Sokakta Cins Kedi Bulunurmu?

Sokakta cins kedi bulunurmu acaba?

21 CEVAP

Anonymus552223

Siz evinize süs eşyası arıyosanız kedi sahiplenmeyin, yoksa cok zorlanirsiniz ve o kedi sokaga gider eninde sonunda

ygiz_mrtt

kimsenin sokağa kolay kolay cins kedi atacağını sanmam. Ama barınaklara bakın genelde sahiplendirme olasılığı yüksek olabildiği için orada bulabilirsiniz. internet sitelerinde de ücretsiz sahiplendirme yapan sayfalar var yetişkin kediler ama, ücretsiz yavru bulmanız zor herkes kedisi üzerinden cebini doldurmaya niyetli MALESEF. yorumunuza göre sanırsam kediler hakkında fazla acemisiniz görünüşe değil kişiliğe bakın ki o sizi seçsin

Toriri

Bu kediler sevimlilikleri için tercih edilen ve bunun için kasıtlı üretilen cins kedilerden. Her hayvanın bir cinsi var, doğada birçok tür var ama bu hayvan suni. Dolayısıyla genetik olarak çok büyük problemleri var. Sırf sevimli oldukları için ve sosyal medyada bir popülerlikleri olduğu için bu hayvanlar talep ediliyor. Bakımları da oldukça masraflı. Mesela böyle bir Scottish almak istediniz önce yüklü bir miktar para ödüyorsunuz bu bir. İkincisi kedinin hastalıklı olup olmadığının testlerini yaptiyorsunuz. Üçüncüsü özel olarak aşılarını uygulayip kediyi eve götürüyorsunuz. Ama iş bitmiyor sürekli kontrolde olmalı çünkü genetik olarak oynanmış bir tür olduğu için bağışıklıkları çok zayıf ve acı cekiyorlar. Yani bu kedi bir ticari ürünün yanı sıra oldukça da masraflı.

BalliBadem

Cins olmasada rusian blue ye benzeyen ful gri kediler oluyor zaten sahiplendirme ilanlarına bakın cins olmasada çok sevimli minnaklar var

Sadece merakimdan sordum

Anonymus552223

Çıkıyo arada bulup sahiplendirmeye calisanlar oluyor.

Bebek_mango

Biz barınaktan van kedisi almıştık onlarda sokakta bulmuşlar hayvan hastaydı ve bizimle sadece 1 gün yaşadı yani sağlıklı cins kediler sokakta bulman zor

Toriri

Her hayvan güzeldir, sokakta güzel kedi cins kedi aramak hayvan sevgisine sığmaz çünkü hayvan seven bir insanda hiçbirini ayırt etmez bana eve süs arıyormuşsunuz gibi geldi lütfen sizin gibi insanlar hayvan sahibi olmasın benim bir tanıdığımda kedisini görünüşüne göre seçti sonra kedi büyüyünce pışpışladı başkasına şimdide internette cins kedi arıyor.

saitgulsen

Tekir de bir cins, Sarman da, Smokin de, Bombay da... Bunlardan bolca var dışarda. Benim yavrum tekir, chinchilla kırması. Keşke diyorum tekir alsaymışım. Çünkü çok tuhafıma gitmeye başladı kedi. Yani hareketleri falan normal kedi ama görünüş olarak bi garip. Uzun tüylü tekir olunca garip oluyor biraz. Şey gibi düşün; çekik gözlü bir siyahi... Onun gibi tuhafına gidiyor insanın.

toffy_the_cat

Tekir cins değil kürk deseni.Calico da öyle

LIGHTNING

Russian blue ile chincillanın sokakta Ne işi var

saitgulsen

@toffy_the_cat Wikipedia'da aynen şu ifade yer alıyor tekir kedi için; "Tekir, postu siyah çubuklarla ve beneklerle süslü, kül renginde veya boz olan çoğunlukla kafasının ön tarafında "M" harfine benzer deseni olan melez ırklı bir kedi türüdür." Yani tıpkı chinchilla gibi, Scottishler gibi bir kedi türüdür. Postunun deseni onu melez bir ırk yapıyor işte. Nasıl ki Scottish Fold kulak yapısı ile ayriliyorsa, tekirler de kürkleriyle diğer türlerden ayrılır. Bu söylediğiniz şey gibi; +: "Gözün renkli mi?" -: "Evet, kahverengi" +: "iyi de, o zaman renkli olmuyor ki..." -: "Kahverengi de bir renk" anlatabildim mi? Chinchilla'dan doğan yavrum tüy olarak tıpkı annesi gibi ama postu yüzünden ona hiçkimse bir chinchilla demeyecek. Çünkü o bir Tekir :)

ygiz_mrtt

Senin yaptığının da ırkçılıktan farkı yok @serapclbyrm. Şimdi siyam besliyorum diye faşist,diktatör,zebani,ırkçı,hayvan düşmanı bir emperyalist mi oluyorum? Yoksa sen burada cins kedilere saydırdığın için madalyalı hayvansevermi?

Evet bulunuyor genellikle yanlış çiftleşme sebebi ile sokaklarda cins kedi bulunuyor ama %50 si yanlış çiftleşme sonucu ortaya geldiği için hastalıklı oluyor

bappatan

Ağaçta yetişiyolar genelde. İnstagramda ağaçtan koparıyorlar böyle videoları var görmediniz mi?