Çiftleşen Kedi

Fiona00

Arkadaşlar merhaba
yakın zamanda iç parazit hapını almak için veterinere gitmiştim ve kısırlaştırma için fiyat aldım makul bir rakam verdi öncesinde testler yapıldığını okumuştum anestezi ağır bişey olduğu için veterinerim de testleri yapamadığını içimin rahat etmesi için fakülteye götürebileceğimi söyledi ve ertelemek zorunda kaldım kızım bir hafta önce cumartesi günü kızgınlığa girdi çiftleştirmek aklımda yoktu ama etrafımdakilerinde söyledikleriyle kendi yavruları olacak çok güzel bişey gibi düşüncelere kapılıp çarşamba günü erkek kedinin evine gönderdim Arkadaşım düzenli video fotoğraf yolluyordu dün çiftleştiler diyerek video gönderdi kızım yerde yuvarlanıyor erkek kedi de başında bekliyordu Bugün ise perşembe gününden itibaren birkaç kez çiftleştiklerini söyledi yani çarşamba gitti ve perşembe den itibaren çiftleşmişler kızımı eve getirdim şu an yanımda ve ara ara bağırıp kuyruğunu kaldırıyor sizce bu normal mi bağırması yani

41 CEVAP

toffy_the_cat

Yavrular büyümeden anne karnında kısırlaltırılsbiliyor galiba burada denmiş

GammaLamina

Suçlama yapmıyorum. Ne yazdıysanız onu yorumluyorum. Kedinize kötülük falan yapmadınız. Bir kedinin hamile kalması dünyanın sonu değil. Kendinizi sütten çıkmış ak kaşık olarak göstermeniz sorun. İçten içe pişmansınız ki aşırı detay vermişsiniz. ''Merhabalar, yavru kedileri sahiplendirebileceğim ya da bakabileceğim için kedimi çiftleştirdim. Bugünlerde çok fazla bağırıyor. Bunun sebebi hamile olması mı?'' diye sormak yerine ''İşte kısırlaştıracaktım ama ertelendi. Çevremdekiler yavru kedi çok güzel bir şey diye onlara uydum kedimi çiftleştirdim. Fakat hiçbir araştırma yapmadığım için kızgınlığa giren kedi neden bağırır bilmiyorum.''

Bunlar sizin yazdıklarınız. Kendinizle doğru dürüst yüzleşin ve nasıl bir tepki istiyorsanız öyle cümle kurun. Burada kimse kediniz hamile diye size kızmıyor. Kediniz hamile olsun diye uğraşmanıza rağmen burada ''ya hamilelik onu yoracak üzülüyorum'' demenize kızıyor.

Fiona00

Öncelikle yorumum direk şahsınıza değildi yazdığınız yorumun bir kısmına cevap yazmıştım kendimi sütten çıkmış ak kaşık gibi göstermeye çalışmıyorum pişman olduğum için soruyu bu şekilde sormadım çok fazla yoktur ama benim sorduğum soruları yada başka insanlara yaptığım yorumları görebilirseniz hepsinde detay yada kendimden kızımdan örnekler vererek cevaplar verdiğimi görebilirsiniz
bence yorumları tekrar okuyun direk kedim hamile olduğu için kızılıyor çiftleştirdim ama sahiplendirmeyi nasıl yapabilirim ne gibi zorluları olacak gibi sorular sorsam evet kızabilirsiniz bunları düşünüpte böyle bir işe kalkışsaydınız diyebilirsiniz hamilelik onu yoracak kısmına gelirsem ben kızıma aşı yaptırdığımda da acaba canı çok yandı mı ya ateşi çıkarsa acaba yan etkisi olur mu hapı yutturdum ama suyundan içiriyim belki tam yutamamıştır acaba ağızında haptan kaynı acı bir tat kaldı mı gibi şeyler kuruyorum

Fiona00

Tepkiler fazla geldi sadece gerçekten üzdü beni

ygiz_mrtt

Sokaktaki başıboş kedilere üzülüyorsak evet duyar kasıyoruz ama kastığımız duyarı insanlara anlatıp yaymak istiyoruz ki bilinç oluşsun

Fiona00

Kedisini çiftleştirmiş insanları duyarsız çiftleştirmemiş insanları duyarlı görüyorsunuz anladığım kadarıyla bizler sokaktaki kedi ve de köpeklere üzülmüyor ama siz üzülüyorsunuz
Aslında iyi birşey anlatıyorsunuz ama söyleyiş tarzınız yanlış bana kalırsa soruma bu kadar olumsuz eleştiriler almasaydım daha tatlı bir dille düşüncelerinizi anlatabilseydiniz bu konuşmalar çok daha farklı yerlere gidebilir insanlar bunları okuduktan sonra bişeyler öğrenebilirdi ama konuyu açtıktan sonra siz sorumu bırakıp beni eleştirdiniz ben kendimi ifade etmeye çalıştım gerilim dolu bir soru cevap oldu ne yazık ki
Ortada bir yanlış varsa bile bu şekilde anlatılmaz arkadaşlar

Fiona00

Teşekkür ederim cevabınız için dediğim gibi testler konusunda problem çıkmasaydı kızım ameliyat olmuş belki de yaraları iyileşmeye başlamıştı ama o gün fakülteye gidemedim ve ertelendi mecburen kesinlikle kısırlaştırıcam çünkü gerçekten onun içinde bizim içinde zor oluyor dediğiniz gibi muhtemelen hamile o yüzden bağırması anormal gelmişti sadece dört gün ayrı kaldık ve zayıflamış gibi geldi erkek kedi bunaltmış biraz mamasını bile yiyememiş yada ben evham yapıyorum bilemiyorum tekrar teşekkürler

