Aşı Takvimi (Kedi)

minnoskoss_123

Merhaba. Bu hafta yavru kedimin aşılarını yaptıracağız. Ama hangi aşının hangi ayda yapıldığını tam olarak bilmiyorum. İnternetten araştırmaya çalıştım fakat tüm kaynaklar farklı bir şey söylediği için size de sormak istedim. Gittiğimiz ya da tanıdığımız bir veterinerimiz de yok sorabileceğimiz. Bilginiz varsa lütfen paylaşın.

4 CEVAP

ezgiisu

Biz ilk aşılar olarak iç dış parazit, kuduz, karma 1 ve karma 2 yaptırmıştık o ara kedim mantar olunca bir de mantar aşısı yaptırdık 2 dozdu sanırm
Aralarında ne kadar zaman olacağını veteriner söylüyor

Gozdetemizel

1000gramin altindaysa ic paraziti siringayla,ustundeyse hap olarak veriyorlar.
1000gramda karmayi (yaklasik 2-2,5 aylikti
Ondan 1 ay sonra losemi olarak bilinen genclik asisini
Ondan 1 ay sonra da kuduzu yapti
Karma ve genclik 4u 1 arada karisimlar oldugu icin tek doz yapildi. Totalde 5-5,5 aylikken asilarin hepsi bitti.asilardan once tasmayi cikarmaniz iyi olur ensesi siserse farketmeyebilirsiniz.saglikla buyusun

minnoskoss_123

Çok teşekkürler:)