Kedim Yaşıyor! (Lütfen Bakın)

Lunas

Merhaba bugün soru değil anılarımı size yazacağım. Dün kedim Duman arabanın motorunda ölüyordu, nefes almaya çalışıyordu ama çok kötü durumdaydı. Veterinere bir kişi götürdü ve sorduğumda kesin cevap vermediler. Uyuyana kadar ağladım. Bugün diğer son kalan yavruyu görmeye gittiğimde bir baktım duman acı acı bahçede yüz üstü yatıyor. Yaşıyordu haraket etti adım attı. Yüz üstü neden öyleydi öğrenmem lazım. Soru sormayı aklımdan geçirmedim ama böyle bir durum yaşadınız mı? Acı miyavlıyordu muu sesiyle. Tekrar mı gidiyim? Lütfen görüp yazın içim çok kötü...

18 CEVAP

eylemcaliskan

Ayrıca profilinizde kedi alacağınızdan bahsetmişsiniz. Sakın böyle bir şeye kalkışmayın. Böyle bir sorumluluğu alamazsınız. Kusura bakmayın ama ilgisiz bir babanız var ve belli ki tek başınıza yeterli olamıyorsunuz. Hayvanların günahına girmeyin. Maddi manevi kendinizi toparladığınızda hala istiyorsanız sahiplenirsiniz.

eylemcaliskan

E niye soru açtınız ki o zaman? Götürelim mi diye soruyorsunuz, götürün diyoruz, götüremem diyorsunuz. Bir şey olursa zaten götürürler diyorsunuz bir de. Daha ne olabilir ki? Onu geçtim madem kendi bildiğinizi yapacaksınız insanları niye zahmete sokuyorsunuz? Burada herkes size yardımcı olmaya çalışıyor. Sürekli kontrol ediyorum hayvan acaba iyi mi diye. Babanızdan daha çok merak ediyorum herhalde. Bir an önce ilgilenen kişilere söyleyin, HAYVANI TEDAVİ ETTİRSİNLER. Sonra da sahiplendirin ki hayvancağızın bir yuvası olsun. Helak olmasın.

eylemcaliskan

Kardeşim, durumun aciliyetini sen bizden çok daha iyi biliyorsun. Hayvan belki yaşayacakken geciktirdiğiniz için yok yere ölecek. Grip olsak koşa koşa acile gidiyoruz, can çekişen hayvanı boş vaktimizde veterinere götürmüyoruz. Lütfen ne yap ne et hayvanı götür. Şu an senin yapabileceğin hiçbir şey yok.

Ne anlattığını tam anlayamadım. Anladığım şey şu; kedin araba motoruna sıkışmış sen de öldü sandın ve bıraktın ama kedi yaşıyormuş. Veterinere götüren kişi götürüp geri mi getirmiş durumu ağır olan yavruyu? Ya hikayede sallamasyon durumlar var ya da ben anlayamadım.

İnliyorsa ağrısı var demektir. İç kanama olabilir, kırık çatlak olabilir... Veteriner büyük ihtimalle bir ağrı kesici bir de iç kanama için iğne yapıp evde dinlensin demiştir. Sokakta değil evde.

eylemcaliskan

Tekrar veterinere götürün tabi ki. Anlattığınıza göre durum çok ciddi

Anonymus552223

Ben dun veterinere goturduklerini sanmiyorum. Sana goturduk deyip yatirdilar oraya kediyi, ölür nasilsa diye

Kedinin durumu nasıl? Bir de hangi ildesiniz, eğer yakın çevremdeyseniz ben alıp tedavi ettireceğim hayvan yeterince rezil oldu zaten.

Lunas

Güncel

Senin bir şekilde gerçekten veterinere götürmen lazım. Hayvan araba motoruna sıkıştı durumu ağır inliyor diyorsun. Bizim burdan yapabileceğimiz bir şey yok.

Lunas

Hayır veterinerden geldi bırakmadım sanırım durumu iyiydi ama çok zor söylemek. Öldü sanmadım zaten hareketliydi çok az götürülürken. Kanlarını sildik veterinere götürdük. Getirmiş evet ben de anlamadım neden sorucağım bir kişiyi beklemem lazım. Yani neden inliyor anlamak istedim. Veteriner dinlensin demiş olabilir mi? Gerçekten de götürenler çok iyi vicdanlılar asla bırakmazlar.

Lunas

Bahçede yatıyordu boynu kırılmış :( Ağrı kesici vermiş. Yüzü çok fenaydı...
Veteriner iyileşemez demiş. Üstünde sinek vardı. Biliyorum imkanım olsa eve alacağım hemen ama buradaki yani bu mahalledekiler evde bakmaya açık değil..
Bahçeye yatak koymuşlar orada yatıyor. Ama ben yüzünden korktum...
Gerçekten her gördüğümde onu her gözü kapalı gördüğümde ağlıyorum. Size göre iyileşir mi? İyileşmesi için evde bakılması gerekiyorsa annemler geçici kabul edebilir..

Lunas

Bahçede yatıyordu boynu kırılmış :( Ağrı kesici vermiş. Yüzü çok fenaydı...
Veteriner iyileşemez demiş. Üstünde sinek vardı. Biliyorum imkanım olsa eve alacağım hemen ama buradaki yani bu mahalledekiler evde bakmaya açık değil..
Bahçeye yatak koymuşlar orada yatıyor. Ama ben yüzünden korktum...
Gerçekten her gördüğümde onu her gözü kapalı gördüğümde ağlıyorum. Size göre iyileşir mi? İyileşmesi için evde bakılması gerekiyorsa annemler geçici kabul edebilir..

Bak canım boynu kırılsaydı direkt ölürdü. Boyun kırıklarında yaşama ihtimali yok. Git kontrol et hatta ölmüş mü diye, belki de ölü kediyi yaşıyor sanıyorsun. Anlıyorum seni yaşın küçük elinden bir şey gelmiyor. Tek yapabileceğin şey başında beklemek. Merak ettiğim şey bu olay nasıl oldu? Durumu nasıl bu kadar kötü olabildi, araba kaputlarına da genelde kışın giriyorlar kediler.

Lunas

Ben de anlamadım. En son kardeş kardeş oynuyorlardı ben anneyi seviyordum. Sonra araba bahçeden çıktı. Bende bi onları seviyim dedim baktım duman yok. Yola bakmak aklıma geldi bir baktım yatıyor... Gerçekten nefes alıyordu hareket ediyordu. Karnı hareketteydi sinekleri hareket ederek kovaladı. Her alde korktu adım sesinden girdi.. Tekrar mı veterinere götürsem?