Fiona00

Sahiplendirme konusunda gözüm korkmuyor açıkcası da hamilelik doğum yoracak kızımı onlar üzüyor şu an beni :(

ygiz_mrtt

barınaktan başıboş yavru kedi alıp kedine versen yavrular da anne yüzü görmüş olur kedinde bir anne olurdu lla biyolojik olması gekmezdi. Tabi kedilerde annelik duygusunun sütten kesildikten sonra veya 3 aylığa kadar, babalığında hiç olmadığını aklından çıkarma geç değil doğum sonrası kısırlaştırıp sokağa daha fazla canlı atılmasını önle lütfen

bidiboom

@ygiz_mrtt Tepkinizi anliyorum cok seyler goruyor duyuyoruz yuregimiz kaldirmiyor ve artik belli dusunceler gelistiriyoruz, ancak bazen de dusundugumuzden farkli bir cozum de olabiliyor.. mesela sahiplendirme konusunda cogu kere dediginiz gibi olabilir, ama biraz daha dikkatleri cekecek bir ilan verince insanlar sevgi ve sefkatlerini herhangi baska bir kediye degil, sizin verdiginiz ilandakine yonlendiriyor, cunku dikkatleri o ilandaki kediye yogunlasiyor.. bunun icin tum ilanlar arasindan sizinkini biraz one itelemek te yetiyor, en ucuzundan bir mama-su kabi, bir kum kabi, birazcik ta mama ve kum verebilirseniz, biraz da esprili bir ilan metniniz olursa (ceyizim hazir, kendime yuva ariyorum, pilimi pirtimi toplayip gelicem gibi mesela:) inanin bir hafta on gunde bes yavru sahiplendirebiliyorsunuz ve ustelik SİZ secici oluyorsunuz, taliplisi genc mi ogrenci mi sorumlulugunu alir mi aile mi daha once evlerinde bir hayvanla, daha iyisi bir kediyle yasamislar mi, iliskileri bitmisse neden bitmis, ailenin anne-babasinin yaklasimi ne vs vs.. cok ta duzgun aileler talip oluyor, birine degil de oburunu secip ona verebiliyorsunuz.. tabii ki haydi yallah hep ureyelim her sene beser onar demiyorum, ama annelik duygusunu yasamasi da elinden alinamayacak kadar guzel ve nihayetinde kedinin hakki!.. ve bir sey daha: kendi yavrusu olmadigi zaman sutu gelmiyor ve istese de baskasinin yavrusuna (o sirada yavrulayip sutu gelmemisse) bakamiyor.. bunu benim kizda yasadik, Allah oyle bir denge yaratmis ki, kizim bahcede buldugumuz yavrulara sahiplenmeyi cok istedi ama sutu olmaya olmaya emzirince memeleri kanamaya basladi, bu sefer cani acidigindan kendini bir sure sonra cekmek zorunda kaldi, hadi bu sefer bebelerin derdine dusmekten atesi cikti, nefes nefese, hem bebeleer diye cirpiniyor hem elinden birsey gelmiyor, gorseniz iciniz parcalanir, o yavrulari kurtaricaz derken benim kiza birsey olmasindan korktum, gece gece veteriner geldi atesi cok yukselmis diye ates dusurucu yapti vs vs.. yani emziren anne degilse olmuyor anneligi de yasayamiyor..

beautifulcat

Şuanki dönemde ve yavrular doğduktan sonraki dönemde bol bol vitamin takviyesi yapmanız gerekecek. Ne kadar sağlıklı anne, o kadar sağlıklı yavrular. 2-3 günde bir ıslak mama, bol vitamin, viyo reinforces gibi probiyotikler (muhakkak hekiminize danışın) yavru kedi mamasını da anneye yedirin, anneye çok iyi bakarsanız kilo kaybını vs kısa sürede toparlayacaktır

minnoskoss_123

@bapattan bu forumda herkes hakaret yada uygunsuz içerikler paylaşmadıkça istediği yorumu yapabilir. Duyarlı olmamızdan size ne?

minnoskoss_123

@toffy_the_cat bence de. Hamile mi öğrenirseniz kısırlaştırma işlemini ona göre yapabilirsiniz.

ygiz_mrtt

Evet bazen kediler hamile kaldıklarını sandıkları veya ilgi için yaptıklarıda oluyor bu hareketleri

GammaLamina

Maalesef tekrar etmek durumundayım. Kimse kediniz hamile diye kızmamış. Çevremin gazına geldim ve kedimi çiftleştirdim demenizden yola çıkarak kızmışlar. Çünkü daha 'kedim kızgınlıkta neden bağırıyor' diye basit bir sorunun cevabını merak eden biri doğacak dört-beş yavrunun her türlü bakımı ve sahiplendirme durumunu düşünemez diye yola çıkıyorlar ve bu yola çıkma süreçlerinde gayet haklılar. Farkındaysanız siz ''Sahiplenecek insanlar belli.'' dedikten sonra size saldırmamışlar, aksine rahatlamışlar. Her türlü detayı vermenize rağmen sahiplendirme detayını başta vermediğiniz için tepkilere üzülmeyin, sadece dikkatli olun.

En küçük şeyde kedimin sağlığı nasıl olur acaba diye düşünen bir insan çevresinin baskına boyun eğip kedisini çiftleştirirse ve sonra da 'Ah kedime bir şey olmaz değil mi'' derse ve önceden araştırmadan bu işe kalkışırsa ben buradaki tezatlığa elbette dikkat çekerim. Kendimizi neden kandıralım ki? Basbayağı tezatlık var.

Size, kedinize ve kediniz hamileyse gelecekteki yavrularınıza bol bol sağlık diliyorum.