British Short Hair Dişi Kedimiz İçin Erkek Eş Ariyoruz Ciftlesmesi İcin Mugla Civari Oturanlar Geceb

Takala

British veya scotish ırkı erkek kediler

40 CEVAP

lwb

Arkadaşlar lütfen bu kedilerin üstünde bilim adamları laboratuvarlarda oynama yapıp mı halka salıyor diye düşünüyorsunuz?
Belirli kediler çiftleştirilip çıkan kedi hoşa gidince burdan devam ediyorlar bunu da üreticiler yapıyor

lwb

Ne ütopik hale geldi şu cinsler

Takala

Sevgili hayvansever dostlar ortak noktamız hepimizin hayvanlara değer vermesi bu dünyayı onlarla paylaşmasını bilmesidir. Ben dahil Burada yazan herkesin hayvan ticareti yapmadigi hayvanlara zulüm yapmadigi kesin, herzaman insanoglu icin derim ki ne kadar diğer türlere saygısı varsa kendi cinsine de hayri o kadardir.Ben ve ailem elinden geldigince de sokak hayvanlarinin da bahsettiginiz ihtiyaclarini karsilamaya calisiyoruz. Bahsi gecen kizimiza gelince o da ail3nin bir paprcasi ve onun hakkinda karar alirken onlarca kez tartiyoruz dogumun ve ciftlesmenin getirdigi riskleri brn de biliyorum. Bizler de bircok riskli ve zararli davranislarla hayatimizi kisaltiyoruz ama halen hayatta isek evrim karsisinda basariliyiz demek ki.kedi cinsi de dogustan kisir olsaydi herhalde bugun evlerimizde baska birseyler beslerdik. Ben dogacak yavruları da birkaç eve daha hayvan sevgisi katarak sahiplendirmeyi dusunerek bu kararı aldim. Katlanilmayacak riske girmem.onemli olan onun sağlığı vazgeçmesini de bilirim

lwb

Mantıkla bakılırsa sizin dediğiniz komik asıl. Cinsleri bu kadar ütopik hayvanlar görmenize gerek yok. Laboratuvar ortamında yetişmiş bir kedi ne demek? Yakında mutasyona da uğrucak denilcek. İki farklı kedi çiftleştirilir ortaya çıkan hayvan beğenilip talep görürse bu hayvan çoğaltılır aynı soyla çoğaltılır, farklı genleri alması sonucu genetik bozukluk olur ve bu da genetik hastalıklara yol açar.
Kedi bu canavar değil

PiremsesKutsi

@ygiz_mrtt
1.si Saygı kalkmış demekki ortadan, ben de ona göre senli benli konuşabilirim o zaman.
2.si 2 Muhabbet kuşum var birisi 3 diğeri 5 yaşında yani ikisini de çocukken 14 ve 16 yaşındayken sahiplendim.
3.sü 1 köpek ve 5 kediye bakmaktayım ve hepsi de sokaktan geldi.
4.sü insanlar cins hayvan bakabilirler ama önemli olan bu hayvanları nasıl sahiplendikleri. Eğer ki "sen", bilinçli olduğunu düşünüyorsun ya, cins hayvanını bir sokak hayvanına tercih ettiysen kusura bakma ama ben bilinçliyim diye gezemessin. O hayvan her türlü sahiplenilecekken "sen" başka bir sokak hayvanının canını umursamayıp kedini sahiplenmişsin.
5.cisi kimse "sana" "kedini çöpe at cins o pis o" demiyor. Zamanında "sen" kararını verip bilinçli bir insan olmaktan vazgeçtiğin için bu konuda yorum yapma hakkın yok diyoruz sadece.

