Barınaktaki Hayvanlar İçin Ne Yapabilirim?

cigdemcnkc

Bulunduğum yerdeki barınak çok kötü durumda belediye ilgisiz Cimere yazdım sonuç bekliyorum fakat bi faydası olur mu bilemiyorum. Mamaları telin üstünden atmak zorunda kalıyorum, suları çamur değiştiremiyorum, dün gittiğimde dişi bir köpek yanındaki çiftleşmesin diye sürekli suyun ya da boş büyük kabın içine oturuyor ağlıyor. Bir sürü yavru köpek var. Yeni oraya çıkan bi yavrunun gözünün kenarı kurtlanmış. Görevli yok zaten. Belediyeye gittiğimde yemediğim hakaret kalmadı 1-2 dk içinde b.başkanı kovdu bi açıklama yapmadan

19 CEVAP

Ahsenbb

Sosyal medyada birkaç kişiye yazın,bazıları seviyor gündem olmayı.Geri dönüş olur belki

Anonymus552223

Ya bakamayacaklarsa ne diye oraya kapatmislar hayvanlari.. barinaklari hayvan cenneti sananlar gorsun. Bence o telleri aralayin kacmak isteyen kacsin bari. Resmen hapishane

Anonymus552223

Ilan falan acin yavrular kurttulsun belki hayirsever birileri alip bahcesinde falan bakar

Anonymus552223

Kac tane hayvam var ki tiplamda sokaklara salsinlar bari

cigdemcnkc

Yavru 10a yakın. 10 tane bir bölmede var. Yanında da fazla var. Şikayet geliyormuş barınağa götürüyormuş öyle diyor veteriner. Öyle bişey yaparsam düşmüş aklıma gelmişti

Anonymus552223

Nerede yasiyorsunuz bu arada belediyesi kim

cigdemcnkc

İnstagram da paylaştım foto video falan ama geri dönüş pek olmuyor. Karabük'ün Yenice ilçesi

Anonymus552223

Sahiplenicem deyince veriyorlar mi peki?

mavitilki

Haber bültenlerine başvurmayı denediniz mi? Bazı insanlar ağzının üzerine vura vura yüzleri kızarsın istiyor yedikleri halttan utandıklarına değil de. Kamuoyu desteği toplayın. Bu şekilde çevreden destek bularak gönüllülere ulaşabilirsiniz hayvanlarla ilgilenecek, kısırlaştırma ve aşı durumları için para yardımı yapacak... Koruyucu ailelik programı uygulayan barınaklara başvurarak da yardım alabilirsiniz.

BalliBadem

Barınaklar gönüllü olarak çalışan kişileri alıyor diye biliyorum gönüllü çalışıcam deyin mama verirsiniz sularını temizlersiniz biraz oynatırsınız

Fatiko

Kim bunu yapan ya sosyal medyadan sıkıştıralım bu ne vicdansızlık

Rkandu11

Hangi siyasi partinin belediyeciliği olduğu malum , insanlara önem verdi de hayvanlara sahip çıkmasını bekleyelim.

Anonymus552223

Hayvanlar konusunda hepsi yetersiz

cigdemcnkc

Ek olarak mama veya yaş mama verilmiyor. Artan ekmekleri götürüyormuş öyle söyledi veteriner ama her gittiğimde çok aç oluyorlar ve hiç yiyecek birşey göremiyorum. Dün o boş kap gördüm içine doldurdum mamayı yan tarafada kova sarkıtıp koydum fakat sularını değiştiremedim. Yerlerde limon kabuğu ve küçük yuvarlak acı biberlerden gördüm

cigdemcnkc

Düşmüş değil suçmuş olcak pardon