British Short Hair Dişi Kedimiz İçin Erkek Eş Ariyoruz Ciftlesmesi İcin Mugla Civari Oturanlar Geceb

Takala

British veya scotish ırkı erkek kediler

40 CEVAP

Takala

Arkadaşlar sayenizde kendimi soykırım yapan bir faşist gibi hissettim. Bizde dünyada olup bitenlerden bi haber değiliz Niyetimiz sevdiğimiz kedinin her dişi canlı gibi kisirlastirmadan önce anneliği tatmasidir.Ben bi hayvansever olarak yaptığım şeyin bilincindeyim. Herkes kendi sahiplendiği hayvanın sorumluluğunu alsa bu tarz sorunlar minimuma inecektir

mavitilki

Yine küçük kaoslar yaşanmış. Kedinizi bir kereliğine çiftleştirmek istiyorsanız peki. Kimse bu konuda bir şey diyemez. ANCAK bunu yapmadan önce şunların farkında olun:

  1. Dişi kediler doğum yaptıkça ömürleri kısalır.

  2. British kediler laboratuvar kedileri olduğu için gen dizilimleri gereği ilerleyen yaşlarda belli başlı hastalıklardan dolayı acı çekerek yaşarlar. Sürekli paranız gider. Gitsin. Bir can içinse ne ala. Fakat ne kadar para dökerseniz dökün acı içinde yaşayacak haberiniz olsun.

  3. İlk doğumda dişiler 3 civarı bebek verirler, normalde 3-8 arasıdır, çoğunlukla bebekler ölür.

  4. Üreticilere kapı açmış olursunuz. Sokakta da pek ala birçok CİNS kedi var. CİNS kedi var diye SOKAK KEDİLERİNİN HAKLARI ihlal edilmiyor. Hayvan bakamayan insansılar onları terk ettiği için ortalık kedi kaynıyor.

  5. Kediniz hastalık kapabilir.

YİNE DE ÇİFTLEŞTİRECEKSENİZ:

  1. Kedisiyle çiftleştireceğiniz kişinin güvenilir olduğuna dikkat edin.

  2. Kedinin sağlığından emin olun.

  3. LÜTFEN yavru kedileri doğru yerlere doğru şekilde sahiplendirin satmayın.

  4. Sokaktaki en az bir kediye ve de mümkünse de bir dişiye TNR (Trap, Neuter, Return yani yakala, kısırlaştır ve geri döndür) uygulayın. Doğan bebeklerin hatırı için yapın bunu.

Takala

Genetik rahatsızlığı üzerinden rant kapısı yapıp mal haline getirilmediği sürece tüm hayvanların yaşam hakkı vardir. Yasam döngüsüne müdahalelerimiz keskin olmamalıdır. Hayat verirk3n veya hayatını alırken. Hastaliki gen oldugu soylenen scotishin uretilmesi ne kadar acimasizca ise tum cins hayvanlarinin da dogumu tatmadan kisirlastirilmasi bana mantiksiz geliyor. Yediğimiz birçok küçük baş ve büyükbaş hayvan irkininda labaratuvar ortamindan gelistirildigini unutmayalim. Yumurtalar ve tavuklar da dahil

mavitilki

Evet laboratuvar kedileri o.O İnsanlara diş çıkarmadan mantığınızı kullanın az. Biz de demiyoruz ki tüplerin içinde yavru kedi embriyoları yetiştiriyorlar. Doğada kendiliğinden olmayan bir ırkı beşeri olarak ortaya koyuyorlar işte. Yoksa siz britishlerin vahşi ormanlarda kuş tuttuğunu mu sanıyordunuz @lwb ?

mavitilki

Ve tekrar ediyorum. Ufak detaylarla beyinlerinizi yormayın lütfen...