ygiz_mrtt

@PiremsesKutsi her insan bacağı kırık bir hayvanın sorumluluğu üstlenebilecek mi sanıyorsun? Şahsen ben bacağı kırık bir hayvan sahiplensem bunun sorumluluğunu alamazdım ona daha iyi biy yaşam sunamazdım neden mi? ilk kez kedi besliyorum deneyimim sadece 3 aylık falan nasıl üstlenseydim benim yüzümden daha mı acı çekseydi? "ay kedi yni buu ne var ki bakmakta abartmaa" diyecek olursan da onlar sandığın gibi koy bir köşeye yaşasın diyeceğin hayvanlar değil bir bebek kadar sorumluluk istiyorlar ve ilk kez kedi bakacak insanın bilinçli olarak bunu seçmemesi lazım hazır değilse bu sorumluluğu almaya buradan çürüt saçma sapan bilinçsiz hayvan sahibi yakıştırmanı. Doğumu ev ortamında gerçekleşen bir kediyi sahiplenmek istedim çünkü dışarıdan geleceği için evde yaşamaya alışık olmaz ilk aylar, ev ve sokakta aynı tavırları göstermiyorlar ve kişiliklerinin şekillenmesi de pek mümkün olmuyor ağaç yaş iken eğilir. Sokaklarda diğer kediler ile fazlaca temas ederler en bilindiğinden FIP oluşması veya corona virüsünün daha aktif bir şekilde taşımasından dolayı genç yaşlarda o yaşamını yitirse idi nasıl hissederdim?Sokakta hayvanlar sağlıklı diğerlerinden, doğal seçilim ile hayatta kaldıklarından ama bu taşıma riskinin yüksek olduğu gerçeğini değiştirmez olasılıklara bakılınca. en fazla 12-20 yıl boyunca benimle kalacak hayvanla ömrümü devam ettireceğim ama o bana alışacak ayrılmak ne kadar mümkün olur? Astımımdan dolayı tüy beni zorluyor bu yüzden kısa tüylü ve taranmaya pek ihtiyacı olmayan bir ırk istedim. Demeye "çalıştığın" cins kedilerin yuvası olmasın, cins sahibi kişiler bilinçsizlik yapmıştır ve hayvansever değildir. Bas baya "kedini çöpe at cins o pis o" diyorsun. Cins sahiplenmem kedi nüfusundaki dengeleri bozmadı ben yaratmadım bu kediyi sahibinede çiftleştirin diyen ben değildim Ben nasıl cins sahiplenerek tüm kedileri sefalet içerisinde bırakmadıysam sende dışarıdan sahiplenerek tüm hayvanlığın koruyucusu, kurtarıcısı ve önderi olmadın ne bu havalar? Yargı dağıtmak haddin değildir. "Klavye hayvanseverinden" başka birşey değil yaptığın, saygı çerçevesini en başından aştın "sen".

Tekrar etmek istiyorum Ares benim ilk deneyimim. Bunları düşündüysem bilinçli olarak sahiplendiğimden dolayı, keyfi zevk için değil veya diğerlerini ötekileştirdiğimden cins sahiplenmenmedim.

+Burada kaç yıl muhabbet kuşu beslediğinin ispatını istemedim veya kaç hayvan beslediğinin. Bana "sen" kararını verip bilinçli bir insan olmaktan vazgeçtiğin için bu konuda yorum yapma hakkın yok diyoruz sadece" bu cümleyi bana söyleyen tek kişi sensin kafandan element uydurma bilinçli insan nasıl olunur diye. Cins beslemek bilinçsizlik değil ama yaptığın ayrımcılık tam bir bilinçsizlik örneği. Benim kedim değil sokaktaki hayvanın acısının sorulumlusu. "Sorumsuz belediyelerin ve sokağındaki kedinin doğum yapmasına müsade edip göz yumanın" faturasını ne bana ne de kedime kesebilirsin benim kedim de canlı bir varlık bilmem anlatabildim mi. Yukarıdaki dediğin gibi "nasıl olursa alınır" diye bir durum yok eşya değil bu.

lwb

Off

Bari

Hayvanları kısırlaştırmaya karşıyım
Herbirimiz sizler gibi kısırlaştırmayı destekliyor olsak ne olacak bu kediler

Bu dünya daha kaç yıl görecek nasıl çoğlacaklsr gücünüz olsa hepsini toplayıp kısır edecekseniz nasıl olacak nasıl çoğalacak nasıl bu güzellikler dünyaya gelecek benimde bir kedim var bende bir hayvan severim
Belki sizlerin deyişiyle sığ düşünceli bir hayvan severim ama
Allahın kurduğu dünyayı kanunu değiştrmeye çalışıyorsunuz sokakta hiç başı boş dolanan kedi kalmasın istiyosunuz ozman hepsini toplayalım hepsini kısır edelim nesillerinin tükenmesi çok uzun sürmez düşinsenize siz hayvan severler bütün kedileri kısır ettiniz hiç biri doğuramıyo bitti ömürleri bitti
Kusura bakmayın bna mantıklı gelmiyor saygı duyuyorum sizlerde bana saygı duyun yorum yapma özgürlüğüm var.

BalliBadem

Açıkcası asla tercih edeceğinizi sanmasamda kedinizi yavruların sağlığı açışından tekir bi ev kedisiyle çiftleştirmeniz doğru olacaktır hem yavruların genetik hastalık ihtimalleri azalır daha sağlıklı olurlar hem kediniz doğumu tadar hemde kedisini çiftleştirmek isteyip tekir olduğu için eş bulamayan biri sevinir

PiremsesKutsi

3 adet sağlam kompozisyon yazmış... Kendi kedisi sağlıklı diye ihtimal dediğim şeyi çürüttüğünü sanmış. Komik.