Kaç Yaşına Kadar Büyüyüp Gelişirler?

ugurkoker

Arkadaşlar kedim 10.ayına yaklaştı ama gelişimi geri kaldı galiba

17 CEVAP

lwb

Benim kedim de öyle, diğer kedilere göre daha ufak tefek ama kilosunu ve boyunu bilmiyorum, veteriner kendisi de demişti gelişim geriliği var diye. Kafası küçücük vücudu kocamandı. Geçen hafta götürdüğümde veterinerimiz artık kafasınında vücuduna göre orantılı olduğunu tam bir kedi olduğunu söyledi (2 yaşına yakın) ama hala diğer dişilere göre daha ufak kilo olarak iri
Kısırlaştırmadan önce çok zayıftı, kısırlaştırdıktan sonra kilo alıp toparlandı. Bağışıklık sistemi zayıf olmasın dikkat edin. Ben bunun için takviye kullanıyorum.

lwb

Bilmiyorum malesef.
Acana üriner problemler yapabiliyor, naturea ya da nd öneririm. Nd balıklı-kuzulu dönüşümlü kullanabilirsiniz yaş mama desteğiyle.Gimcat multivitamin ben de veriyordum hala daha ara ara veririm ama bağışıklık için hafif ve yetersiz kalıyor.

lwb

Duyduklarını keşke söyleseymiş çünkü herkesin aklı nd hakkında karışık. Ben resmi bi açıklama gelmeden ya da paketin arkasında bi değişiklik görmeden değiştirmeyi düşünmüyorum
Takviye olarak phytomins immun sistem için kullanıyorum.Veterinerinize siz de danışabilirsiniz belki başka bir şey önerir.

profil fotoğrafındaki kedi mi? britishler 3 yaşında tamamlar gelişimini

Shokimurti

Ben de acana veriyorum ama kısırlaştırdım paket bitince hills almayı düşünüyorum, sanırım iyi bir marka. Bizim kedi de dişi 1 yaşında ve 2,9 kg.

Shokimurti

Yok bir kaşıntı problemi olmadı bizimkinde.

duyduğum ve kendimde de gözlemlediğim 3 yaştı. illa ki değişim gösterir kediden kediye ama bu şekilde okudum ve gözlemledim.

lwb

Ndye güvenemezsek hangi mamayı vericem bilmiyorum artık. Bütçeme göre de en iyisi nd, ev maması ya da barf beslenicek bir kedi de değil hayatta. Sorular sorular..
Öğrenseniz çok iyi olur gerçekten en azından mama değiştirmeye değer mi onu bilebiliriz

ugurkoker

Veterinere götürdüm yaşına göre gelişimi geri dedi.2600 gr.bu yaştan sonra çok büyümez dedi.boyunu ölçtüm yatarken 44 cm.

ugurkoker

Arkadaşlar sayfada sorun var galiba?yazdıklarım yarım çıkıyor,cümlelerim eksik paylaşılıyor

ugurkoker

Gimcat multivitamin hergün veriyorum.Acana mama başladık ama ondan da hevesini aldı,çok iştahla yemiyor.Şimdi kuru mama ile yaş mamayı karıştırıp veriyorum.Bir müddet bu şekilde besleyeceğim,umarım büyür

ugurkoker

Bu arada yazdıklarımın yarısı yine çıkmadı.Bilginiz var mı neden gözükmüor yazdıklarım

ugurkoker

bağışıklık için özel verdiğiniz bir ürün var mı?Acana bu paket bitince değiştireceğim muhtemelen.Daha lezzetli bir mamaya geçerim muhtemelen,hayvana kaliteli mama dayayıp eziyet etmenin bir anlamı yok,sevmedi mi sevmiyor maalesef :( Mama o kadar problemli bir konuymuş ki işin içinden çıkılmıyor.N&D ye geçerim diyordum ama veteriner kafamı karıştırdı,bazı şeyler duyduk mama hakkında ondan dolayı artık önermiyoruz da satmıyoruz da dedi.N&D yi de elersek vay milletin haline;bir N&D vardı herkesin üzerinde hem fikir olduğu bakalım ne yapacağız

ugurkoker

evet kirpiklihunicik british dişi.yani 3 yaşına kadar büyürler mi ? :) veteriner 6 ay da ana iskelet gelişir,bundan sonra pek büyümez dedi üzüldüm ister istemez

ugurkoker

soracağım veterinere,sıkıntı neymiş söyler belki,çok anlatmak istemedi ama yarın biraz sıkıştıracağım :D N&D her yerde satılıyor,tüm kedi ile ilgili site dükkan ne varsa her yerde görüyorum N&D yi,bu da beni düşündürüyor.Malum atalar nerde çokluk demişler :D