PiremsesKutsi

@ygiz_mrtt
Sokaktan sahiplenilen her hayvan sakat, hastalıklı değil. Durumu nispeten iyi hayvanlar çok rahat bulunabilir. Kediler özellikle köpekler çok sorumluluk getiriyor biliyorum ama bir insanın hayvan bakmaya alışması için cins hayvan sahiplenmesi gerekmiyor. Dediğim gibi sokakta da nispeten iyi durumda bolca kedi bulunabilir. Çürütmeye çalıştığın şeyi çürütebilirsin buradan.
Birçok hayvanın kendine ait karakteri vardır. Cins evde bakılan bir kedi olsa bile çok geç alışabilir doğduğu evden başka bir yere, başka insanlara. Eğer ki karakteri öyle değilse, daha meraklı bir kediyse 1 günde alışır. Sokak kedisi ise en fazla 2 3 günde (istisnalar kaideyi bozmaz). Kediler ve köpekleri 3 4 yaşındaki bir çocuğa benzetmek doğru olacaktır ve bu hayvanlar ölene kadar kişiliklerini değiştirebilir sahibinin kişiliğine göre. Yaşken değil kuruyken de eğiliyor yani.
Sokaktaki hayvanın hastalık taşıma riski ne kadar "yüksekse", cins bir hayvanın da kronik bir hastalığa sahip olma şansı o kadar "sabittir". (Hızlı üreme ve hızlı para için yıllarca yakın aile üyeleriyle çiftleştirme sonucudur bu.)
Sokaktaki kısa tüylü kediler uzun tüylülerden çok çok daha fazladır bunu da hayatın boyunca gördün zaten o yüzden kısa cins istedim vs demeye çalışma.
Cins kedilerin yuvası olmazsa cins kedilerin üretimi de olmaz. "Benim attığım izmaritle, plastik çöple dünya mı batacak ulan" demekle aynı şey mantığın.
Ben sokaktan can sahiplendiğim için sokak hayvanlarını kurtarmadım ama bir katkıda bulundum en azından. Sende cins sahiplenerek cins hayvan sektörüne katkıda bulundun ve bir sokak canının hayatını kurtarmak istemedin o yüzden hadsizlikle suçlama beni. Bu arada "klavye hayvanseveri" değilim "hayvansever" de değilim insanım ben.
Siz diyerek hitap etmeme rağmen "sen" diyerek karşılık verdin. Lets talk about respect.
Tekrar etmek istiyorum Kutsi benim ilk deneyimim. Bunları yazıyorsam sokak hayvanlarına destek olmak istediğimdendir. Cins hayvanları ötekileştirdiğimden değil, soyunun tükenmesini istediğimdendir. Öldürülerek veya atılarak değil, kısırlaştırılarak.

ygiz_mrtt

Mahallendeki tüm kedileri evine al ne yapayım cins istedim cins sahiplendim nedenlerimden dolayı. Siyam ama gözünde şaşılık yok, kuyruğu da kırık değil. Hipersitezisi falan da yok bu cinste görülmesine rağmen bak buradan çürüttüm "cins bir hayvanın da kronik bir hastalığa sahip olma şansı o kadar "sabittir" tezini. Ayrıca yok olmalarını istiyorsun soyunun tüketilmesini isteyerek ölmelerini istemekten başka bir şey değil bu miyop insanlarında kısırlaştıralım o zaman? Cins besleyen insanları sokak hayvanlarına karşı soğutmakta bir numara sen ve senin gibiler. Yaptığın şey insanlık falanda değil. Siyamların dışarıdaki kedilerden daha kısa tüylü olduğu da pek inkar edilebilir bir şey değil ırka göre şekilleniyor he dediğin gibi istisnalar kaideyi bozmaz, "sadece cins istesem" chinchilla veya Ankara kedisi isterdim buradan konuşma hakkımı ağzımdan alamazsın senin karar verebileceğin bir şey değil bu. Cins kedilerin üretiminin olmaması da yani ne kadar rastladın sokak kedilerinin öldürülmesini isteyen cins kedi sahibine? Sokak hayvanlarını sev ama diğer kedilerin yok olmasını iste burada iyi bir niyet yok cins beslesen ki sana cins besle diye dayatma yapan yok zaten beslemezsin o "cansız, duygusuz varlıkları", söylemeye cesaret edemezdin bunları boşuna sadece kendi önüne bakma demedim. Cins hayvanların (scottish dışı) üretiminin yasaklanması ile ilgili icraatler yapılsa da karşı çıkarım sokak hayvanlarının toplatılıp barınaklara tıkılmasına da karşı çıkarım aramızda böyle bir anlayış var düşüncemi kısıtlamam. Ben her hayvanı sevip kucaklıyorum ayrım yapmadan yardım da ediyorum cins beslemem buna engel olmuyor demek ki hayvanseverim sen nereden bana bu konu hakkında konuşamazsın demeye yüz buluyorsun?

