5 Yaşındaki Kedimizi Kisirlastiracagiz

Yaklaşık 5 senedir bahcede baktığımız limonumuzu kisirlastiricaz. Belediyeden gün aldık ameliyat çarşamba olacak. Sutten kesilmek üzere olan yavruları var. Diğer erkek kediler peşine düşmeden yaptırmak istedik. Soruma gelirsek bu kedi sokak kedisi evde hiç durmadı. Ben yinede bir iki gece odamda tutmaya çalışacağım ama tutamazsam mikrop kaparsa diye korkuyorum. Özel veterinerde antibiyotiklerini yaptırırım. Umarım iyi geçer :(

12 CEVAP

Evet göğüsleri süt doluysa kısırlaştırılmaz. Daha önce ben de öyle düşünmüştüm bir sokak kedisi için tekrar hamile kalmadan kısırlaştırayım demiştim göğüsleri inmeden kısırlaşamazmış. Ayrıca kedi zaten ilk gün ben nerdeyim burası neresi bana ne yaptılar havasında oluyor ne kadar vahşi olursa olsun en az bir gün evde tutmanız lazım. Tabi ben genelde 5 gün evde tutuyorum sonra bırakıyorum garantiye almak lazım.

Kedi 5 senedir doguruyor arkadaşlar memeleri süt dolu olacak mecbur bundan önceki doğurduğu yavrularina da bakamadi 4 ayda bir yeni yavru çok değil mi

toffy_the_cat

O dil ne peki ya yerim onu çok tatlı maşallah

lwb

Memeleri süt dolu kedi kısırlaştırılmaz diye biliyorum, iyice bi araştırsanız iyi olur

Anonymus552223

3,5 aylik bir yavrusu hala emerken kisirlastirmistim ben memeleri sut dolubopmuyor zaten emerken. Ayrica emzirirken bile tekrar hamile kalabiliyorlae risk almayin

GammaLamina

Ya bir hafta kadar bir odada baksanız sağlığı açısından çok daha iyi olur aslında. Dışarıda kavga ederse ya da çok atlayıp zıplarsa dikişleri açılabilir.

Eğer dışarı çıkmak istemezse yani habire miyavlamazsa bakarım :)

Bizimkinin yavruları ölmüştü sizinkinin de öldü sandım. Yavruları emiyorsa dolu değildir tabii ki.

minnoskoss_123

Dil çıkarmış ya:D Bizim de sokakta sürekli dili hafif dışarıda gezen bir kedi vardı Lil Pump :D

O kadar cana yakın bir kedi ki gelir öper mir mir birşeyler der kendi evim olsa düşünmez alırdım bahcedekileri :( toplam 13 yavru var suan 4 ayda bir canım çıkıyor sahiplendiricem diye

Nurackgoz

Kısırlaştırma için çok geç kalmışsınız

Önceden veteriner bile yoktu burada hayvan hastanesi de yeni açıldı özel veterinere de götürecek durumda değiliz. Bende istemezdim böyle olmasını