Köpek Tüyü Hasta, Kanser Eder Mi?

Tarcinzeze

1 yaşında amarican Cocker bir köpek sahiplendim. Annem dikkat et tüyünü yutarsan kanser olursun falan diye biraz konuştu. Bende korktum açıkçası.

Gerçekten kanser olma riski var mı?

20 CEVAP

pisipisi123

Dünyada milyarlarca insan kedi köpek besliyor...

Toriri

şehir efsanesi, o zaman köpek kedi tüyü yutan insanların hepsi ölmüştü, hastalanmıştı? bende çok duyuyorum böyle şeyler ama şehir efsanesinden başka birşey değil, dünyanın her tarafında evcil peti olan bir çok insan var hiç kedi köpek tüyünden ölen birini haberlerde duymadım

lwb

Yıl 2019
Bi "anneliği tatsın" diyenler
Bi de "tüy kanser yapar" diyenler

cdogali

Kanser bulaşabilen bir hastalık değildir. Öte yandan böyle bir şeyin olabileceğini hayal eden insanların titizliğini düşünecek olursak, kullandıkları temizlik ürünlerinden kanser olacakları konusunda onları uyarabilirim. Köpeğinizin iç dış parazitini yaptırırsanız başka hiçbir şey olmayacağından da emin olabilirsiniz.

Aşılarını tam yaptırırsan hiçbir sıkıntı olmaz

Anonymus552223

Et yemek kanser yapiyo. Kopek tuyu degil

toffy_the_cat

Göz korkutmak için bence

İnternet araştırdığıma göre çok az bir ihtimal kanser değil kist oluşma riski var ama kistin oluşmasını sağlayan bakterilerin en son durağının kediler ve köpekler olduğu söyleniyor yani köpeğinize temiz bakarsanız böyle bir olay olacağını sanmıyorum...

guineapigela

Aşilarini tam yaparsaniz hicbisey olmaz dogrusu yapmasanizda bisi olmaz ama siz yinede yaptirin

BalliBadem

Evet var mesela benim kedim var aldığımın ikinci günü kist oldum arkadaşımın 2 köpeği vardı aldı 2 hafta sonra öldü biraz mantık ya öyle bişey olsa milyonlarca hayvan besleyen insan var yani

BalliBadem

Parazit olayı doğru hayvanınıza iç dış parazit aşılarını yaptırmazsanız (veya doğal yöntemler uygulamazsanız) bi ihtimal kist olabilir

BalliBadem

Keşke önceden her konuda gerekli araştırmayı yapıp alsaydınız diyelim ki gerçekten kanser yapıyo napıcaktınız geri mi vericektiniz aldığınız yere?

Ya efsane onlar ben 4 yaşımdan beri kedi&köpek bakıyorum sağlığım gayet yerinde. Köpek kedi tüyü kanser yapmaz. Hatta aşılarını yaptığınız sürece ne köpeğiniz ne siz hasta olursunuz.

Tarcinzeze

İnternetten araştırma sonucumda tüyü değil tuydeki parazitin sebep olduğunu öğrendim. Tabi doğruluk payı nedir bilmiyorum. Bu konu hakkında bilgili olanlar cevap verebilir mi acaba?
Cevaplar için teşekkürler