Çiftleşen Kedi

Fiona00

Arkadaşlar merhaba
yakın zamanda iç parazit hapını almak için veterinere gitmiştim ve kısırlaştırma için fiyat aldım makul bir rakam verdi öncesinde testler yapıldığını okumuştum anestezi ağır bişey olduğu için veterinerim de testleri yapamadığını içimin rahat etmesi için fakülteye götürebileceğimi söyledi ve ertelemek zorunda kaldım kızım bir hafta önce cumartesi günü kızgınlığa girdi çiftleştirmek aklımda yoktu ama etrafımdakilerinde söyledikleriyle kendi yavruları olacak çok güzel bişey gibi düşüncelere kapılıp çarşamba günü erkek kedinin evine gönderdim Arkadaşım düzenli video fotoğraf yolluyordu dün çiftleştiler diyerek video gönderdi kızım yerde yuvarlanıyor erkek kedi de başında bekliyordu Bugün ise perşembe gününden itibaren birkaç kez çiftleştiklerini söyledi yani çarşamba gitti ve perşembe den itibaren çiftleşmişler kızımı eve getirdim şu an yanımda ve ara ara bağırıp kuyruğunu kaldırıyor sizce bu normal mi bağırması yani

41 CEVAP

ygiz_mrtt

Bir gün Petsbook a ilan koyacaksın sahiplendiremeden ilan süresi bitince kaldırılacak. Ki tek yuva arayan sen olmayacaksın bu yüzden onca kedi ilanı içerisinde bir özelliğe sahip olmadığından insanlar bakmadan öbür sayfaya geçecek. kedilerin 4 aylık olduğundan beri ilan paylaşmış olacaksın hatta 5 aylıktan sonra kimse yavru olmayan bir tekir sahiplenmek istemez. Ki yukarıda 5 yavru denmiş ama bu sayı kedilerde ortalama değil 7 de olur bu 9 da olur. Gerek masrafları gerek artık rahatsız olmaktan nasıl olsa kediler sokakta yaşar deyip sokağa salacaksın artık köpek mi boğazlar arabamı ezer aç mı kalır bilemeyiz. Ve sen hala burada nasıl sahiplendireceğim diye değil kedim doğumda acı çekecek diye üzülüyorsun ama doğacak bir sürü yavru için üzülmüyorsun işte bu bir bakıma bencilliktir. Burada çok sert konuştum ama kısırlaştırma sahibinin kendi kararı diye birşey yok artık senin gibi insanların bu bilinçiz hareketleri yüzünden bir sürü canlı acı çekiyor sokaklarda. Kedilerin soyunu devam ettirmek için tek umudu senin kedinin yavruları değil.

bappatan

Hala kızgınlık döneminde tekrar çifleşmek istiyor birkaç güne geçer. Muhtemelen şu an hamile ama bu durumu değiştirmez. Lütfen bebekler doğduktan ve sütten kesildikleri zaman kedinizi kısırlaştırın çünkü kedinizin yavrular 4 aylık olduklarında tekrar kızgınlığa girecek. :)

Escaper

@bidiboom Haklısın farklı olunca dikkat çekince sizinki ön plana çıkıp tercih edilebilir ama sizinkinin seçilip sahiplenilmesi başka bir kedinin seçilmemesi ve sahip bulunamayınca sokağa atılması anlamına da gelebilir. Yani zaten kedi sahiplenmek isteyen girip bakıyorsa ve sırf sizinki dikkat çekici diye beğenip sahipleniyorsa, sizin kedi yavrulamamış olsaydı başka kediyi sahiplenecekti büyük ihtimal. Yani sizin kedinin dikkat çekici diye sahiplenilmesi başka bir kedinin daha az dikkat çekici olduğu için sahiplenilmemesi anlamına geliyor. Bir de bu açıdan düşünmek lazım diye yazdım.

Ne olursa olsun keşke çiftleştirmeseydiniz kediniz tekir ve eğer tüm yavrulara kendiniz bakmayacaksanız büyük ihtimalle sahiplendiremezsiniz :(. Ki anne kedi+ beş yavru kediye bakmak ne kadar masraflı ve çaba gerektiren bir olay. Bunların aşıları var kısırlaştırmaları var... Bence anne kedi doğurduğu andan itibaren yuva aramaya başlayın.

GammaLamina

Kısırlaştırma işleminim ertelenmesi sizin için bahane olmuş. Erkek bir kedinin evine yollamak zorunda değildiniz. Kendi ellerinizle kedinizin hamile kalmasını sağladınız. Şimdi hamilelik onu yoracak diye düşünmekte geç kalmışsınız. Hamilelik dönemi sona erdiğinde veterinerinizle hemen irtibata geçin. Yavru kediler 4 aylık olunca anne kedi tekrar kızgınlığa girer diye bir şey yok, daha erken girebilir. Kızgınlık döneminde bağırması, kuyruk kaldirmasi, sürtünmesi ve asabi davranması normal. Dişi kediler kisirlastirilmazsa rahim iltihabi sorunuyla karşılaşabiliyor ileri yaşlarda. Bu arada bir kere ciftlesti kesin hamile kaldı diye bir şey yok ama anladığım kadariyla birçok kez ciftlesmis. Hamileyse simdiden kolay gelsin sizlere.

