Kedim Çok Saldırıyor

angel03232

Kediyi sahiplendiğimde daha 1.5 aylıktı annesi ölmüştü ve 5.5 ayını doldurmak üzere ama uyurken ve ya sevmeye çalışırken saldırıyor uykumdan uyandırıyor taşıma kafesinde yurutuyoruz oyun oynasa desem de sanki dövmüşüm gibi tavır takınıyor 2 üç kere kafasına hafifce vurdum vazgeçsin diye olmadı daha çok saldırmaya başlıyor nasıl unutturcam saldırmasını ve ya nasıl engelleyebilirim?

39 CEVAP

angel03232

Tırnaklarını Bir yere tırmanırken felan kullanıyor bunu yaptırıp bir yerlere tırmanmasını engelleyemem

Bazı kediler erken kızgınlığı girer. Bundan kaynaklanabilir belki!!!

angel03232

Peki Bunların dönemlerini belirtebilirmisin
mesela
0-3 ay Hayatı öğrenme dönemi vb

angel03232

Peki Bunların dönemlerini belirtebilirmisin
mesela
0-3 ay Hayatı öğrenme dönemi vb

angel03232

Kedim Artık saldırmayı bıraktı ama bu sefer söyle bir sorunum var kedim bana güvenmesine rağmen Kucağımda uyumuyor Bundan 1 yıl önce ki kedim kucağımda uyuyordu

winsti

Hayvanın ne yaşadığını bilemezsiniz güvenini kazanmak çok zor olabilir terk edilen ve sonra sahiplenilen bir köpeğin gerçek hikayesi köpek tekrar sahiplendikten sonra geceleri yalnız kalınca kriz gibi bir şey geçiriyormuş sonradan bir şekilde farketmişler ki hayvanı eski sahibi terk etmiş ve travma yaşıyor kedi işte köpek işte derler ama kesinlikle hisli hayvanlar bunlar

angel03232

Winsti daha çok küçüklükten beri ben bakıyorum kedime :) 6 ay sonra 1 yıl olacak

angel03232

Teşekkür ederim

angel03232

Teşekkür ederim