Köpeğim Beni Ürkütüyor

Deniz579

Normalde pek takmam beni izlemesini hatta hoşuma falan da gider ben ne yapıyorsam o da yapar ama geceleri o kadar korkunç oluyor ki. Ders çalışıyordum daha yeni o da uyuyordu. Dur bir bakayım ne durumda dedim gözlerini dikmiş beni tanımıyormuş gibi bana bakıyor. Gittim sevdim biraz sonra derse geri döndüm içim rahat etmedi bir daha bakayım dedim bu seferde boşluğa bakıyor. İsmini seslendim masaya silgi bıraktım belki ilgisini çeker diye ama sanki transtaydı beni hiç takmadı. Beş dakika boyunca o boşluğa ben de ona baktım korka korka. Acaba bir hastalığı falan mı var geçen bir yerde okudum köpeklerde şizofreni olabilirmiş. Lütfen yardım edin.

22 CEVAP

pisipisi123

Bakışlarının çok karakteristik olduğu inkâr edilemez

lwb

kedilerin köpeklerden daha çok yaptığı bir davranış, üstüne benim kedim evde nereye gitsem kafamı çevirdiğimde bana bakıyor oluyor daha korkutucu, merak etmeyin korkmanıza da gerek yok

benim kedimde bazen durup boş duvarı izliyor bazen bana bakıyor dakikalarca birşey dikkatini çekebiliyor boşluğuna gelebilir ben psikolojik bi rahatsızlık olduğunu düşünmüyorum farklı şekilde yansıtırdı

benim kedimde gece ses yokken boş duvara bakıyor onların kulakları bizimkinden kat kat daha iyi belki bizim duymadığımız sesleri duyuyordur

korkuyorsanız dikkatini dağıtmaya çalışın oynatın dikkatini başka yöne çevirin

Deniz579

İnşallah dediğiniz gibidir beni çok rahatlattınız teşekkür ederim.

lwb

kendine has farklı bir bakış yani

BalliBadem

Onların alemleri farklı diye bence başka şeyler görebilirler yapısal olarak duyabilirler beyinleri farklı çalışıyor hayvan bu zaten kedilerin garip davrandığı herzaman söylenir bizimkinde boşluğa vs bakma olmasada (yada ben fark etmedim) tuhaf davranışları var ne yapsa yeridir diyorum köpeklerdede herhalde bu şekildedir

Toriri

kedi ve köpeklerin göz perdesi açıktır yani o şeyleri görebilirler, o yüzden uzun uzun dalıp bakıyordur normal korkmanıza gerek yok

veterinerinize sordunuz mu hiç

Deniz579

Boşluğa bakmasını sordum vette bir şeyleri dikkatle dinliyordur dedi ama şuan gece bir çıt sesi bile yok kalemin kağıda sürtme sesi var ona da alışmış olması gerek zira geldiğinden beri benim odamda tek duyduğu ses o. Alışmış olması gerekmiyor mu?

Deniz579

Tek olmadığım için daha çok rahatladım teşekkür ederim

Deniz579

Nasıl yani anlamadım

Bence de bir sorunu yoktur kediler o kadar çok yapıyor ki bu olayı ben alıştım artık. Bence beni korkutmak için yapıyorlar :).

Anonymus552223

Bizim duyamadigimiz alcaklikta sesleri duyuyorlar. Ilgisini cekecek uzaktaki bir fare veya kuş bile olabilir. Gece fazla ses olmadigi icin de yogunlasiyorlar.