Kedimi Kısırlaştırmak İstiyorum

Arkadaşlar merhaba. Dişi kedim ekimde 6 aylık olacak ve ben de onunla ilgilenebilmek adına vizelerimden sonra kısırlaştırıp bir hafta kadar ona rahaça bakabilmek istiyorum. Yani 7 aylık civarıyken kısılaştırabilicem. Belediyelere aşı için sorduğumda sahibi olan hayvanlara ücretsiz aşı yapmadıklarını söylemişlerdi bu kısırlaştırma için de böyle mi? Bir de fatih hayvan hastanesi uygun bir fiyata yapıyor ama güvenilir ve sağlıklı mı bilgi verebilir misiniz

11 CEVAP

saitgulsen

Kedi kısırlaştırma işlemi için 1 yaş beklenmez. Hiç kızgınlığa girmeden yapılması kedinin sağlığı açısından da epey yararlı oluyor. Veterinerinize danışabilirsiniz. 5 aylık olduktan sonra belli bir kiloya geldiğinde kediye kısırlaştırma operasyonu yapılabilir.

Berra2000

Hiç bir canlı için ameliyat kolay değildir bende iyi bir klinik tercih edin derim. En azından en ufacık bir sorun olduğunda hemen götürüyorsunuz muazzam ilgi alaka görüyorsunuz

BalliBadem

Evet kısırlaştırmayı sahiplilere yapmıyorlar ben bahçede besliyorum diyip yaptırmıştım

beyzaulu

Dişi kedilerde genellikle 1 yaşını doldurması bekleniyor sağlık açısından. Onun dışında benim kedim de Fatih Hayvan Hastanesinde oldu ameliyatını. İlgililer ve her konuda yardımcı olmaya çalışıyorlar. Şu an tek problem kedimde hafif bir titreme var. Sordum devam ederse muayene edelim dediler.

cigdemcnkc

Özel klinikte yaptırmanızı öneririm belediye veterinerleri fazla ilgisiz oluyormuş. Bende kendi veteriner hekimime yaptırdım aynı sizin gibi belediye de yaptırsam mı diye düşünmüştüm ama çoğu kişi önermedi. Steril bi ortam olması gerekiyor sizinki bide dişiymiş

Evde bir tane de yavru erkek kedim var ve dişi kedimin hamile kalmasını istemediğim için 1 yaşını bekleyemiycem kısırlaştırmak için fakat aynı zamanda onunla ilgilenebileceğim bir dönem olması için 7 aylık olunca anca gerçekleşecek. O zaman ben iyi ve uygun bir klinik araştırayım

lwb

Belediyelerde kısırlaştırma işlemini yaptırmanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum, benim kendi fikrim. Ücretsiz yaptırıcaz derken özel bi kliniğe vericeğiniz kısırlaştırma ücreti kadar tedavi masrafı harcamayın kısırlaştırmadan sonra. Böyle bir şeye tanık oldum.
Rahatlıkla da kısırlaştırabilirsiniz 7. ayında. Fatih belediyesini tavsiye eden de var etmeyen de, ilk bi siz kendiniz gidip hastanenin durumuna bakabilirsiniz.

beyzaulu

Fatih Hayvan Hastanesi belediyeye ait değil diye biliyorum. İtfaiye'deki yer belediye veterineri. Oraya da gitmiştim daha önce aşı için. İyi bir yer ama ameliyat nasıl olur bilmiyorum. Şu an kedimin titremesi yok. Ameliyat sonrası stres ve narkozdan yahut acı duyduğundan olabilen bir şeymiş. Fatih Hayvan Hastanesi'ni kendi tecrübelerime göre öneririm.

Tavsiyeler için çok teşekkürler

beyzaulu

Bir de sahipli kediler ücretsiz ameliyat edilmez; aşı için de geçerli bu.

cigdemcnkc

Kısırlaştırırken herkes ayrı birşey söylüyordu Çaklıt erkek 1/1buçuk yaşını bekle şimdi yaptırma böbrek sorunu olur falan diyenler oldu. İyiki beklememişim zaten bekleyemezdim etrafa tuvaletini yapmalar koluma bacağıma gelmeler baya can sıkıcı duruma gelmişti. 4 aylıktan sonra cinsiyet farketmeksizin kilosu uygunsa gönül rahatlığıyla kısırlaştırılabilir arkadaşında söylediği gibi kızgınlığa girmemesi ve o alışkanlıkları edinmemesi en güzeli. Ben 230 civarı bi ücret vermiştim dişi 300 civarı denilmişti