Eymentalay

Ben de kendi kedimi kısırlaştırmadan önce çiftleştirmek istedim. Çiftleşti ve şu an yavruları 1 aylığı geçti. İnanılmaz bir duygu ben iyi ki yapmışım diyorum ve yavruları da önceden seçtiğim ailelere sahiplendireceğim. Eğer ben o aileleri bulmasaydım Petshoptan parayla kedi satın alacaklardı ama ben mama bağışı karşılığında sahiplendiriyorum. Barınaklara veya sokak hayvanlarına mama bağışı yaptıktan sonra yavrular sütten kesildiğinde ailelere teslim edeceğim sizde böyle birşey düşünebilirsiniz. Kötü yorum yapanlara da aldırmayın ağzı olan konuşuyor duyar kasacağız diye önlerine gelene saldırıyorlar

bidiboom

@Escaper Aynen oyle, haklisiniz birinin sansi digerinin sansizligi oluyor:( aslinda bu konuda bir soru acmak ta istiyorum da sonra insallah bakalim..

Fiona00

arkadaşlar rica ediyorum artık suçlamaktan vazgeçin ben soruyu sorarken de belirtmiştim zaten kedimi gönderdiğimi soruma cevap verenler de olmuş teşekkür ediyorum tekrar söylüyorum bakamayacağımı düşünseydim zaten göze alıp göndermezdim yavruları sahiplendiremedim mi tamam olabilir ama bakabilirim imkan olarak zorlar demişsiniz farkındayım arkadaşlar mamaları kumları veteriner ihtiyaçları diğer gereksinimleri
sokaktan yada barınaktan sahiplenmeyi düşündüm çünkü yanına arkadaş istiyoruz ama alışması kabullenmesi kolay olmayacaktı kızım onu sevmediğimizi düşünüp bizden uzaklaşacak korkusuyla sahiplenemedik yorumlarınızı başka bir başlığın altına eklesek insanlar kızıma eziyet ettiğimi düşünür sadece hamile olduğunu söyledim yani öyle oluğunu düşünüyoruz arkadaşım birkaç kez çiftleştiklerini daha sonra kızımın tıslayıp yaklaştırmadığını söyledi o gün kızımı gidip aldım çifleştiklerini söylediği için hamile olduğunu düşündüm kızımın bağırmaları sürüyor evet yuvarlanıyor halen kızgınlıkta perşembe veterinerimize gidecez bilgi almak için kimseyi kırmak istemem ama bu kadar yüklenmeniz çok şaşırttı beni

Fiona00

ygiz_mrtt yorumunuz kırıcı olmuş ama teşekkürler yinede sahiplendirme konusunda gözüm korkmuyor evet çünkü bende erkek tarafı da yavru istiyor yakın çevremden de yavru isteyenler var o yüzden böyle bir yorum yaptım herşeyi geçtim özellikle yavruları sokağa atıcağımı söylemeniz gerçekten üzdü beni sırf kedim hamile diye bu kadar kötü bir insan olduğumu düşünmeniz doğru mu sizce ne kadar inanırsınız söylediklerime bilmiyorum ama kızımı da yavruları da asla sokağa atmam içiniz rahat olsun

Fiona00

Bidiboom kızımın yanına hep bir yada iki arkadaş istiyorduk çevremdeki insanlarda sahipleneceğimde zor kabulleneceğini yavrusu olursa daha kolay olacağını söylerdi hep özellikle bu tür yorumlar üzerine böyle bir karar verdim çok güzel şeyler yazmışsınız teşekkür ederim

Anonymus552223

Burdan da sahiplendirebilirsiniz. Yalniz size önerim, çok yavru olursa 50 gunlukten itibaren en az birer hafta arayla vermeniz. Hepsini birden verirseniz hem annenin memeleri sut dolar ve enfeksiyona cevirebilir. Hem de yavrularini arar. 2 3 tane yavru olursa da en az 2 ay bekleyin. 2 ve 3 aylik arasi vermeye calisin ,3 aydan sonra da buyudu diye istemiyor insanlar. Ama bu annenin memesinin sut dolmasi cok onemli bir konu. Benim basima geldi, tek yavrusu vardi kedinin onu sahiplendirdim ve annenin memelerinde sut doldu cok ugrastim igneler falan vurdukduk, hatta gecmeseydi ameliyat olacakti.

minnoskoss_123

Çiftleştirmeden önce iyi bir sahip olup kedinizin doğrumda çekebileceği acıyı, hastalık olduğunda karnındaki yavruların ölme ihtimalinin olduğunu, eğer kediniz yavruları emzirmezse yavruların ölebileceği ihtimalini, sokaktaki, barınaktaki, geçici yuvalardaki patili dostların sahiplenilme şanslarını ellerinden alacağınızı önceden düşünseydiniz keşke.

bappatan

Ay size ne ya kendi kedisi kendi yavruları sizin burada bu yorumlarınızı dinlemek zorunda değil. Sorduğu sorunun ne dışına çıkıyorsunuz? Bıktık sizin gibi duyar kasanlardan. Arkadaşım ciddiye alma lütfen herkes herkesin işine burnunu sokuyor. Benek kediler muhteşemdir. Tecrübenizin tadını çıkarın :)

Fiona00

Yavruların ikisi bende kalacak biri erkek kediye verilecek ikisini de iki tane çok güvendiğim arkadaşıma gidecek ben 4 aylık olduğunda vereceğimi söylemiştim ama duruma göre 3 aylıkken de verebilirim hamileliği ve doğumu sonrası okuduklarım dışında pek bilgi sahibi değilim o yüzden perşembe veterinerimize gidecez bilgi almak için örneğin maması ND az tahıllı kuzu etli kullanıyoruz yavru kedi maması kullanılması gerektiğini okumuştum neler yapmam gerektiğini öğrenecem

Fiona00

Epiglottis
Beautifulcat
Bappatan
yorumlarınız ve verdiğiniz bilgiler benim için çok kıymetli sağolun bazı arkadaşlarımız farklı düşünsede kızım da yavrularımız da benim için çok kıymetli umarım çok güzel günlerimiz olacak :)