Çiftleşen Kedi

Fiona00

Arkadaşlar merhaba
yakın zamanda iç parazit hapını almak için veterinere gitmiştim ve kısırlaştırma için fiyat aldım makul bir rakam verdi öncesinde testler yapıldığını okumuştum anestezi ağır bişey olduğu için veterinerim de testleri yapamadığını içimin rahat etmesi için fakülteye götürebileceğimi söyledi ve ertelemek zorunda kaldım kızım bir hafta önce cumartesi günü kızgınlığa girdi çiftleştirmek aklımda yoktu ama etrafımdakilerinde söyledikleriyle kendi yavruları olacak çok güzel bişey gibi düşüncelere kapılıp çarşamba günü erkek kedinin evine gönderdim Arkadaşım düzenli video fotoğraf yolluyordu dün çiftleştiler diyerek video gönderdi kızım yerde yuvarlanıyor erkek kedi de başında bekliyordu Bugün ise perşembe gününden itibaren birkaç kez çiftleştiklerini söyledi yani çarşamba gitti ve perşembe den itibaren çiftleşmişler kızımı eve getirdim şu an yanımda ve ara ara bağırıp kuyruğunu kaldırıyor sizce bu normal mi bağırması yani

41 CEVAP

Fiona00

Gammalamina
Çevremdeki insanlar kedimi çiftleştirmem konusunda baskı yapmadılar böyle bişey söylemedim kızıma arkadaş sahiplendiğimde zor alışacağını yavrusu olursa daha kolay olacağını söylediler demiştim Kedim kızgınlıkta neden bağırıyor yada Ah kedime bişey olmaz değil mi tarzında bişey de yazmadım lütfen cümlelerimi değiştirmeyin kızım çiftleşti ama bağırmaları devam ediyor neden olabilir diye sormuştum nedendir bilmiyorum ama biz birbirimizi pek anlayamadık iyi dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum bende size güzel yavrularınıza mutlu ve uzun bir ömür diliyorum

Fiona00

Eymentalay
Bende yavruları olacağını düşününce çok heyecanlanıyorum önce yavrusu büyüdüklerinde de arkadaşı olacak kızımın kediler yalnızlığı çok takmaz ama yinede tek kalmasın istiyorduk mama karşılığında sahiplendirme yapmanız çok duyarlı bir hareket tebrik ediyorum sizi yavrularımız düşüdüğümüzden kalabalık gelirse sizin yönteminizle sahiplendirecem şu an için belirli sahipleri var desteğiniz için de yorumunuz içinde teşekkür ederim o kadar iyi geldi ki

GammaLamina

etrafımdakilerinde söyledikleriyle kendi yavruları olacak çok güzel bişey gibi düşüncelere kapılıp çarşamba günü erkek kedinin evine gönderdim

Fiona00

İnanılmaz gerçekten :) bundaki önceki yorumunuzda da kopyala yapıştır yapsaydınız keşke cümlelerimi değiştirmiş olmazdınız böylelikle :)

Eymentalay

Biz kedimizi çiftleştirsekte çiftleştirmesekte sokaktan sahiplenmek isteyen sahiplenir istemeyen de sahiplenmez bunu biz değiştirmiyoruz değiştiremeyiz de

