Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Kedim sürekli bir yere zıplarken ses çıkarıyor normal mi?

Nightcat
Nightcat

4609 Puan

Yaklaşık 15 gün önce kedi sahiplendim ve sürekli bir yere atlarken (aşağı veya yukarı fark etmiyor) garip bir ses çıkarıyor bu normal mi


14 CEVAP

toffy_the_cat
toffy_the_cat

13809

Miyavlarken atlayınca bazen değişik bş ses oluyor ama emin değilim


Nightcat
Nightcat

4609

Yok miyavlamadan normal atlarken miyavlamadan çok uzak bir ses çıkarıyor


Cyborg
Cyborg

1339

Böyle brrörrrr gibi bir şey mi? Hahah gülmeden yazamadım. ^^ Benim kedim de öyle zıplarken, koşarken, atlarken vıcırdar sıkınca öten oyuncaklar gibi. Yani böyle patisine bir şey olmuş gibisinden bir durumu yoksa benimki gibi geveze bir kediniz olduğundandır. ^^


epiglottis
epiglottis

125099

Bazen avina baktigi ve saldiriya gececekleri zaman, kesik kesik çenesini asagi yukari oynatarak ses cikariyorlar. Oyle bisey mi?


bidiboom
bidiboom

3111

Benimki de atlarken bogazindan hirrrk diye bi ses cikariyor, cenesi dusuk oldugundan her an ses cikarmaya musait, atlama sirasinda vucut agirligi bi an one dogru baski yapinca cigerlerdeki havayi hizlica cikariyor, o da boyle bi sese neden oluyor diye kafamda canlandirmisimdir..


Nightcat
Nightcat

4609

Evet anlık ses çıkıyor dediğin gibi sıkınca öten oyuncaklar gibi


Nightcat
Nightcat

4609

Bir de birkaç gün içinde veterinere götüreceğim iç dış paraziti yapılmış olarak sahiplendim ama sanırım daha olması gereken aşılar varmış tahmini ne kadar tutar


Ahsenbb
Ahsenbb

9554

Karma aşı yaptırsanız yeterli 2 doz toplam 160-180 tutar.Yıllık tekrarlarda tek doz yapılır.Uçak seyahati yapmıyorsanız kuduz aşısı yaptırmaya gerek yoktur.3ayda bir iç dış parazit yaptırılır.Ama ben 3 tekrardan sonra dış parazit damlası yaptırmıyorum.Pirelenmedikçe dış parazit damlasına gerek yok.İç paraziti 3 ayda bir yaptırıyorum.Onun da çözümünü bulmaya çalışacağım.Üzülüyorum hap vermeye.Ben cok hastalanmadıkça ilaç kullanmam bitkisel yöntemlerle iyileşmeye çalışırım hep bu yüzden ona da vermek istemiyorum.
Midesinde kurt olmasındansa ilacı vermeyi tercih ediyorum ama.Bitkisel yöntem bilenler -sarımsak haricinde- bana ulaşabilirler:)


hayvansever_
hayvansever_

5566

Bu yorumları okurken çok güldüm :D bende yaklaşık 15 gün önce bir kedi sahiplendim. Bizimkide atlarken, kolidorda koşarken yada bir oyuncağa saldırıcağı anda öyle sesler çıkartıyor. Bende merak ediyordum normalmi diye demek ki çoğu kedi sıkılınca öten oyuncak misali hep hırröırrr ve benzeri sesler çıkartıyormş :) Ne mutlu bize.


hayvansever_
hayvansever_

5566

İç dış parazitten sonra bizde 2 gün önce yeni karma aşı olduk 90 tl tuttu ama etrafımdakiler daha ucuz olduğunu söylemişti belkide biraz kazıklandım daha deneyimli biri varsa bilgilerini paylaşırsa bende sevinirim.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 626 Görüntüleme
  • 14 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 19208 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR