En Beğendiğiniz Mama☺️

Elena098

Kullandıklarınızdan en beğendiğiniz mama

50 CEVAP

toffy_the_cat

:)))

wapooknight

Hala proplan ve hayvan öldürmek ile ilgili bir bilgi edinemedik destek veriyor..?deney yapılıyor..? hayvan öldürüyor..??????????????????????

lwb

Kendi ürünlerini yani mamaları

wapooknight

Bütün mama üreticileri normal olarak yeni ürettikleri mamayı mutlaka kedi ve veya köpekler üzerinde deneyip dışkı kan analizlerine bakmadan piyasaya sürmezler. Eğer hayvan deneyleri ve hayvan ölümlerinden kasıt buysa bir kez daha düşünmek lazım...

lwb

Artı olarak ürün sattıkları kişilerin evlerini ziyaret edip alıcının memnuniyetine ve evcil hayvanın tepkisine de bakıp test ediyorlarmış
Paylaştığım linkin sonunda hayvan bakım merkezlerindeki hayvanların videosunu koymuşlar
Görünen yüzünde ve açıklamalarda kendimi katil hissedicek hiç bir şey görmedim ama..

srplzngl

En en en az %70 gerçek etle beslenmesi gereken bir hayvana %20 eti yeterli görmek :’)
Gerçi kuru mama %100 et olsa n’olur, onca işlemden sonra.

srplzngl

Çöp meselesini şimdi okudum
Türkiye’de satılan kuru mamaların %99’u = çöp
Bu yüzden
ProPlan yedirmek = çöp yedirmek

Ayrıca sadece etikete bakarak mamalar hakkında yorum yapamayız çünkü şeffaflık yok.
%20 et dese bile o etin ne eti olduğu belli değil.
Ben kedime ötanazi edilmiş kedi/köpek eti* yedirmek istemem. Siz ister misiniz?

https://www.google.com.tr/amp/s/amp.cnn.com/cnn/2018/02/18/health/dog-food-pentobarbital/index.html

https://www.dogfoodadvisor.com/dog-food-industry-exposed/euthanized-pets-dog-food/

https://www.google.com.tr/amp/s/truthaboutpetfood.com/fda-admits-pentobarbital-in-pet-food-more-of-a-problem-than-originally-thought/amp/

toffy_the_cat

Ben sokak kedileri için kullandım mama sadece evde kedim yok.Sokaktakiler için aro kullanıyoum memnunum.Ev kedileri için N&D,BritCare,Sanabelle,PetCurean,Profine öneriliyor ve güzel mamalar.Proplan,royal canin,whiskas,friskies falan çok kalitesiz mamalar.

Birçok ucuz mama kullandım ucuz mamalar arasında en iyisi reflex. Ama şu an ND kullanıyorum ve ND reflexin yanından geçemez. İmkanınız varsa kesinlikle ND alın.

toffy_the_cat

BritCare,Profine, vs.ProPlan içerik güzel olsada alınmamalı.Hayvsn öldürüyorsun farkında olmadan .Deney yapıyorlar

Kesinlikle ND .

wapooknight

Proplan kullanmıyorum gerçekden gereksiz pahalı ama hayvan oldurme konusu nedir hep duyuyoruz bu sözü ama delili nedir? Yanlış anlaşılmasın bilgilenmek için soruyorum....

Odim

Bende köpeğim için N&D kullanıyorum kesinlikle memnunum. Evet biraz pahalı ama kampayalar takip edilirse uyguna getirilebilir. Tüylerinin parlaklığı, kaka konusunda sıkıntısız bir sindirim söz konusu.

Sudeckmkc

Nd kullanmadım henüz ama matisse ve royal canin baby cat bize soeun yaşatmayan mamalardı

ygiz_mrtt

Ben değil ama kedimin en sevdiği mama N&D. Tüy dökmesi azaldı, kumu kokmuyor, ağzında ölü balık kokusu kalmıyor ayrıca yaş mama yer gibi yemeye çok istekli.