ygiz_mrtt

Kimin sokaktan veya kimin kişinin kendi yavrusunu sahiplendiğine takmıyorum sahiplendiremeyen çoğu kişi laylaylom kalmıyor kedilerle beraber sonuç sokağa gidiyor artık istemiyoruz sokakta ki başıboş kedi nüfunun artmasını. Tamam çıkıp zorla kimse sokaktan hayvan sahiplensin diye kafalarına kedi pençesi tutmuyoruz ki bende sokaktan sahiplenmedim kedimi ama sokaktaki kedileri beslememe engel olmadı sokakta beslediğim her kediyi birgün sonra görmek istemiyorum neden mi belki evden kaçmış ve sahibi onu bulmuştur diye. Beslediklerimin çoğu ilk gördüğümden beri insanlardan kaçmadı veya ürkek tavırlar sergilemedi. kuru mamayı hırıltı ile yediler her kedi yer ama bazı kedilerin de hasret kaldığı zamanlar olur. Demek istediğimiz tmm zolama yok sokaktan alma ama kedinide eninde sonunda sokağa bırakacak duruma getirme. objektif olarak açacağım tamam ankara kedisi besliyorsun sahiplendirirken böyle duruma düşeceğini sanmam ama zaten her kedisini çiftleştiren ankara kedisi değil ki yuva bulabilsin?

GammaLamina

Cümleleriniz çok bozuk. Anlamayı reddettiğiniz için kopyala yapıştır yapmak zorunda kaldım.

Fiona00

GammaLamina
kısaca işime böyle geldi diyorsun anladım

Fiona00

ygiz_mrtt
bir de şöyle düşünün nasıl ki bazı insanlar cins kedi beslemek istiyor British Shorthair, Scottish Fold, Siyam vb. bazı insanlarda tekir kedi ile yaşamak istiyor ben yine bir örnek veriyim (umarım başka yere çekenler olmaz) kızımı sahiplenmeden önce bir akrabamda van kedisi vardı bir gözü mavi bir gözü yeşil dünya güzeli bişey benimde kedi sahiplenmek istediğimi biliyorlardı istersen sana sahiplendirelim dediler biraz daha bekleyelim dedim aklımda hep tekir vardı her cinsin kendine has güzellikleri var ama tekir kediler bir başka güzel geliyor bana tekir besleyenlerin çoğu cins kedi bulamadıklarından değil tekir istediklerinden sahipleniyorlardır bence. Kızımı çiçekci dükkanın önünde bulmuştum yemek artığı olduğu için arada uğruyormuş çiçeklere sıkılan ilaçlardan dolayı burnu tıkanmış ve sürekli hapşırıyordu. Kısacası sahiplendirilmek için bir ankara kedisi olmaları gerekmiyor bence :)

ygiz_mrtt

Ben tekiri kimse istemez demedim yukarıda da belirttim eymen adlı kullanıcının dediği cümle genelleme yapmış kendi kedisi ile, zaten ankara kedisi ise sen çoğu insanın yaşadığı sahiplendirme zorluğunu kolay yaşamazsın. "çiftleştirsekte çiftleştirmesekte sokaktan sahiplenmek isteyen sahiplenir istemeyen de sahiplenmez bunu biz değiştirmiyoruz değiştiremeyiz de". Değiştiren sen değilsin değiştiren çiftleştirip yuva bulamayıp sokağa atan bunun için diyoruz kısırlaştırma ama çiftleştirme de yuva bulamayacksan zaten, yuva bulurum diye zannedip çiftleştirenlere sesleniyoruz sokaktan sahiplenmeyenlere değil sokağa atana anlatamadım! Ben kimseye demedim gidin sokaktan alın diye tekrar ediyorum sahiplendiririm nasıl olsa diyip sonrasında bulamayıp sokağa atana. Parmak yordum artık cidden. ayrıca @Fiona00 farkettiysen sahiplendireceğin kişilerin belli olduğundan bahsettikten sonra üzerine komplo teorilerim,iddialarım veya suçlamalarla gelmedim çifteştirmeyenler duyarlı falan da demedim sadece bilinçiz bir şekilde çevre baskısına gelip araştırmadan aceleci davranmışsın.

Fiona00

Ne kadar kötü bir durum değil mi kendini ifade etmeye çalışmak
evet yavrularımızın sahipleri belli bir arkadaşım şimdiden mama ve su kabı almış çok heyecanlı. Oldu ki kızım hamile değilse haydosev den bir yavru sahiplenicez kendisine
İyi akşamlar diliyorum herkese.