Düşüncelerinizi Bekliyorum.

Rkandu11

Merhabalar , çok canım sıkkın. Ailem tatile gidecek. Kızım yolculuksa huzursuz olduğu için tatile gitmeyi düşünmüyorum. Evde yalnız bırakmıyorum genellikle. Canım sıkkın olduğu için tatile gidip evde bütün odaların kapısı açık bir şekilde rahatça dolaşsa mı diye düşünüyorum ki çoğu zaman odada kapalı oluyor çünkü bizimkiler basar diye çok korkuyorum ilgileniyorum sürekli. Hem benim için değişiklik olur hem kızım için iyi olur diye düşünüyorum. Ama sorun şu ki odasında kapalı uyuduğu zaman gözümün önünde olmadığı için merak ediyorum içim rahat etmiyor. Bir de gidersem bile 4-5 gün ev havalanmıyacak diye bir şey olur mu havasız kalması olumsuz bir şey oluşturur mu?

21 CEVAP

Gamzessven

Biri basar diye tek odada mı duruyor cidden :d bunu okuduktan sonrasına odaklanamadım. Abartmayın nolur size de hayvana da yazık

Gamzessven

İnanın hayvan şu an daha fazla psikolojik olarak etkileniyordur. Yaptığınızın doğru olduğunu sanıyorsunuz ama korumuyorsunuz hayvanı böyle. Kediler tek odada yapamaz. Az şans verin hayvana o kendini korur tahmin ettiğinizden daha harekwtliler kaçabilir. Yüzde 2 ihtimalle gerçekleşecek bir kaza için sürekli bir odada kalması çok kötü.

Gamzessven

Üstten açmak çok mantıklı değil arkadaşımın kedisi ordan çıkmaya çalışırken sıkıştı

Ahsenbb

Bu kadar üstüne düşmenize gerek yok ki.Herkes evin heryerinde basmazlar nolcak sanki.Eve daha rahat alışır hem.Ayrıca bu kadar kısıtlanmaya da gerek yok.Bi yere gitmek istiyorsanız gidersiniz evet fedakar oluyoruz fakat ailemizin tek üyesi o değil ki.Diğerleriyle de vakit geçirmemiz gerekiyor.Birisi gelse 2 günde bir kontrole daha iyi olur.4 gün yavru bir kedi için uzun bir süre ben 3gün yalnız bıraktığımda eve gittiğimde benden bile korkan bi hale gelmişti birisini göndermiş olmama rağmen.Ama bakabilcek kimsede yoksa iki tuvalet kabı birkaç mama kabı ve evin farklı yerlerine su kabı koyarsanız oyuncaklarını oynayabilmesi için görebileceği bir alana bırakabilirseniz 4 günde kendi kendine idare edebilir

Gamzessven

İnsan olsa da yaptığınız yanlış olurdu. Sevginizi anlıyorum ama sevgi ile bazı şeyleri karıştırmamak gerekiyor.

Bence mamasını bol koyun kumunu temizleyin bol koyun 4-5 gün yalnız başına kalabilir.

Arthur5

Karpuz cekirdegi mi bu kocaman kedi nasi bassinlar askeri tören yürüyüşü yapmadiktan sonra basilmaz ustune :dd evde de 4 gun takilsin arkadaslar aciklamis her yere su ve mama koyarsan sikinti olmaz

Anonymus552223

Camin üstunden kaçtı ve düstü benim tanidigimin da kedisi. Açik birakmamak lazim camlari. Kediyle bu kadar uğraşirsan o da sıkılır sen de.. ustune direk basılmaz, en fazla ayagina basabilirler veya kuyruguna, o kadar da olur kazalar. Hemen travma falan olmaz.

Sudeckmkc

4 gün kalabilir bence kumunu fazlasıyla bol koyarsanız aynı şekilde evim farklı yerlerine bir sürü su kabı mama kabı yerleştirirseniz daha rahat eder

Om3r

Kardes kediler özgürlügüne düşkün hayvanlardır surekli odaya kapatırsan kedıyı dışarı adım atamaz mal gıbı olur soylıyım bahçeye mahçeye cıkar dolaştır tasmayla fln yazık hayvana, bnm kedi 5 yaşında 5 senedır tatile gitmiyom bakıcak kımse yok cunku hersenede gıdıyorduk başka sıkıntılarda vardı gerçi artık gıdebılırım tabı 2 gunde bakacak bırını bularak.. Sen gıdeceksen camı üstten açık bırak pencereyı yazın sıcagında cam acılmadan olmaz ya.. Üstten az acılıor ya o şekil

Arthur5

Knk kasma bu kdr

Rkandu11

@gamzessven , haklısınız ama babamdan korkuyorum , bir şey olduğu zaman içim parçalanıyor. Ama herkesin düşüncesine saygı duyuyorum , hak veriyorum ve dediklerinizi yapıcam zamanla evdekiler de alışır inşallah.

bappatan

Böcekler ve sinekler havasız kaldıklarında 3 güne ölüyorlar ama kediler öyle değiller merak etmeyin. 2 farklı kaba kum koyun 5 farklı kaba su 5 farklı kaba günlük mamasını ve gönül rahatlığıyla tatilinize çıkın. Oyuncaklarını köşelere bırakın ve bu kadar üzerine düşmeyin. Unutmayın sakınılan göze çöp batar :)

pinarcaya

Ben kedimi gecen haftalarda 6 gun yalniz biraktim. Kum kabini doldurdum. Buyuk bir kaba su doldurdum. Mama kabi zaten otomatik oldugu icin her gun icin mamasi vardi. Ortalikta ip falan gibi boynuna dolanabilecek seyler birakmadim. Eve geldigimde tek derdi beni ozlemekti. Tatile gidemeyecek kadar kendinizi kisitlamaniza gerek yok bence.

Rkandu11

Duyarsız kalmadığınız için çok teşekkür ediyorum. Çok hareketli ve ayaklarımızın hareketine koştuğu için basma şansımız çok yüksek. Böyle ufak tefek kazalar olduğu zaman çok üzülüyorum ve kızımda travma gibi bir durum olmaması için , psikolojisine hiç bir zarar gelmemesi adına daha dikkatliyim. Odada kalması beni de üzüyor ama ona zarar gelse çok daha üzülürüm. Ben de isterim rahat gezsin , özgür olsun ama fiziksel sağlığı daha önemli elbette. İyi geceler , tekrardan çok teşekkür ediyorum.