45 Günlük Kedimde Katı Gıdaya Geçemiyoruz Yavru Büyütenler Fikrinize İhtiyacım Var?

arkadaşlar 45 günlük oldu daha 1 günlükken buldum taşlar kum içindeydi birisi almış kutunun içine bırakmış plasantasıyla duruyordu göbek bağını ben kestim o günden beri büyütüyorum. son zamanlarda katı gıdaya geçmeye çalışıyoruz ama çok sancılı oluyor.

proplan aldım yemedi kesinlikle ağzına bile sürmedi.
kuru mamasını kullandıgım süt tozuyla ıslattım yine yemedi zorla yedirdim biraz bu sefer kustu sindiremedi.
yaş mama verdim çok iştahla yedi ama yine kustu.
şimdilerde süt tozunu kusmaya başladı ama hep yediği seyin renginde dışkısı gayet iyi sağlıklı hareketli ama hiçbir şey yediremiyorum. bugün çok kustugu için veterinere gidiyoruz ama sizinde fikirlerinize ihtiyacım var başınıza geldi mi ne yaptınız gelin konuşalım

16 CEVAP

Sürekli kusması aklıma iç paraziti getirdi. Ama bilemiyorum ne verirseniz yememiş anormal bir durum. Yumurta vermeyi denediniz mi?

SistraMila

Eskişehirde hangisine götürdünüz? Biz acil veteriner kliniğine gidiyoruz üniversite caddesinde eskiden jardin olan yerin olduğu sokaktan girince ilerde. Biz memnunuz üç yavru bir anneyi hep oraya götürdük bir bakın isterseniz.

aslında aksine yiyor ama anında çıkarıyor daha midesine bile inmeden nerdeyse iç parezit zor bir ihtimal kakası gayet normal bilmiyorum ki bakalım götüryoruz şimdi eskişehirdeki vetlerede güvenmiyorum hiç olmadı kuzumu ankaraya götürcez.

Hiç anne sütü almadığından sindirimsel bir sorunu olabilir o zaman. Gastrointestinal mama ya da malt ile düzelebilir. Veterinere gittikten sonra bizi de bilgilendirin durumu hakkında olur mu?

GammaLamina

Eskişehir'deki veteriner kliniklerine güvenmiyor musunuz? İlginç.

Rana45

2 aylık olmadan kuru mamaya asla geçmeyin. Ben kedimi aynı sorundan kaybettim. 2 aylık olana dek yaş ve ezilmiş mama verdim. Diğer kedimde sıkıntı olmadı. 4 aylık olduktan sonra da yetişkin mamaya geçiş yapılmalı. Annesiz kediler için bu süreçte birde tuarin ve kalsiyum desteği verin. Ayrıca destek yoksa bimden şekersiz kefiri oda sıcaklığında verebilirsiniz

GammaLamina

SistraMila ile aynı fikirdeyim. Ben kedilerimle o kliniğe gidiyoruz. Benimkiler de 6 haftalıktan beridir hep oradalar. Büyük ihtimal ilk gün diyet mama vermenizi ve gozlemlemenizi istemişlerdir, gayet mantıklı bir hareket. Eminim ki en iyi tedavi yolunu seçeceklerdir, içiniz rahat olsun. Umarım sorun mamayı çok hızlı yiyip sindirememek gibi basit bir şeydir. Çok geçmiş olsun.

SistraMila

Nasıl oldu yavru?

Sudeckmkc

Merhaba aynı sorunu ilk kedimde yaşamıştık vandaki veteriner iç parazit diyip iğne yapı göndermişti ama sorunumuz geçmemişti. Ben de evde tavuk göğsü ve patates haşlayıp püre halinde önüne koymuştum kefir harici kusmadan yiyebildiği tek yiyecek oydu. Siz de bi öyle deneyin isterseniz

aslında aksine yiyor ama anında çıkarıyor daha midesine bile inmeden nerdeyse iç parezit zor bir ihtimal kakası gayet normal bilmiyorum ki bakalım götüryoruz şimdi eskişehirdeki vetlerede güvenmiyorum hiç olmadı kuzumu ankaraya götürcez.

Oz1907

Bnmde kedim 45 günlükken geldi bir çok mamayı denedik yemedi ağzına bile koymuyordu felicia yavru kedi mamasını deneyin kesinlikle bayılarak yiyor şu an 4 aylık olduk bile ve gerçekten çok seviyor

MARYN

Kediler için ek besin içeren ve bağışıklığı güçlendiren ve bağırsak düzenyelici tozlar var. Herpless kedi tamamlayıcı yem almanızı öberirim oldukça hızlı sonuç verir. Islak mamasına bir iki ölçek o tozu karıştırın. Kefirde mucize şekilde sindirim sorunu çözen başka bir alternatif lakin herpless ona tam beslenme ve sindirim olanağı sunacak.

GammaLamina merhaba aslında güvenmiyorum ne yazık ki güvenimi kazanamadılar 1 yıldır ankaradaki veterinerim pediadri uzmanı eskişehirde yavru kediden anlayan veteriner bulamadım. ama öneriileriniz varsa gidip görüşmek isterim başka veterinerlerle de eskişehirdeki

SistraMila
merhaba dün bende acil kliniğe götürdüm gece geç saatlerde acık olmasına bayıldım özellikle ama bebeğin hastalıgını bulamadık araştırıyoruz halen

durumu hakkında pek net birşey yok suanlık sadece hills prescription diet kedi yaş mama aldık bir konserve onu vermemizi söyledi yarın tekrar gideceğiz şuan mamayı yiyor ama yine kustu