Yaralı Yavru Güvercin Ne Yemeli?

Dün öğleden sonra saat beş gibi sokak kedilerine mama veriyordum birden hepsi aynı tarafa koştular merak ettim ne oldu diye 10 katlı binanın çatısından yavru güvercin düşmüş. Benimkiler de hepsi atlamış tabi üç tane kedi biri sağ kanadından biri sol kanadından biri ayağından ısırmış diğerleri de biz de alalım diye bakınıyorlar. Kedileri kovalamaya çalıştım bir tanesi kuşu kaçırmaya başladı koşturduk öyle epey bir süre sonra bıraktı ben de ölmüştür diye düşünmüştüm ama yaşıyordu hala. Aldım eve getirdim hemen ilk gün hiçbir şey yemedi zorla su içirdim biraz durumu baya kötüydü. Bugün düne göre daha iyiydi zorla da olsa ıslak ekmek içi yedirdim biraz su içti kendi isteğiyle. Ama ne yedirsem bilemedim. Yumurta sarısı ver diyenler oldu, kedi mamasını suyla ıslatıp lapa yap ver diyenler oldu, bunların hiçbirini yapma sadece güvercin yemi al onu ver diyenler oldu ben de ne yapsam bilemedim. Ne yedirmeliyim? (Not: Yaraları için gerekeni yaptım sağ ayağı ve sol kanadını kullanamıyor pek şimdilik)

3 CEVAP

Bebek_mango

Benim baktığım tüm güvercinler ölmüştü onlara köftelik bjlgur ve pirinç veriyordum

BalliBadem

Çiğ bulgur ve pirinç kursaklarında şişip ölmeleri e sebep olabilir vermeyn

Çiğ bulgur vermedim zaten suda şişirdim bulguru öyle yedirdim. Maalesef bu sabah uyandığımda ölü buldum :(