Nd Kedi Mamalarında Değişiklik Mi Yaptı?

Kedilerim yeni tarihli nd mamaları yemiyorlar. Koklayıp gidiyorlar. Elimde kalan eski mamalarla karşılaştırdım. Yenilerde taneler çok kalın ve kokusu da farklı. Bunun nedeni ne olabilir

42 CEVAP

Benim kedilerim mantar geçirdiği için tavuklu mamaları denemedim. Proplan kuzulu denedim, çok sevdiler. Orijen balıklı denedim, onu da sevdiler. Fitmin somonluyu da denedim, yediler. Yani Nd dışında her mamayı yediler

Herkes bunu söylüyor bu aralar. Ben de daha yeni 10 kg aldım ama eski üretimdi. Yeni çıkanlar değişik sanırım. İçeriğinde değişiklik yoktur bence (umarım yoktur ND’ye de güvenemezsek ne alacağız)

İçeriğinin eskiyle aynı olduğunu sanmıyorum. Çünkü ağızlarına bile almıyorlar. Koklayıp geçiyorlar. Siz eski tarihli mamayı nerden aldınız

HepsiPati

Sonucu yazarsanız bizde bilgilenmiş oluruz. Teşekkürler

Bir sonuç alırsam yazarım tabiiki. Teşekkürler.

Cyborg

Lot numarasını kontrol ettiler. Sorun yokmuş, orijinalmiş mama. Yalnız diğer sorularıma cevap vermediler. Başkalarının da kedisinin yemediğini anlatmıştım, içerik mi değişti diye sormuştum. Lotu kontrol edip olayın peşini bırakması üzdü Farmina'nın.

Cyborg

N&D elçisi olarak geldim. :D
Farmina'nın veterineri İlayda hanım iletişime geçti benimle. Şikayetimi yurtdışına iletebilmek için iletişim bilgilerimi istedi. Daha sonra aradı uzunca konuştuk. Mamadaki sorunu anlattım tekrar. Yurtdışı şikayeti kabul etseydi iade alacaklardı ama etmemiş. Dediklerine göre bu yeni serideki mamaların içeriği tamamen aynıymış ancak üretimden, kesim makinasından kaynaklı boyutta ve renkte farklılık oluşmuş. Kediler de bu değişiklik sebebiyle mamayı yabancıladıklarından dolayı yemeyi reddediyorlarmış. Kendi kedisi de aynı şekilde yemek istememiş başta. Daha sonra mecbur kalınca tek tük yemeye başlamış, alışmış. Benim kedim de aynı şekilde mecburen yemeye başladı. Diğer seride böyle bir problem olmayacakmış. Yeni alacak olanlar belki skt'ye dikkat edip alırsa bu seriyi atlayabilirler herhalde. Durum böyleymiş.

Bana da hemen hemen aynı cevaplar geldi farminadan. Fakat içeriğinin aynı olduğuna inanmıyorum. Çünkü yeni nd'yi sokak kedilerine verdim. Onlar da yemediler. Sokak kedileri eski nd'ye alışkın olmadıkları için yenisiyle arasındaki kalınlık farkını bilemezler. Koklayıp gittiler. Hiç biri yemedi.

bihtercik

üç gün önce petlebiden satın aldım nd 5 kglık kısır mamayı ama henüz açmadım,acınca yorum atacagıö

naltay

Ya daha dün ***********dan skt si 2021 10 kg N&D kısır kedi maması aldım indirimdeydi postu okuyunca içime kurt düştü açıkçası korktum normalde güvenilir bi petshoptan açık alıyordum 1 kg şeklinde bugün sabah paketi açıp baktım kokusu normal rengi de koyu .. zaten bizim kız test etti direk

HepsiPati

Nerden aldınız acaba ?

Kuzulu ve ördekliyi emamadan aldım. Kuzulunun son tarihi 7.2020 görünüşü ve kokusu eskisi gibiydi. Onu yediler. Ördeklinin son tarihi 10.2020 onu yemediler. Ayrıca farklı yerlerden aldığım son tarihi yine 10.2020 olan geyikli ve Kuzulu mamaları da yemediler

********dan almıştım ama birkaç hafta önce aldım son kullanma tarihini net hatırlamıyorum (büyük mama kabına boşalttım mamayı) dediğiniz gibi 07.2020 civarıydı sanırım.

HepsiPati

Ben kısır kediler için olanını alıyorum. 11.20 ve 10 kg olanı geçen hafta açtım yiyorlar şimdilik. Yedekte ki 2 tane 5 kg lık var. Yemezler se yazarım. Haftaya onu da açacağım. Nem almış olabilir mi acaba sizin ki ?

Toplam 5 paket(2 tanesi 5kg, 3 tanesi 1.5kg) 2paketi yiyorlar 3paketi yemiyorlar. Paketler hava almamış. Kontrol ettim. Tek farkları eski ve yeni tarihli olmaları. Bir de tanelerin kalınlığı. Yukardaki fotoğrafta taneleri dik koyarak gösterdim. Yeni tarihli taneler eskilerin iki katı kalınlığında