BalliBadem

Aşırı saçma yorumlar okudum ama çoğunu unuttum bile isteyen çiftleştirir size zararlarını söyleyip susmak düşer @ygiz_mrtt her cins kediyle ilgili konuda cins kedi üretimini destekliyorsunuz sırf vicdanınızı rahatlatmak için kimse kedini at tekir al demiyor

Cins kedi alanlar canavar gibi davranmayın tamam üretime destek olmaları doğru değil ama almışlar bi kere

Soy devamı konusu bence şöyle olmalı sokaktakilerin tamamı kısırlaşrırılmalı ev kedilerinin çiftleştirilmesi teşvik edilmeli test yapılıp sağlıklı (cins veya tekir) olanlar da çiftleştirilip kedi isteyen insanlara verilmeli bu sayede hem soy devamlılığı sağlanır hem sağlıksız acı çeken kediler olmaz ayrıca kedi ticareti ve sokaktaki zavallılar olmaz işkencede görmezler denetimli olacağından zor ama yapılamacak şey değil

ygiz_mrtt

3 adet sağlam kompozisyon gibi yazı yazdım zaten ve öbür arkada kalan soru başlıklarında da kısırlaştırma yanlısı biri olduğumu da anlayabilirdin konuyu burada cins hayvan çiftleştirmeye çekmedim, cins hayvan sahiplerine yapılan ötekileştirmeye dikkat çekmek istedim önünüze geleni susturacaksanız hesabımı da sileyim @BalliBadem? Hesabımı silmem sizi ilgilendirmez bu konu hakkında ki düşüncemi belirtmem gibi, kişiye okumak düşer ki bu da zorla olacak bir şey değil. Durum artık öyle bir noktaya geldi ki cins kedi çiftleştirenleri mızraklarla kovalayıp melez kedi çiftleştirenleri kırmızı halı ile bu platforma ağırlayacak kişiler ortaya çıkmaya başladı "herkes üzerine alınmasın", durum sadece cins kedilerin çiftleşmesini durdurmak değil, sokaktaki başıboş kedilerin de kısırlaştırılması gerek ki daha fazla sokakta acı çeken canlı dünyaya gelmesin. Zaten evde olan canlıları yok etmek çare olmaz. Ayrıca cins hayvan üretimi değil sadece, hayvan üretimidir bu. Sokağındaki hayvanı kısırlaştırmayanlar sokakta acı çeken hayvanların üretimine katkıda bulunuyor bu açı ile. Bu buradaki soru başlığına yazdığım 4. uzun yazı ve üşenmeden yazdım içeriğide saçma değil haliyle. Burada zararını anlatan bir kişi direk cins hayvanları hedef göstermiş anlatırken, bende buna istinaden yazdım bunları nasıl olsa destekleşme platformu burası, bazı kişiler için her ne kadar "doğruca" bilinçsiz bir şekilde hayvansever kişi ayrımı yaptığı bir yer olsada platformun amacına uyduğumu düşünüyorum. , sokak hayvanlarını gasp edenlerin doğrdudan sorumlusunun cins hayvanlar olmadığını, sokaktaki kedilerin kısırlaştırılırsa zaten sokakta acı çeken hayvan olmayacığını belirtmek için her şey. Kim cins hayvanların çektiği acı için üretimlerinin devam etmesini istemiyorsa, bende sokaktaki hayvanların kısırlaştırılıp dünyaya daha fazla sokakta acı çeken patinin olmaması için mücadele edeceğim ama bu düşüncemi belirtmem hayvansever olmadığımı, aksine hayvan düşmanı bir zat olduğumu gösteriyor. Peki buradaki hayvanseverlik karşıtlığı olarak geçebilecek şey ne ki susmam gerekiyor ki? Cins hayvanlar çiftleştirilip yeryüzünün hakimi olsunda demiyorum, yok edilip yeryüzünden silinsinler de demiyorum. Bir sokak hayvanı scootish te olsa kısırlaştırılsın yavruları sokakta acı çekecekse, sadece melez kedilere değil "sokak hayvanları kısırlaştırılsın dediğim". Belediyeler gereğini yapıyor diyecek olursa da malesef ki sanıldığı kadar bütçe ayırlmıyor özellikle küçük şehirlerdeki kısırlaştırma veya sokak hayvanları adı altında geçen diğer konular için.

lwb

Kısırlaştırmak artık üretimi durdurmaktan çok hayvan sağlığı meselesi oldu. Neyi hala tartışıyorsunuz gerçekten.

