Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Diyarbakır barınak

epiglottis
epiglottis

125127 Puan

Barınakta olanları duydunuz mu? Hic sevmiyorum barinaklari zaten, en iyisi bile kötü.. sokakta yaşamalari bile daha iyi..


7 CEVAP

Tam1cat
Tam1cat

11826

Yürek dayanmaz, sosyal medya ayağa kalktı hala bir şey olduğu yok. Hayvanlar çocukların oyuncağı, ticaretin bir parçası, uzak durulması ve evde beslenmesi günah sayılan varlık olarak görüldüğü sürece barınaklar daha da beter olacak. Ülkemizde insana saygı yok ki hayvana saygı olsun.


epiglottis
epiglottis

125127

Herkes kapisinin önündeki hayvana baksa barinak falan gerekmeyecek zaten


bidiboom
bidiboom

3111

O kadar coklar ve hazreti toplum o kadar rahatsiz ki Auschwitz calisma kampina gonderir gibi toplanip goturuluyorlar.. orda noldugunu bilmedikleri surece rahatlar, iste arada sirada bi haber bi dalgalanma vay vicdansizlar filan, sonra masaya donup ana sicak olarak ne vardi muhabbeti..


saitgulsen
saitgulsen

830

Barınakları eleştirebiliriz, günlerce bunu tartışabiliriz lakin Diyarbakır'da olan olay çok farklı. Burda 2 türlü olay var, 1- Barınağa bağışlanan ve belediye tarafından karşılanan mamalar, kurumun veterineri tarafından satılmış ve köpeklere hastanedeki yemek artıkları verilmiş. O da ne kadar yettiyse artık. İkinci bir olay ise; ismini anmayacağım bir vakıf tarafından sözde ücretsiz olarak kısırlaştırma yapılmış hayvanlara ve istisnasız hepsi ölmüş bu hayvanların. İşin en vicdanı sızlatan yanı ise; bebek olan hayvanlara bile bu sözde kısırlaştırma yapılmış. Bu operasyondan sorunsuzca çıkan hiçbir hayvan yok. Son olarak ise; bir şekilde açlığa ve bu kısırlaştırma soykırımına direnen hayvanlar, barınak veterineri tarafından zehirleniyor. Tüm bu iddialar ispatlanmış olup, Veterinerin görev yeri değiştirildi, derneğe yüklü bir miktar para cezası kesildi ama uygulama yok. İlçenin kaymakamı mahkeme kararına imza atmıyor. Belediye tarafından yapılan açıklamada "3-5 köpek aralarında çıkan kavga yüzünden ölmüştür" deniliyor yani bu işin üstü örtülüyor. Dava avukatının söylediğine göre bu işten en az kişi başı 6,5milyon TL kazanmış bu kişiler. Kaymakam ve belediye başkanını çok rahat satın alabilirler yani (eğer satılıksalar).


epiglottis
epiglottis

125127

Evet ve o adini anmadiginiz dernegi de instagramdan falan takip ediyordum.. kimseye guven olmayacak.


bidiboom
bidiboom

3111

"... veterinerin gorev yeri degistirildi... "


Yaklasimi ozetlemeye bu yeter..


saitgulsen
saitgulsen

830

Konu ile alakalı yeni bir gelişme olmuş, Diyarbakır Belediyesi konuya müdahil olup, hayvanları otopsi yapmak üzere Erzurum'a göndermiş. Bir tane bile dışarda bırakmamışlar, hepsini almışlar. "Bir tanesini alalım, bağımsız kuruluşlarda biz otopsi yaptıralım aynı zamanda" demişler ama kimse vermemiş. Ay geçmiş üzerinden neredeyse ama hiçbir rapor yok ortada. Konu ile alakalı mahkeme kararı var. Var olmasına var ama yaptırımı uygulayacak olan Kaymakam onay verip genel kolluk ile icra görevini yerine getirmiyor. Belediye'nin resmi Twitter hesabından, henüz ortada otopsi raporu yokken "kendi aralarında çıkan kavgada ölmüşler" deniliyor. Erzurum'dan çıkacak otopsi raporu hayati önem arz etmekte. Mevzu olan konuyu ortaya çıkaran kişi Avusturya'da yaşayan, Diyarbakırlı bir hayvansever. Mahkemeye gitmeden evvel aylarca delil toplamış bu kadın ve mahkeme tüm deliller ışığında kararını vermiş. Dernek çalışanlarından ziyade bu işin içinde ünlü isimler, hatırı sayılır siyasetçiler de var. Otopsi raporunda şayet ufacık bir istismar dahi çıkarsa, bu işin ucu öyle kişilere kadar uzanacak ki; "sen de mi brütüs?" diyeceğiz. İşin takibini yapıyor halen daha tuttuğu avukatı ile beraber bu hayvansever kadın. Dernek kayıtlarına nereden ulaştığı bilinmiyor ve bunu açıklamak zorunda da değilmiş. Kayıtlarda ünlü bir şarkıcı Avrupa Birliğinden dernek adına yüklü bir miktarda para almış ama paranın nereye harcandığına dair herhangi bir kayıt yok. Herhangi bir makbuz da yok. Sosyal medyadan hiçbir soruya da cevap vermemiş. Bir üst mahkeme şu an otopsi raporu ile verilen kararı bozar veya onaylar o belli değil. Konuyu gündem haline getiren, sosyal medyada her gelişmeyi paylaşan Sinem Umaş isimli kadını, durumdan haberdar olmak adına takip edebilirsiniz. Bu sıradan bir istismar değil, çok büyük rant var işin içinde.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 130 Görüntüleme
  • 7 Cevap
  • 3 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 19245 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR