Yardım Ediniz Kafam Karışık :/

onurtemiz

Merhabalar.
Erkek kedim 22 aylık kısır ve 3 kilo (sanırım)
Minyon tipli bir kedi doğarken minyon olarak doğdu yapı olarak ama sağlıksal hiçbir sorunu olmadı. Hareketi var hatta gözü akma olayı diğer kedilere göre az. Bu tarz problemler vs yoktur
Ama kilo konusu hep kafamda oldu istiyorum ki sağlıklı şekilde kilo alsın.
Ömrü boyunca ND çeşitlerinden yedi genel olarak ( birkaç farklı mama denemiştik zaman zaman)
Mayıs ortasından beri ND düşük tahıllı balıklı yiyor ve paketin içerisinde fazla kalmadı maksimum birkaç hafta daha gider.
Kedim sanırım genel olarak kuru mamayı az yiyor
Ama kilo alması için kafamda Royal Canin British Shorthair versiyonu var. ND'ye göre kalite olarak aşağıda kalıyor ama sonuçta kötü mamalar grubu arasında değil. Zaten tüy dökümü var bizim kedi de ND'nin proteini fazla geliyor olabilir
Sizin düşünceleriniz nelerdir yani nasıl kilo aldırayım ? Bu mamayı ve Royal Canin'in çeşitlerinden başka önerir misiniz

31 CEVAP

onurtemiz

Aynen aynen dikkatli olacağım kalıcı olarak RC’ye geçmedik ama bu ay başlamayı düşünüyoruz
İki hafta falan ND ile karıştırıp vereceğim