En Beğendiğiniz Mama☺️

Elena098

Kullandıklarınızdan en beğendiğiniz mama

50 CEVAP

kursatykaya

Ağzı olanın konuşup yorum yaptığı bir soru cevap bölümü daha :)

toffy_the_cat

İçinde %20 gerçek et olan çok daha ucuz mamamalar var.Hayvan deneyi yapmıyor ve bağımlılık yapmıyor en azından.ProPlan aksine hayvan deneyi yapıyor ve bağımlılık yapıyor.Whiskasın yanında iyi.ÇOK kötü olmasads KÖTÜ.Sıkışık oluncada daha ucuza daha iyileri var.Vitamin vs iyi olabilir ama tahıl var bağımlılık yapan şeyler var en önmlisi GDO var.

lwb

Proplanın "çok" kötü bir mama olduğu kanısına nerden varıyorsunuz acaba?
Genel olarak vitamin değerleri iyi ve %20 "gerçek" et içeren bir mama çoğu markanın aksine, sürekli çok kötü diye sınıflandırmak yanlış olur, he nd almaya durumum yetiyorsa tercih etmem ama çok sıkıştığımda kullanmadığım bir mama değil.

lwb

Proplanda kimsenin inatçı olduğu falan yok hayvana çöp yedirilme muamelesi saçma

wapooknight

Yapıyorum? Ediyormuş? Ötesi yok sanirim...

BalliBadem

Kurutulmul etin et proteini olmadığını nasıla çıklarım bilemiyorum

srplzngl

Linklerde marka verilmemiş sanırım ama içinde ilaç tespit edilen mamalar listesinde Purina ve ProPlan’ler de var.
İnternette daha fazla bilgi ve FDA’in açıklamalarını bulabilirsiniz.

lwb

Genel olarak ndden sonra matisse öneriliyor matissenin içeriği sadece rc gibi kurutulmuş etlerden ibaret, ben uzun vadede de kedime proplan hem de somonlu kullandım bağımlılık gibi bir şey söz konusu bile değil belki kediden kediye göre değişir, tahıl dediğiniz şey çoğu mamada olan bir şey proplanda olması sürpriz değil, önemli olan oranı. Nd varken uzun vadede kullanılcak bir mama mı? Değil. Ama nd almaya durumu yetmeyen kişiler için tercih edilebilir bir mama.
daha ucuza daha iyileri vardan kastınız hangi mamalar içeriği dahil?

Sselin1

Lwb dediginiz gibi proplan cok kötü bir mama degil proplandan kötü olan bir sürü mama var. Sorun fiyatini asla haketmeyen bir mama olmasi. Üstüne gdo ve koruyucu içeriyor iceriyor. Bu fiyata daha iyi bir mama alabilecekken pro plan almak mantiksiz. oyüzden proplan önermiyorum ben. N&d alamayan demişsiniz ama n&d düşük tahilli ile pro plan ayni fiyatta. Ya da Brit care düşünün nasil gereksiz pahali bir mama.

lwb

Proplan ndye göre açık seçeneği daha fazla bulunuyor, bi çok kişi de ndyi keşfetmiş değil ben en çok nd kullanıcısını burda gördüm.
Ben de proplanı açık bir şekilde kullanıyorum kullanıcağım zaman ona da şöyle güveniyorum petshoptaki satıcı gözümüzün önünde paket açıyor, kokusundan duruşuna tazeliği anlaşılıyor mamanın
Fiyatını haketmediği konusuna kesinlikle katılıyorum önceki yorumlarda da bi çok kez söyledim ndye güç yeterken proplan almak doğru olmaz diye ama bunu çoğu forumda görüyorum insanlar sanki proplan kullanırsa hayvanına çöp yediricekmiş gibi yorum yapıyorlar
Hayvan deneyleri kısmı vicdan meselesi

lwb

Farminanın kendi sitesinden matissenin içeriğine baktınız mı? Bir örnek "kurutulmuş"
https://www.farmina.com/tr/kedİnİz-İÇİn/matisse/157-salmon-&-tuna.html

Proplan için ayrıntılı bi değerlendirme

https://www.suzionline.com/kedi-mamasi/proplan-kisir-kedi-mamasi-yorum/

Hangisinde "gerçek et" var karşılaştırın isterseniz

lwb

Et yazısı gördüğünüz zaman atlamayın hemen kurutulmuş et farklı direkt tavuk eti, somon eti yazması farklı bir şey

toffy_the_cat

Bende içeriği fiyatıbı haketmiyor ve hayvan deneyi yapıyor dedim.Ben,m vicdanım içeriği ne kadar iyi olursa olsun kendi hayvanımı doyururken 100 milyonlarca hayvanın ölmesine el vermez.Birde taze et konuluyorsa nasıl mama bu kadar kuru?Zaten dediğm gibi bir mamanın içeriği en iyiside olsa hayvan deneyi yapıldığı sürece ALINMAMALI.Katil o mamayı yapanlar.Verilen paralar deneylere gidior onlarda ktil olmaya devaö ediyır.

lwb

Fiyat konusunda ben de hemfikirim önceki yorumlarda söylemiştim zaten
Ndde de gerçek et var, mamanın kuruluğuyla nasıl bağdaştırdınız onu anlamadım, ufak bi araştırmayla nasıl mama yapıldığını görebilirsiniz:)

toffy_the_cat

Naıl mama yapıldığını ben Pet Fooled belgesilinden izledim merak etmeyin.Fiyat konusundaki yorumlarınızıda biliyorum.