N&D Muadili Yavru Kedi Maması

merveaydar

merhaba, n&d’nin içeriği değişmiş sanırım, yeni üretimden alan herkes kedisinin artık yemediğini söylüyor. kedimin kilo alması gerekiyor o yüzden tadı güzel olan, içerik olarak iyi olan bir mama arıyorum. acana, orijen ve hills haricinde.

17 CEVAP

Sselin1

Naturea güzel bir mamadir tavsiye edederm ama kullanmadim kediler severek yiyormu bilmyorum.

lwb

Ben yavruyken royal canin kitten daha sonra growth
Bi ara proplan somonlu
Şimdi de nd
royal canin herkes kötü diyor evet ama büyüme çağında çok yardımcı oldu, kilo aldı ve gelişim bozukluğu vardı

lwb

+forumlarda bir kişi daha kedinin zayıfladığı dönemlerde royal canin mother and babycat kullandığını söylemişti
(Üst yorumda yanlış yazmışım kitten yerine mother and babycat)

Sselin1

Inceledim icerik olarak iyi bir mama %75 oraninda et var icersinde ama balikli ve tavuklu cesitleri bulunuyor sadece. mısır ürünleri, koruyucu, aroma vs gibi zararli seyler yok icinde yas mamalari da guzel genel olarak kaliteli bir marka.

lwb

Ben kendi kedim için konuşayım gözle görülür bi gelişme yaşadı growth kullanırken, çünkü iki aylıkken iki üç haftalık bir kedinin vücuduna sahipti
https://i.hizliresim.com/00gdDZ.jpg

https://i.hizliresim.com/Z5p4kV.jpg

https://i.hizliresim.com/lQpljr.jpg

https://i.hizliresim.com/odpv39.jpg

Mother and babycat ve growthla gelişimi bu, kilo alımı da oldu tabiki de. Her kedide aynı etki olur mu bilemem.
İlk resimde 2/2.5 aylık bu arada

lwb

Pediatric olduğu için veterinerden aldık growthu
O yüzden internette yok sanırım

bademthecatt

Matisse olabilir farmina üretiyor onuda ben sokakta hasta bulduğum yavru kediyi tedavi ettirdim kapalı balkonda şuan onda kullanıyorum severek yiyor

merveaydar

anladım teşekkür ediyorum cevaplar için

HepsiPati

Ben naturea kullandım. Tavuklu ve balıklı olanı var. Sevdi benimkiler. Fakat fiyat nd den pahalı. Fitmin var yeni çıkmış. Bir araştırın. Birde bozita yı inceleyin. Yinede nd daha çok içime siniyor gibi.

HepsiPati

Sanabelle ,brit ,ve matisse de denedim. Brit ı yemediler. Sanabelle ninde tavuklusunu yediler matisse ninde yavru olanını yediler. Hepsinin çeşitlerinden almıştım. Aynı markanın türlerini bile seçiyorlar.

lwb

Bi açıklama gelmeden ya da içeriğindeki değişikliği gözle görmeden paketin arkasında ben devam edicem..
Şuanlık kedilerin yiyebileceği iyi mamalardan biri, başka fiyat ve içerik bakımından pek bi şansımız yok sanırım

merveaydar

peki ne açıdan iyi bir mama? yorumlardan dolayı mı yoksa içeriğini mi beğendiniz?

lwb

Naturea da içeriği güzel ama ndden daha pahalı

mavitilki

Golosi iyi olabilur belki. Tam içeriğini bilmiyorum ancak %34 et içerdiğini biliyorum -proplanın neredeyse iki katı- tabi mama çeşit çeşit değişiyor olabilir oranlar yine de içeriğine bakmanızı tavsiye ederim

merveaydar

arkadaşlar lütfen sadece bizzat kendi kullandığınız, deneyimlediğiniz mamaları önerebilir misiniz.