BalliBadem

@ygiz_mrtt genel konuştum sadece ufak bi bölümünü size yazdım yanı susun kısmını size yazmadım evet belediyeler yeterli iş yapmıyorlar ama insanlara bile doğru dürüst hizmet yokken hayvanlar için yaptıkları fazla bile kalır ne yazıkki haayvan kısırlaştırılınca ay yazık hayvanlara diyenler cahil araştırmadan sadece konuşan insandır ki çevremdede vardı hızlıca anlatmıştım(hastalanıp ölebileceğini) herkes sokaktaki kedileri tutup kısırlaştıramaz yani suçlanamaz zaten dikkat ettiyseniz cins sahiplerini ötekileştirmedim aksine linç etmemek gerektiğini yazdım

ygiz_mrtt

@PiremsesKutsi, Evet 3 tane sağlam kompoziyson yazdım sırf anlamakta zorluk çektiğin için. Madem öyle neden kendi kedimin cins olması yüzünden bana yürüdün? Sen bana kendi kedim üzerinden suçlama yaptın bende kendi kedimin öyle olmadığını anlattım ne var ki bunda? Buraya hiçbir yazımı çocukça tartışmalar yapmak için yazmadım. Sende benim "şahsiyetine" takmadığımı düşünerek bu başlığa cevabını yaz artık artık gerçekten ilgilenmiyorum, gereken açıklamayı uzun yazıtlar,hitabeler halinde anlattım yetmedi ise sorunun kendimde olduğunu düşünmüyorum. Sırf barınaktan veya sokaktan sahiplenmeyip cins kedi sahiplenmem yüzünden "nedenlerini anlatmama rağmen" içinde birikmiş suçlamalarını bana sunuyorsun. Bana yine de karşıt cevap vereceksen lütfen önce diğer cevaplarımı "bu dahil" bir kaçar kez oku, ardından suçlamanı yap eleştiriye açığım ama gelirse de cevap veririm. Gülünç..

LIGHTNING

Sokaktaki özgür kediyi alıp eve hapsetmek ne derece doğru o ayrı muamma, kedinizi çiftleştirmeyin hastalık kapar sokaktan alın ifadesine ithafen, sokaktaki kediler ağaçta mı yetişiyor

ygiz_mrtt

@PiremsesKutsi bir hayvanı sokaktan sahiplendin diye tüm hayvanları açlıktan kurtarmadın. Bir hayvan sahibinin "konuşabilmesi için" sokaktan veya barınaktan sahiplenmesi mi lazım? Senin için cinsler oyuncak veya süs eşyası ama sahipsiz kediler daha can dostu, asıl sevgi vb. Ama bizim için hepsi hayvan aramızdaki anlayış farkı bu. Asıl sana cins hayvan sahiplerinin konuşmamasının gerektiğini kim salladı? Profiline koyduğun "kafesteki" muhabbet kuşlarının yurt dışından ne acılar içinde geldiğini, özgürce uçtukları doğal hayatlarından acı verici tuzaklarla yakalanıp dar ve nefes almayan kutularla kaçak getirlirken çoğunun karanlık ve hava almayan uzun yolda hayatını kaybettiğini bilmeden beni hayvan besleyip bu konuda konuşmaması gereken faşist yerine koyma. Klavye hayvanseverliğini bir kenara bırak öyle ötekileştiry hayvan sahiplenmek ve hayvansever olmak aynı şey değil. Kimse sokaktan veya barınaktan sahiplenmek zorunda değil herkes her hayvan cinsine müsait bir "yaşantıya sahip mi ki" her kediyi köpeği sahiplenip onlara bilmeden eziyet çektirsin?Bahçeli bir evim olsa barınaktan bir köpek sahiplenmez miydim? her cins hayvan da petshoptan sahiplenilmek zorunda değil veya satın alınmak sandığın gibi herkes kedisinin yavrusuna değer biçmiyor yapan var mı var ama bu her hayvanın satıldığı anlamına gelmiyor. Şimdi kedimi hasta edeyim sokağa salayım sonra tekrar mı onu sahipleneyim mi konuşabilmek için? Hani ben cins sahiplenmeseydim tüm cins hayvanların nüfusu yarıya mı inecekti anında? Satın falanda aldığım yok sahibinin isteği ile barınağa 10 kg lik mama bağışı ile sahiplendim yani anlayacağın kedi öldürmedim "kediler" kurtardım... ha bunuda gösteriş için demedim sadece önüne bakma geniş geniş bak her kes satın almıyor, satın aldım mı evet aldım ama sahibe değil diğer patiler için harcadım doğrudan.

lwb

Laboratuvar kedileri mi?! O.o