Deprem

guineapigela

Anket

ben o an ki korku ve can havliyle hayvanimi maalesef bırakırım... :(
(0 oy)
Evcil hayvanımı kurtarırım tabikii !
(26 oy)
deprem olmicak yha uydurmayin peh...
(2 oy)
Toplam (28 oy)

Merhaba.Bildiginiz gibi bizi bi deprem bekliyor. Buyuk bir deprem. :( maalesef can kayiplari olacak.. Sorum şu. Depremde evcil hayvanlarinizi ne yapacaksiniz? Depreme hazirlikli misiniz? Ben bi kutu ayarladim. Icine mama su ve de ilk yardim malzemelerinden 2 tanesi ( hayvanlarima bi zarar gelirse) Cok hayvanim var hepsini nasil cikaricam bitek o sorun... Neyse dusuncelerinizi yazmayi unutmayin lutfen. Ankete de katilin :) biraz burda kendimizi hazirlayalim :(:(:(

11 CEVAP

lwb

Yıllardır bekleniyor bu deprem 15-16 sene önce bile yakında derlermiş. Hala daha yakında

Karaman’da yaşıyorum :). Biz şanslıyız ama İstanbul ve çevresinde yaşayanlar ne yapsın :(. Umarım öyle bir deprem olmaz. Evin içinde kaç tane evcil hayvanınız var acaba? Bir tane kocaman taşıma kafesi alıp eğer ki öyle bir olay olursa hepsini taşıma çantasına koyup taşıyabilme imkanınız var mı?

5.1lik bir depremde kedimi alıp çıkmıştım ama tabi ki yıkım olduğunda bunu yapabilir miyim bilmiyorum, hele de direkt yanımda değilse. Daha sonra bu tarz bir durum için kendime güvenli bölge oluşturdum. Masanın altına kedim için de mama ve su koydum. Fakat kaçma durumunda zannetmiyorum ki yakalayabileyim, korkup kaçıyorlar.

Nightcat

İzmirdeyim, eğer çok şiddetli bir deprem olursa açıkçası kedim çıkmadan ben de evden çıkamam, onu almadan gidemem. bir kutu daha taşıyabileceğimi sanmıyorum, kolayca alabileceğim bir yerde biriktirdiğim param olur hep. Hemen onu da alır öyle çıkarım, olur da eve giremezsek kedime mama falan alabilmek için

toffy_the_cat

Nerelerde olacakmıoş bu deprem bilginiz var mı?

guineapigela

Marmara bolgesine. Ama tabi diger bolgelerde de etkisi olacak. @kedizeytinvepeynir 2 kedi 2 kopek...hepsini toparlamaya calisicam bi sekilde.... :(

NZI

Ben olsam sizin yaptığınız gibi bir çanta hazırlardım içine tüm gerekli eşyaları alırım. Kesin haberlerde söylerler hangi gün olacağını sizde o gün ve ondan önceki ve sonraki günde tetikte olup tüm hayvanlarınızla bir odada durun. Deprem olunca da hepsini bir taşıma kabına koyup güvenli bir yere gidin.

ezgiisu

Geçenlerde Ankarada oldu 3.5 civarı olmasına rağmen yüzeye yakın olduğu için baya hissetik ve ses de çıktı baya. Kedim camın önünde oturuyordu hiç tepki vermedi bundan önceki 2 depremde de uyumaya devam etmişti. O an sakin olmasından yararlanıp hemen kutusuna koydum biraz da mana alıp çıktık. Sonra deprem çantası hazırladım zaten. Kutusu da artık dışarıda duruyor ki alışsın çünkü genelde kuyuyu görünce kaçardı yanında durduğundan beri alıştı içine girip çıkıyor. Yakalayıp çıkmayı düşünüyorum ben de

Sudeckmkc

Yani o telaşta ben kedimin kutusunu çanta falan alamam van depreminde terliğimi bile giyememiştim kedileri kucaklayıp kaçarım herhalde

guineapigela

Insallab oylebi deprem olmaz tabikide !!

guineapigela

@ezgiisu evet....