Mama Firmaları ??

toffy_the_cat

Merhabalar öncelikle.Ben iki firma arkasındayım.

1-Hermos Pet
2-Lider Pet Food

Ben şuan Hermos Pet'in METRO adına ürettiği ARO mamayı kullanıyorum sokak kedilerime.Hermos Pet ssnırım çok eski bir firma değil.Sitesinin linki aşağıya atarım.Google Yorumlarında "Denek olarak kullandıkları hayvanların kafesleri güneşin altında.NEDEN?"

Mesela bunu söylerken Denek denen kısım hayvan deneyleri yaptıkları anlamında mı?Eğer öyleyse mamamızı bırakmak isterim

Birde Hermos Pet merdiven altı üretim mi yapıyor?Normalde ben mamadan memnunum içerik vs. ama yukarıdaki yazdıklarımdan şüpheliyim.

Lider Pet Food Reflex,Enjoy'un firması.Ben reflex kullanıyordum.Fakst PetShop'tan açık alıyorduk.15 KG paketleri ağzı kapalı poşetlere 500 Gr bölüyorlardı kilosu normalde 15 TL'ydi sokak kedilerime olduğu için kilosunu 10 TL veriyordu.Enjoyuda herkes öneriyor.

Ömürleri çok uzun olmasada ben onlar için doğru seçimi yapmak istiyorum.

16 CEVAP

toffy_the_cat

Evet hayvan deneyi yapılmamasıda önemli.Yani biz doyuturken diğerleri ölüyor.Hermos Deney yapıyor sanırsam.lider yada son seçenek **********.

Anonymus552223

http://nikascase.blogspot.com/2016/12/cruelty-free-food-for-your-pet.html?m=1 bu sayfada, ilk liste non-cruelty free, yani test yapiyor. Butun cok bilindik markalar, whiskas royal canin proplan, şaşirtmadi test yapiyorlar. Ikinci liste de test yapmayanlarin. Nd ve brit care de test yapmiyormus. Gelelim turk markalarina, maalesef oyle bir bilgi bulamadim, lider peti aradim ttest yapmiyoruz dedi çagri merkezindeki kadin, ama bana inandirici gelmedi cunku ne demek istedigimi bile anlamışa benzemiyordu. Belki gercekten yapmiyorlardir ama arastirmaya devam etmek lazim

Anonymus552223

Bir yoruma bakarak da yapiyor diyemeyiz iyice arastirmak lazim.

toffy_the_cat

Evet çok daha ucuz ama reflex daha iyi değilş mi içerik olarak.ReflexKitten alırım reflex alırsam.Enjoy hiç denemedim zaten.

Anonymus552223

********* da hayvan deneyi yapmiyormus. Gerekirse ordan alirim artik sokak hayvanlarina

toffy_the_cat

GÜNCEL

Hermos pet hayvan deneyi mi yapıyormuş :/. Birçok kez pawpaw almıştım şimdi de aro alacaktım tüh ya. Umarım yapmıyordur.

toffy_the_cat

Evet hemen diyemeyiz.Umatım yapıyordur çünkü kaç kere aro aldım.********* desem bağırsak ve idrar yolu hastalıkları falan yapaıyomuş.Çok tuz varmış.Zaten belli sürekli baktığım 3 kedi var sadece annem yüzünden.1 erkek 1 dişi.Karışık bu konular :((

Anonymus552223

Bonacibo olan iyidir belki, ben bir kere kendi kedime kullandim kepek yapti gerci:( hem enjoya gore daha pahali

toffy_the_cat

Evet BonaCibo'da fena değil yazana göre.Aklıma bağırsak ve idtr yolu sorunları takılıyor ve de tuz...Zaten Hermos Pet deney yapıyorsa direk bırakırım yada lider.Bide sosyal medya hesabım falan olmadığı için iletişimde kuramıyoum.Bir bilginiz olursa haberdar ederseniz sevinirim

toffy_the_cat

Arkadaşlar özür dilerim ama hermos pet 'e aro mamadaki kurutulmuş et ibaresinin gerçek et mi sorabilirsiniz.Gerçektrn özür dilerim ama :((

toffy_the_cat

GÜNCEL

toffy_the_cat

GÜNCEL bir soru.Soru aşağılarda olduğu için yazdım.Mamamız bitmek üzere.Eğer mama bulamazsan ya reflexe geri döneceğim,yada ailemi kendi paramla daha iyi mama almaya itekleyeceğim.Son çarem BonaCibo :(((

(diğer yeni soruma cevabı olan varsa sevinirim)

toffy_the_cat

GÜNCEL . Zaten yavaş yavaş ARO'dan vazgeçesim geldi.Hem kedimin tüylri değişti ve yağlı gibi (ilk defa dün elleyebildim.Ellediğimde yağlımsıydı.Eskiden nasıldı bilmem ama eskiden daha bi pofuduktu).Obivan desem Merdiven Altı.EcoNature desem o da öyledir.Sadece reflex,bonacibo, kaldı.Bona cibo'da vitaminler falanda iyi.Taurin oranı 1000 değil en azından.Aslında alırdım ama tuz çokmuş ve kulananlar önermedi :(

toffy_the_cat

Ya aslında ARO'nun paketinde parlak tüyler falanda yzıyodu