Nd Kedi Mamalarında Değişiklik Mi Yaptı?

Kedilerim yeni tarihli nd mamaları yemiyorlar. Koklayıp gidiyorlar. Elimde kalan eski mamalarla karşılaştırdım. Yenilerde taneler çok kalın ve kokusu da farklı. Bunun nedeni ne olabilir

42 CEVAP

Ayrıca bundan sonra hep böyle mi olacak diye sordum. Çünkü böyleyse devam edemiycem dedim. Garanti veremeyiz dediler. Nd gibi pahalı bir mamada böyle saçmalık olmaz. Şimdi başka mama deniyorum.

Emrondre

Son kullanım tarihli eylül 2020 balkabaklı serisini aldım umarım sıkıntı olmaz siz acaba hangi mama ya geçtiniz banada yardımcı olursanız sevinirim nd kullanıyorduk hep siz böyle yazınca ne edeceğimi düşünmeye başladım

Cyborg

Ne deniyorsunuz acaba? Ben de bir süre farklı mama alacağım ama yerine bir şey de bulamadım hem kaliteli hem makul fiyatlı.

Farmina aynı açıklamayı bana da yaptı veteriner İlayda Hanım aradı.
ama bana da içerikte aynı olduğu iddiası doğru gelmedi. benim kedimde aynı şekilde önce biraz burun kıvırdı şimdi yiyor ama ilki gibi değil sanki?

PiremsesKutsi

Ben de zamanında mesaj atmıştım numune vs. gönderebileceğimi söylemiştim ama geri dönmediler bile...

Emrondre

Nd gibi kaliteli mama bunu yaparsa biz hangi mamaya inanacaz ve ben nd nin yerine hangi mamayı alacam kafam karıştı iyice

hknaltdes

Ben farminadan numune talep ettim gönderdiler kedim gayet güzel yedi..daha sonra nd yavru kedi mamasını aldım ama farklı marka eski mamaları karşılaştırdığım da çok az yiyiyor..değişiklik vb. durum var mı bilmiyorum ama benim kedimm bunu hiç beğenmedi

Daha uygun fiyatlılardan prochoice balıklı, felicia somonlu denedim. Onları da sevdiler. Şimdi bu beş çeşit mamayı beş ayrı tabakta koyuyorum.Birinden bıkınca öbürünü yiyorlar. Mükemmel içerikli mama aramaktan vazgeçtim. Kaliteli ve düşük kaliteli aynı anda kullanıyorum. Tercihi kedilerime bıraktım. Yeterki severek yesinler. Ek takviye olarak multivitaminler kullanıyorum zaten. Ve kaliteli yaş mamalar da veriyorum her gece. Sizler de küçük paketler alarak deneyebilirsiniz. Hepsi yeni Nd mamadan daha iyidir.

Benim kedilerin en son yedikleri Nd mama 07.2020 tarihliydi. Sonra aldığım 10.2020 ve 11.2020 tarihli nd mamaları yemediler. Diğer arkadaşlardan öğrendiğime göre 2021 tarihliler de problemliymiş.

Arkadaşlar 2021 son tarihli Nd mama aldım. Güzel çıktı. Aynı eskiden olduğu gibi taneler ince ve koyu renk. Kedilerim de önceden olduğu gibi bayılarak yediler. Hatalı üretim mamalar bitti galiba. 2021 son tarihli Nd lerde hatalı üretime rastlayan varmı?

bihtercik

bugün açtım,kızım çok sevdi
ama çok yoğun kokuyor bu normal mi?
tüm odayı sardı neredeyse

mervegck06

@bihtercik nd mama biraz ağır kokuyor normal .