Kuşlarım Çok İyi Arkadaş Ama Çok Kavga Ediyorlar.

NZI

2 tane muhabbet kulum var ve çok iyi arkadaşlar hep birbirlerşnin peşindeler ama kafeste aynı tüneğe konduklarında ikinci dünya savaşı başlıyor. Kız (maviş 1,5 yaşında) olan erkek (limon 1 yaşında) olana hem saldırıyor, aslında erkek olan da pek ısırmaz ama tabi diğer kuşum ona vururken arkada kalmaz oda vurur ve çok fazla kavga ederler. Bazenleri bişey olur diye araları elimi koyuyorum tabi bu seferde beni ısırıyorlar aslında erkek olan kuşum pek ısırmıyor çünkü o uysal ve benden de biraz korkuyor 6 7 ay önce aldık ama diğer kuşum beni de çok ısırıyor iz çıkıyor elimde. İkisi çiftleşti ama hep kavga ediyorlar. acaba ben bu konuda ne yapabilir? Kavga etmelerini sevmiyor ara sırada korkuyorum birbirlerine birşey yaparlar diye.

1 CEVAP

Sulecrn

Benim kuzenimin kuşları vardı sizinki gibi dişi ve erkek. Bazen oyun oynarlar bazen kavga ederlerdi. Ciftleşmeden sonra bayağı kavga başlayınca kafeslerini ayırdı.