelirdi o insana . Ama köpek diye bunu önemsemeyen kişilere sinir oluyorum . Sonuçta insan da canlı , hayvan da.


Puppy730
Puppy730

112669

Asıl bu iğrenç dünyada sizin gibi tatlı insanlar görmek beni memnun ediyor. ^^ İyi ki varsınız...


patkam
patkam

115790

İYİ Kİ sizler gibi nesli tükenmemiş, onurlu insanlar hala var...


Puppy730
Puppy730

112669

Ya sizinle konuşunca ne kadar mutlu oldum anlatamam :D Yüzümde anlam veremediğim bir gülümseme var. Zaten moralim bozuktu olanlardan dolayı şimdi daha iyiyim.


patkam
patkam

115790

inanın insan olmaktan zaman zaman utanır oldum.....benim oturduğum semtin insanlarında inanılmaz sokak hayvanlarına karşı düşmanlık var.....kapıma bıraktığım,1 kap yemek ve su gözlerine batar oldu... kedileri mahalleden uzaklaştırmak için köpekleri bilerek sokağa alıştırıyorlar...zavallı kedicikler korkularından...yemek dahi yiyemez oldular......inanın moralim çok bozuk..


Puppy730
Puppy730

112669

İnanmıyorum ya. Ne bizim bu hâlimiz? Tek başımıza nasıl besleyeceğiz, doyuracağız bu canları? Artık ne yapacağımı bilemez oldum. Allah bize, en başta sokaktaki canlarımıza sabır, kolaylık versin.


patkam
patkam

115790

bir , iki, üç kişiyle olması mümkün değil....bld bu konuda duyarsız ve vicdansız.....veterinerin önünde gözlerimle gördüm aç kedi,,,,,içerdekilerin umrunda dahi değil....sözde bld resmi kurumu...yazık.....çoğu hasta,hamile, darp edilmiş bu canlar......kimse oralı değil...sadece burun kıvırıp alay edercesine gülüyorlar..


Puppy730
Puppy730

112669

Bu canlar ne olacak?...


nifito
nifito

6774

Bir hayvansever olarak mamayı, o yaşlı kadının gözünün içine bakıp,oraya dökmenizi beklerdim. Hayvanlar açız diye gözlerinizin içine bakınca gitmemeniz gerekiyordu.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 1258 Görüntüleme
  • 16 Cevap
  • 7 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 28331 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR