Kısır Kediye Yetişkin Maması Verilir Mi?

Brewsly

8-9 aylık kısır erkek kedim var. Matisse kısır somonlu kullanıyoruz. İçeriğinde tavuk olduğu için değiştirmek istiyorum. Alerji olduğundan şüphelendiğim için. Tavuksuz kısır mama bulmak çok zor. Mutlaka tavuk yağı, kümes hayvanları, kanatlı vs vs sıkışıtırıyorlar araya. Bu matisseyi de erkek kedi üriner hastalığına çok iyi olduğunu sanmıyorum magnezyum %8 yüksek değerli balıklı olduğundan diye düşündüm ama balıklı yetişkin maması olupta değerleri düşüklerde var anlam veremedim. Neyse kafam şu aralar çok karışık. Şu alerji muhabbetinden görmüşsünüzdür belki sorularımı. Benim sorum şuan şudur bu yetişkin mamaları kısır kediler de kullanılır mı. Yetişkinler de tavuk olmayan mama var çünkü. Ama aklıma takılan da mineralleri düşük olsa yağ oranı 20 oluyor kedi dubaya döner diye korkuyorum. Görüşlerinizi almak istiyorum. İyi günler

40 CEVAP

Fatmolgn

Benim kedimde tavuklu mama yiyince tüy döküyor. Çok büyük bir sorundu hava da tüyler uçuşuyordu. Somonlu veya balıklı mama yiyince bu sorun ortadan kalktı. Tüy döküyor diye sorun yaşayanlar kesinlikle tavuklu mama vermeyin.

Fatmolgn

Benim kedimde tavuklu mama yiyince tüy döküyor. Çok büyük bir sorundu hava da tüyler uçuşuyordu. Somonlu veya balıklı mama yiyince bu sorun ortadan kalktı. Tüy döküyor diye sorun yaşayanlar kesinlikle tavuklu mama vermeyin.

Brewsly

Aynen tüy dökmeden çok ayaklarında yara çıkıyor tavuğa alerjisi olduğunu düşünüyorum. O yüzden kısır tavuksuz kaliteli fakat çok pahalı olmayan mama arayısındayım şöyle 10 kg si 300 TL olan falan

pinarcaya

Nd balkabakli kisir kedi mamasini begendim. Tavuk yok icinde. Tavuk yagi var sadece. O kadarina razi olcam artik. Ama bunun da 10 kglik olan paketi yok. Acik mama satan guvenilir bir magazadan almayo dusunuyorum en azindan 3 ay denicem. Isterseniz siz de bir inceleyin.

pinarcaya

Ayaginda nasil yaralar cikti?

Brewsly

Patiler kızarık şiş ve içleri yara

bihtercik

acaba neler yaptınız? buldunuz mu tavuksuz mama?

pinarcaya

Ben tuy dokumu icin vetoskin aldim. Kullanirken cok ise yaradi. Ama bitince eski haline dondu. Tekrar onu alicam. Bir de bravery somonlu kisir kedi mamasi onerdiler. Simdiki mamasi bitince onu denicem.

pinarcaya

Ne kadara aldiniz ? Veterinerden mi aldiniz?

pinarcaya

Nd nin icerigi bazi sitelerde yanlis yaziyor. Kendi sitesinden bakmak lazim.