Camda Kuş Yumurtası Var?

eylemcaliskan

Arkadaşlar, iyi geceler. Yaklaşık 1 ay önce ev değişikliği yaptım. İlk taşındığımda camda yuva vardı ama yumurta yoktu. Sonradan yumurtayı da gördüm ama kuşu hiç göremedim. Acaba orada yumurtlayıp bırakmış olabilir mi? Ve bebek yaşar mı? Ya da arada gelip üzerine oturuyor mudur? En ufak bir fikrim bile yok maalesef. Eğer anne gelmiyorsa ve ben sıcak tutup yaşatabilirsem güzel olacak. Cevaplarınızı bekliyorum

11 CEVAP

GammaLamina

Maalesef yaşatabilmeniz çok mümkün değil. Uygun sıcaklıkta tutabilseniz bile yumurtadan çıktıktan sonra serçe parmağın yarısı kadar bir yavruyu elinizle beslemek çok zor olabilir. Uzun süredir uğrayan bir anne baba yoksa çoktan ölmüş ya da canlı olma evresine gelmeden iş bitmiş olabilir.

eylemcaliskan

Çok teşekkür ederim

toffy_the_cat

Anne gelmiyosa denilen gibidir.Şnşallah anne arada geliyordur ya

eylemcaliskan

Hiç göremedim ben. Umarım geliyordur da ben denk gelmemişimdir :(

Yildiz03

Evime ilk taşındığımda henüz yuvadan yeni çıkmış bir yavru kuş bulmuştum gözleri kapalıydı yaşatmayı denedim şırınga aldım mama verdim vs. ama sadece bir gün yaşadı sonra ölmüş halde buldum ben mi bir şeyi yanlış yaptım diye araştırdım ama arkadaşın dediği gibi çıksa bile yaşama ihtimali yok gibi bir şey oluyor.

asabi

O geceleri gelir kuluckaya yatar bekle yavru ciktiginda annesi yaninda olur

DumanveNecati

Bizim balkondaki saksıya yumurtlayıp gitmişti anne. Bir daha gelmedi. Yumurtayı biz minik sarı ve çok sıcak bir oda lambasında tutmuştuk. Günden güne büyüyordu hatta ama bir gün elektrikler kesilmişti (evde yoktuk) maalesef yavruyu kurtaramadık :(

eylemcaliskan

En azından bir şey yapamayacağımı öğrenmiş oldum. Ne kadar üzülsem de vicdanım rahat olacak. Teşekkür ederim her birinize

HilalAres

Benim camımdada vardı kumru yumurtasıydı... Kesinlikle yuvaya ve yumurtaya dokunma yoksa annesi terk ediyor aradabir yemek koyabilirsin bulgur kraker felan gibi

eylemcaliskan

Dokunmadım zaten bulgur ıslatıp bıraktım yanına doğru bıraktım ama hiç ellenmemiş

eylemcaliskan

Arkadaşlar tekrar kontrol ettim ama şu an yuvada yumurta yok. Acaba doğmuş olabilir mi?